ivanko1500
15.01.15,12:39
Dobrý deň prajem .

Dostal som odporúčanie na túto stránku .

Mal by som dve otázky, Ked budem cestovať ako spolujazdec a zaplatím za prepravu nejaký obnos , človek ktorý odomna zobral peniaze podnika na čierno v doprave alebo nie ,
2. môžu sa používat prikrývky, vankúše v aute pokial ano tak ako často sa musia menit .

Za odpovede vopred dakujem a prajem pekný deň
martinala
15.01.15,17:01
človek, ktorý ťa zobral je blbec ...
karakul
15.01.15,17:10
čo vôbec sleduješ danou témou alebo čo chceš dosiahnuť?
prečo by mal niekto načierno podnikať ak (preukáže láskavosť) príležitostne zoberie niekoho na kus cesty a ty mu prispeješ na benzín? koniec koncom pri dvoch cestujúcich je vyššia spotreba ako pri jednom....

... cestuj vlakom máš to (tipujem podla mena) zadarmo;
kopretinka
15.01.15,17:28
otázky za milión :D
prečo by sa v aute nemohli používať deky........
upresni,lebo na takto položenú otázku sa fakt nedá odpovedať
draik
15.01.15,17:51
Možno ide o pracovníka, ktorého vozí agentúra a musí za to platiť.
kopretinka
15.01.15,17:56
ale to z otázky nie je zrejmé........a to odkiaľ ho vozia,že tam musí prespávať? lebo načo inak by mu bol vankúš a deka?
ivanko1500
15.01.15,18:42
mna len zaujima či to je čierna praca teda prepravuje na čierno z pohladu zakona kedže si zobere peniaze a za druhe ista prepravna spoločnost ponuka počas prepravy deky ako prikrivky plus vankúše ,či je to v poriadku ohladom hygieny
ivanko1500
15.01.15,18:44
ista prepravna spoločnost ponuka počas prepravy deky ako prikrivky plus vankúše ,či je to v poriadku ohladom hygieny
ivanko1500
15.01.15,18:44
mna len zaujima či to je čierna praca teda prepravuje na čierno z pohladu zakona kedže si zobere peniaze a za druhe ista prepravna spoločnost ponuka počas prepravy deky ako prikrivky plus vankúše ,či je to v poriadku ohladom hygien
ivanko1500
15.01.15,18:52
prečo blbec
Chobot
15.01.15,21:53
Majiteľ auta môže mať v aute čokoľvek, čo nie je vyslovene zakázané. Ak chceš, tak tam môžeš mať aj kožušinu z oviec, bedničku klobás a tri páry starých topánok. Prečo by to malo byť v rozpore s hygienou. A akou hygienou?

A či je to nelegálne podnikanie - to sa opýtaj toho, komu si platil, či podniká nelegálne. Ako to máme vedieť my???? Veď ani nevieme, v akom aute si išiel, kto bola majiteľom a na základe čoho ťa zobral
ivanko1500
16.01.15,09:02
Ja som mal na mysli počas prepravy punukaju deky a vankuše či je to z pohladu hygieny ,hygnienicke ked to použiva viac osôb nemyslim naraz ale za tyžden a pod. Druha otazka bola či človek ktory mna ako stopara neporušuje zakon o dopravea živnostensky zakon ked zobere za to peniaze a nema na to opravnenie . Dakujem
ivka70
16.01.15,09:03
A v hoteloch to robia ako?
veronikasad
16.01.15,09:07
"prepravca" denne dochádza do práce do iného mesta a berie so sebou spolucestujúcich kvôli vyťaženosti auta ?
marjankaj
16.01.15,09:19
Veď si na tú prepravu objednaj limuzínu aj s barom. Nie si povinný ísť s hocikým.
lujza.j
16.01.15,09:19
Chod do ikea a kup si za éčko deku a nerev tu:Da chod taxikom,alebo inou alebo vlastnou dopravou ked ta toto trapi....vidno,ze nemas ine starosti....moji kolegovia sa tiez zvazaju...je logicke,ze sa zlozia na palivo....ale u teba je to asi tazko pochopitelne.....
lujza.j
16.01.15,09:20
Preco blbec:eek:... Tak potom uz nic:D
veronikasad
16.01.15,09:21
Lujza, mám obavy že ivanko je tým "čiernym" prepravcom
EvaB
16.01.15,09:24
Toto býva problém na Porade, otázka nie je presná a potom sú aj také odpovede. Podľa toho, čo tu čítam, si mal otázku postaviť možno takto:
Cestujem za robotou do XX, je to 1000km
1. Mám možnosť zviezť sa s kolegom autom, pýta nejaké peniaze, nie je to čierne podnikanie?
2.môžu sa používat prikrývky, vankúše v aute pokiaľ áno tak ako často sa musia meniť .
Odpoveď:
1. Ak ten, čo ťa vezie berie viac ľudí, a to vozenie je jeho jediná práca, je to na čierno.
Ak je to človek, čo tam robí a potrebuje tam aj auto a je pre neho nákladné viezť sa tam autom sám, je normálne, ak ponúkne zvezenie iným. Zvyčajne za nižší peniaz, ako verejnou dopravou. Výhoda pre ostatných: rýchlejšie a lacnejšie, možno pohodlnejšie.
Samozrejme že nesadnem do auta nejakému kaskadérovi alebo do nejakého šrotu.
Moje deti tiež využívali možnosť zviezť sa do BA na internát so spolužiakmi, ktorí mali auto. Stálo ich to rovnako ako vlak, ale ušetrili aj viac ako hodinu. A to nehovorím o ceste na stanicu a zo stanice na internát s plným kufrom.
2.Nikto ti nekáže použiť ich. Z otázky nie je jasné, či sa jedná o spanie alebo len prikrytie dekou počas driemania v aute, autobuse. Nepresná otázka
marjankaj
16.01.15,09:24
Alebo ivanko je milanko.:D
lujza.j
16.01.15,09:27
Jaj...a niekto mu robi bu-bu-bu.....
arizona
16.01.15,15:38
Neviem,preco sa zamyslas iba nad dekami. Nevadia ti aj potahy v aute? Alebo opierky za hlavou? Alebo aj koberceky pod nohami?Myslis, ze ich vodici peru pred kazdou jazdou? Ci uz profi prepravcovia,alebo sukromne osoby