hadzanarka
16.01.15,11:19
Dobry den,chcem sa spytat,so synom som si vymenila auto,syn ho este neodhlasil,lebo ja ho nemam cas kedy na moje meno prihlasit,lebo pracujem v cudzine,ked ho syn odhlasi ,dokedy mam cas ho prihlasit,do kolko kalendarnych dni.A prosim ,este nieco,syn ho kupil v jednom bazare,z negativneho spravania sa mojho syna ku mne prislo k jeho vyhrazajucim slovam,ze mi to nemusi prepisat,takze mohla by som to ja za neho v tom bazare predat,kde ma veduci pozna.Dakujem vopred za vasu odpoved S pozdravom Hadzanarka
Žabinka
16.01.15,10:28
Zmena držiteľa (prepis) v okrese:
Pri zmene držiteľa (prepise) vozidla v okrese, musia byť prítomní obaja, teda pôvodný aj nový držiteľ, aj s dokladmi totožnosti a pristaviť vozidlo ku kontrole.
Pri zmene držiteľa (prepis) v okrese je potrebné predložiť:
*pôvodný držiteľ - žiadosť o prevod držby na inú osobu (odhlásenie),
*nový držiteľ - žiadosť o zápis svojej osoby (prihlásenie),
*platný doklad totožnosti (pri odhlásení aj prihlásení),
*ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list (pri odhlásení aj prihlásení),
*splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
*osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
*čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
*nový držiteľ predloží doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie).
Zmenu vlastníctva vykoná orgán Policajného zboru, kde je vozidlo evidované.
Správne poplatky
*pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom pri zápise vozidla do evidencie alebo pridelenie evidenčného čísla a vydanie tabuľky s evidenčným číslom za stratenú, zničenú, poškodenú, odcudzenú alebo neupotrebiteľnú tabuľku - 16,50 € za jednu tabuľku,
*zápis ďalšieho držiteľa motorového vozidla alebo prípojného vozidla do evidencie, aj s vykonaním úprav v dokladoch, vrátane vydania týchto dokladov - 33 €, t. j. poplatok zahŕňa aj vydanie nových dokladov papierové osvedčenie o evidencii časť II a čipová karta osvedčenia o evidencii časť I,
tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 30 €.

Prihlásenie vozidla z iného okresu:
Držiteľ vozidla je povinný do 30 dní od dňa vykonania prevodu držby prihlásiť vozidlo a umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle. Orgány Policajného zboru požadujú predložiť:
*vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
*osvedčenie o evidencii časť II so zápisom odhlásenia, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla so zápisom odhlásenia a osvedčenie o evidencii vozidla,
*čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
*pôvodné tabuľky s evidenčným číslom,
*potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
*platný doklad totožnosti,
*ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
*splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
*ak vozidlo nebolo prihlásené ani do 30 dní, aj odborný posudok o kontrole originality vozidla nie starší ako 15 dní, s výsledkom "spôsobilé" (v takom prípade nie je potrebné umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch s údajmi priamo na vozidle),
* správny poplatok v hodnote 66 €, ak sa mení majiteľ [33 € za prihlásenie a 2 x 16,50 € za štandardnú plechovú TEČ, vozidlá iba s jednou TEČ 1 x 16,50 €]; pri presťahovaní pôvodného majiteľa - poplatok iba 33 € za 2 x TEČ,
tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 30 €.