OkoVidi
16.01.15,07:02
Poprosim o radu, co vsetko mam vyplnit v pripade nuloveho danoveho priznania? Myslim ktore policka, nestaci zaskrtnut iba "V zdanovacom obdobi nevznikla danova povinnost ani narok na odpocitanie dane"? A este by som sa chcel uistit, ak som dobrovolny platca dph tak postavenie osoby zaskrtnem prvu moznost, teda "platitel dane z pridanej hodnoty"? Velmi dakujem
kn-alka
16.01.15,06:12
pri nulovom DP z DPH zaškrtneš vpredu políčko .... nevzikla daňová povinnosť .... zadnú stranu vôbec nevypĺňaš, keďže všade je nula.

je jedno, či si dobrovoľný, alebo povinný platca DPH - si platca a to aj zaškrtneš
TaraNoelle
13.04.15,08:18
chcem sa opýtať, ak som registrovaná podľa 7a) a napísané je že ak nemám "pohyb" tak priznanie nepodávam, ale naozaj NEPODÁVAM ? alebo zaškrtnem to čo je písané vyššie a podám nulové. Mýli ma, či sa to týka iba klasických DPHčkárov to nulové alebo aj 7 a 7a) registrácii.
marjankaj
13.04.15,08:28
Ak je registrovaný podľa §7 alebo 7a, tak nie je platiteľom.
§78
(3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4. Osoba, ktorá nie je platiteľom, nie je povinná zaplatiť daň, ak daň na zaplatenie nie je viac ako 5 eur.
TaraNoelle
13.04.15,10:36
Aha, takže je to takto v mesiaci, za ktorý mi vznikne povinnosť, podám priznanie a zaplatím ak výjde daň viac ako 5,-, ak vyjde nižšia, iba podám daňové a nezaplatím, a v mesiacoch keď mi nevyjde povinnosť nepodávam nič ani nulové, tak ?
marjankaj
13.04.15,10:38
No v mesiaci, za ktorý ti vznikne povinnosť to už asi nestihneš.:eek:
TaraNoelle
13.04.15,10:39
no, tak som to myslela, nie V ale ZA (nie som účtovník, tak sa niekedy možno nevyjadrím presne, budem si dávať pozor :) )
marjankaj
13.04.15,11:01
No mne je jedno ako napíšeš a ako to myslíš. Ale DÚ to jedno asi nebude.
Kuk sem.
http://www.porada.sk/t264548-miestna-prislusnost-spravcu-dane-z-motorovych-vozidiel-novela-zakona-o-sprave-dani.html#post2709777
TaraNoelle
13.04.15,12:05
prepáč, nechápem, čo mám pozreť v tom odkaze ?
marjankaj
13.04.15,12:08
No zadávateľka sa tak isto vyjadrila nepresne a to ovplyvnilo reakcie. Teda myslela si niečo, čo sme my nemali možnosť overiť.
Ako sa dá radiť, ak zadávateľ nenapíše, čo si myslí?????
Najprv boli za blbcov tetušky na DU a potom sa karta obrátila.:eek:
TaraNoelle
13.04.15,12:22
chápem
KEJKA
13.04.15,15:36
nepodávaš