vicktor
16.01.15,09:40
Kamarat vlastnil s manzelkou byt 1/1. Potom co odisla na vecnost, sa stal 3/4 a syn 1/4 vlastnik. Musia obaja podat priznanie?
Povodne priznanie podal sam, napisal tam "dohoda vlastnikov" (alebo cosi take) a sam platil dan. Staci to takto spravit aj po novom? Ibaze s manzelkou mal bezpodielove a so synom podielove vlastnictvo.

Musi aj syn podat priznanie? Hoci napise "dohoda" a celu dan zaplati jeho otec...?
ivka70
16.01.15,08:43
Ak sa spoluvlastníci dohodnú, priznanie podá zástupca, ktorého dohodou určili spoluvlastníci, pričom túto skutočnosť musia písomne oznámiť správcovi dane pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania.
vicktor
16.01.15,09:10
Dakujem.
"ak sa dohodnu..." - predpokladam, ze je to copy/paste zo zakona? Pretoze v realite nie je dovod aby sa otec so synom v tejto veci nedohodli, resp. uz su dohodnuti.
Cize otec poda nove priznanie a syn prilozi vyhlasenie o dohode. (Musia stihnut do konca januara.)
Peggynka
16.01.15,09:10
Odo mňa ani nechcela pracovníčka na MÚ,zmenila to v databáze na moje meno a že to je jedno,hlavne,že sa platí.Pýtala sa,či budeme platiť každý zvlášť a keď som povedala,že nie,tak že netreba.Ani som nepátrala po zákone :D
ivka70
16.01.15,09:42
Nooo, aj v realite moze byt problem otec - syn, to, ze nie je u vas v rodine, bud rad.

Formalne napisat taku dohodu predsa nie je problem :), obaja podpisete ...a hotovo.
Podla mna staci ak to podpisu a otec to prinesie pri prihlasovanie .... nic viac netreba.