Leila
15.01.15,16:50
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Mám s.r.o. so sídlom v BA, jedno auto bolo používané zamestnancom časť roka na podnikanie - má SPZ Presovského kraja, druhé auto potom zaradili do majetku SPZ - Bratislavská. Obe autá sa používali len v BA, zamestnanec má trvalé bydlisko v BA, firma má sídlo v BA. Keď to vyplním na PFS do priznania, vypíše mi :

Vozidlá na daňovom priznaní nemôžu byť na jednom daňovom priznaní, nakoľko sú podľa EČV miestne príslušné k rôznym daňovým úradom.

Čítala som dokument, aj čo sa týka miestnej príslušnosti,stále si myslím, že by to malo byť ok u správcu dane v BA. Poradíte mi prosím?????

https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/miestne%20dane%20a%20dzmv/2015/2015_01_08_Podavanie_DP_vozidla_za_rok_2014.pdf
KEJKA
15.01.15,18:10
nie, musíš podať na osobitných tlačivách zvlášť pre Prešov a zvlášť pre BA
Rovnako som postupovala ja minulý rok. Pardon to platí pre SZČO.

Ak je to zamestnanec sro a jazdí na svojom aute, podávaš len v BA. Taký prípad nemám, žeby auto bolo z iného kraja. Vid odpoveď avalik, oceňujem.
Sarlotka
15.01.15,18:20
miestna prislusnost pri zamestnancovi sa riadi sidlom zamestnavatela, cize ak zamestnanec pouzival vozidlo s presovskou SPZ tak miestne prislusny urad je sidlo zamestnavatela BA, pouziva sa aj sadzba BA

to druhe vozidlo som nepochopila zadaniu
avalik
15.01.15,18:29
Máš správne vyplnené riadky 9 pri daných vozidlách?

- vozidlo zamestnanca ods. 2 písm a)
§ 99 ods. 5) "...Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa. ..."

- firemné auto (držiteľ sro) ods. 1 písm a)
§ 99 ods. 5) "Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka. ..."
Leila
19.01.15,08:11
Ďakujem všetkým, za odpovede, ako som teraz zistila môj prípad je :
- vozidlo zamestnanca, nie je písané na jeho osobu ale na druhého spoločníka (otca) , ktorý ho nepoužíval na podnikanie - takže zrejme paragraf 85 1c)

V prípade par. 85 1c) mi vychádza teda miestna príslušnosť podla miesta evidencie vozidla. Lenže to mi zasa nekorešponduje s tými cestovnými náhradami zamestnancovi.
Prosím poradíte mi v tomto?

- druhé vozidlo je firemne vozidlo - tam je to jasné - 1a)
avalik
19.01.15,08:27
u zamestnanca sa neskuma vlastnicky vztah, pokial nepouzije vozidlo firmy a su vyplacane CN je to vzdy 85/2a .... ak by to auto (otca) bolo firme prenajate, vtedy by to bolo 85/1c
Leila
19.01.15,08:34
Veľmi pekne ďakujem avalik, CN boli vyplácané počas 2014. Prevzala som toto účtovníctvo len teraz, a minulý rok bolo podávané ako 85/1c, hoci boli vyplácané CN, do BA, tak toto ma mätie.
avalik
19.01.15,08:45
nepozeraj teda na podanie z minuleho roka a podaj v sulade so zakonom ;)