vierkanevierka
15.01.15,20:48
Neviem ako ďalej

Od 1.4.2015 sme povinní používať ERP kvôli platbám v hotovosti, takých platieb máme v rámci roka cca 10 ks...
Tak som privítala info, že si môžem podať žiadosť cez finančné riaditeľstvo, a budem mať k dispozícii virtuálnu pokladňu, čiže sa jedná o aplikáciu, bežiacu pod záštitou Ministerstva financií, čo bude dostupná online, a tým pádom treba o virtuálnu pokladňu písomne požiadať....

O problém som sa začala intenzívnejšie zaujímať, a prišla som k pomerne podobnému záveru, ako v tomto linku:

http://www.uspesne-podnikanie.sk/z-oficialnych-zdrojov-sa-o-virtualnej-registracnej-pokladni-vela-nedozviete

Takže, podľa nového zoznamu, platného od 1. apríla 2015,spadáme do kategórie:

Technické testovanie a analýzy, a máme povinnosť účtovania príjmov v hotovosti cez ERP

Na stránke Finančného riaditeľstva, som sa dočítala :

Vybrané služby, ktoré nepodliehajú povinnosti evidencie tržieb v pokladnici

Služby technickej kontroly (STK)

Ide o službu, ktorá tiež nie je uvedená v prílohe č. 1 zákona o ERP, preto prijaté tržby za poskytnutie tejto služby nepodliehajú povinnosti evidencie v pokladnici.

Nie je tam ani mäkké f o nejakej virtuálnej pokladni a teraz čo, netuším...

Ďakujem za každú radu....
avalik
15.01.15,20:09
postupuješ podľa zákona, FS nemá aktualizovanú stránku
vierkanevierka
15.01.15,20:14
avalik dakujem, ale nuz, alma mater, nema aktualizovane a ja mam mat? :)))) A kedy budu mat aktualizovane? tazka to otazka, esteze sa mi DPH podarilo poslat v pripustnom casovom limite
avalik
15.01.15,21:11
joooj ale ja nie som veštica :) ... pošli im otázku do tiketu alebo zadaj na ich FB stránke
vierkanevierka
15.01.15,21:53
keby to nebolo smutne tak je to naramne srandovne :) som zvedava, ako budeme saliet v aprili, aby sme mali, virtualnu onu :))))))
kukučka
16.01.15,00:33
Dočkaj času jak hus klasu. Písala som to včera v inej téme - hoci je január, úradníci sú ešte jednou nohou v decembri, poniektorí oboma.
Do 1.4. 2015 by to mali vyriešiť, ak nie inak, tak posunom termínu.
To naozaj je taký veľký problém vložiť peniaze na účet?
Alebo zaplatiť zloženkou na pošte?
V najhoršom prípade oželieš 10 zákazníkov.
bomo
03.03.15,18:30
Tú sú zhrnuté všetky informácie o virtuálnej registračnej pokladni (http://www.uspesne-podnikanie.sk/co-je-virtualna-registracna-pokladna)dostupné k dnešnému dňu.