Mario S
16.01.15,00:03
Dobrý deň mám takýto problém. Zamestnávateľ mi zrazil z posledných dvoch mesiacov zo mzdy (pri zmluve na dohodu) pri výplate 316e mesačne 84e. Následne ma vyhodil a nedal mi ani výplatné pásky ani potvrdenie že mi niečo zrazil a peniaze už ku exekútorovi nedošli.Ako mám postupovať v tomto prípade aby som sa dostal k mojím peniazom?? Plus ďalšia otázka. Koľko mi mohol reálne zraziť peňazí z výplaty??
timotej
16.01.15,05:44
kontaktuj inspektorat prace, predtym skus zamestnavateli zavolat, ze ich oslovis, mozno Ti da aj pasky, aj odvedie exekutorovi peniaze...
draik
16.01.15,07:31
Nepíšete, v akom štádiu je exekúcia. Exekútor najskôr posiela zamestnávateľovi príkaz na začatie exekúcie, na základe ktorého zamestnávateľ strháva povinnému časť mzdy, ale ešte ju neposiela exekútorovi. To nastane až potom, čo dostane od exekútora exekučný príkaz, ktorý ho zase vystaví po tom, čo uplynula lehota na podanie námietok voči exekúcii resp. ak tie boli zamietnuté.
Výška zrážky závisí od počtu vyživovaných osôb a druhu vymáhanej pohľadávky.
OkoVidi
16.01.15,08:06
Toto sa stalo aj u nas v rodine... Zamestnavatel strrhaval na prikaz exekutora sumu penazi z vyplaty.. neskor sme zmenili zamestnavatela a po par rokoch nam prisla navysena exekucia pretoze v predchadzajucom zamestnani zametsnavatel neodvadzal tieto sumy... nezostavalo nam ine ako zaplatit... je to nehorazne co sa v tomto svete deje..
Mario S
29.01.15,00:26
To som všetko pochopil už keď som si študoval niečo ohľadom toho, ale išlo mi o to že bol zamestnávateľovi zaslaný príkaz na začatie exekúcie preto tie peniaze neposielal exekútorovi.Lenže momentálne sa to ešte nikam neposunulo ale zamestnávateľ mi nedal ani žiadny doklad o tom že mi strhol tie peniaze ani výplatné pásky .Otázka je preto ako sa dostať ku mojím peniazom??
roho
29.01.15,06:19
Zamestnávateľ pošle zrazenú sumu exekútorovi z tvojej mzdy až po tom, čo mu exekútor doručí exekučný príkaz, ktorý musí doručiť aj tebe. Neuvádzaš, či si už dostal exekučný príkaz. Ak nebude exekúcia zastavená, k už zrazeným sumám z tvojej mzdy sa nedostaneš.
Zbytok mzdy ti zamestnávateľ pošle v tvojom výplatnom termíne.