Mazia
15.01.15,23:20
Dobry den, uzatvorila som zmluvu PZP v Axa poistovni pred tyzdnom, ale chcem ju zrusit pretoze chcu dokladovat 96 mesiacov ... da sa takato zmlva zrusit a urobit v inej poistovni? Ako mam formulovat vypoved?
Dakujem
jslancik
16.01.15,06:13
zmluvu si uzatvárala pred týždňom, tak je veľký predpoklad, že si ju ešte nezaložila niekam, kde ju nik nenájde. Takže riešenie na tvoje otázky je prečítať si podmienky v zmluve, ktorú si podpísala. Síce možno neskoro, ale predsa.
Chobot
16.01.15,07:34
Akých 96 mesiacov chcú dokladovať? Tomuto nerozumiem. Akože bezškodový priebeh? Pri uzatváraní si uviedla, že máš 8 rokov bezškokový priebeh PZP? Ak je to pravda, tak ti pôvodná poisťovňa o tom vydá potvrdenie. Ak nie, tak si pri podpise zmluvy zavádzala (aby si získala výhodné poistenie) a asi ti navýšia cenu.

Či je možné zrušiť PZP, to nájdeš v tvojich poistných podmienkach. PZP sa nedá zo zákona do mesiaca zrušiť, ako je to v prípade životného poistenia.
jak
29.01.15,09:22
Aj ty máš PZP v AXE? Ja tiež a nie som spokojný. Uzavrel som s nimi nevýhodnú zmluvu a teraz sa ich potrebujem zbaviť! Ja som sa už tam s nimi tam toľko nahádal, ja už tam ani nechcem ísť, už ma tam poznajú hah. Nedá sa to vypovedať nejako telefonicky alebo cez internet? Ďakujem za rady
Chobot
29.01.15,09:34
Môžeš vypovedať písomne. Zašleš doporučene výpoveď na sídlo poisťovne najneskôr 6 týždňov pred výročním a ku dňu výročia ti poistenie zanikne.
maria.removcikova
29.01.15,10:22
"Jak" v súčasnosti nemusíš PZP vypovedať len písomne, telefonicky sa to, ale tuším nedá. Viem, že existujú viaceré firmy, kde si výpoveď PZP môžeš podať cez internet (http://www.poistenie.sk/vypoved-povinneho-zmluvneho-poistenia-zodpovednosti-vozidla-dalsie-sposoby-zrusenia-pzp). Ja som pzp uzavrela tiež online tuším cez netfinancie.sk a keď sme potom s bratom poslali ponuky do ďalších poistenie.sk nám spravilo najlepšiu cenu. Najväčšia sranda, že pred pár rokmi som, ešte vôbec netušila, že si môžeš pzp uzavrieť z domu cez počítač a nemusíš behať po meste a porovnávať si jednotlivé typy pzp od rôznych firiem.
Chobot
29.01.15,10:37
To si netušila preto, lebo fenomén digitalizácie, t.j. uzatváranie poistných zmlúv cez internet či mobil je výdobytkom modernej doby, posledných pár rokov.
expeeert
29.01.15,10:42
Najväčšia sranda je že vedia spraviť rôzne systémy na uzavretie zmluvy (cez telefón, internet, v pobočke a neviem čo ešte) len aby ťa lapili do svojich drápov, ale keď chceš vypovedať zmluvu tak jedine písomne - žiadne telefonicky, cez internet...
porasca
06.02.15,22:07
Prestaňte už srandovať na tému "najlacnejšie PZP". Ak spôsobíte škodu a tá Vaša naj-samlepšia, lebo je najlacnejšia poisťovňa za Vás poškodenému neuhradí celú faktúru, odpočíta vymyslenú amortizáciu, nebudete sa stačiť diviť, keď Vás bude poškodený atakovať... teda ak ostane iba pri slovnom dohováraní.
*
Na Slovensku za svojich poistencov - škodcov - jediná AllianzSP prepláca náhradu škody bez odpočtu amortizácie, ak je oprava prevedená v zmluvnom - odporučenom servise a navyše aj krycím listom.
*
A POZOR.
Od 1.4.2015 je zavedené povinné započítavanie MALUSOV pre nové PZ.
Ľahko sa môže stať, že pri zatajení škody sa zrazu bude poistený diviť, keď mu o polroka príde oznámenie o doplatení napr. 50% voči pôvodnému predpisu poistného...