jE2f
05.05.06,07:16
Dobry den, prosim o radu. Skoncil mi leasing auta, uz ho treba len prepisat na mna ako majitela.(Leasing trval 3 roky) Zaplatil som riadne cestnu dan za tento rok. Kedze nemam co ine odpisovat, chcel by som kupit dalsie auto. Avsak tento raz na inzerat ojazdene. A tu su moje otazky :
1. Leasingovane auto prepisem do majetku a nebudem uz nan uplatnovat odpisy, kedy ho mozem z majetku vyradit?
2. Aku kupnu zmluvu potrebujem na auto, kt. chcem kupit na inzerat a ako ho zaradim do uctovnictva a kolko rokov ho mozem odpisovat?
3. Ako budem platit cestnu dan za nove auto? Co s cestnou danou kt. mam zaplatenu za tento rok?

Velmi pekne dakujem za pomoc...
Zdeni
05.05.06,07:21
Na nové auto musíš podať nové priznanie. Staré auto - musíš ísť na DÚ a odhlásiť ho - tlačivo ti dajú, pretože by im stále vyhadzovalo predpis aj za staré. Daň za staré môžeš žiadať vrátiť, alebo preúčtovať na nové /pomernú časť/. Ak si chceš staré auto nechať a použ. kilometrovné / auto nezaradené v majetku/ daň zostáva, a na nové zaplatiíš pomernú časť odo dňa kúpi do konca roku.
elena74
08.06.06,06:20
ahojte,
pri zmene leasingu musim podat nove dan. priznanie, zaplatit a napisat k tomu ziadost a cakat kedy mi vratia peniaze za prvy leasing? zaplatene mame na cely rok
Alebo ako to chodi v praxi?.......Poradtéééé :-)
Dakujem
Tweety
08.06.06,06:28
ahojte,
pri zmene leasingu musim podat nove dan. priznanie, zaplatit a napisat k tomu ziadost a cakat kedy mi vratia peniaze za prvy leasing? zaplatene mame na cely rok
Alebo ako to chodi v praxi?.......Poradtéééé :-)
Dakujem
Napíš trochu viac a konkrétnejšie, aká zmena lízingu?
elena74
08.06.06,08:35
uz som sa tu na porade pytala ohladom zrusenia leasingu........
firma zobrala leasing a po 2 mesiacoch sme odstupili z dovodu nedodrzania zmluvy z druhej strany...
Milan Benka
08.06.06,09:26
mimotemy Ak sa chcem niečo dozvedieť, musím sa naučiť pýtať sa !!!!!!

Môj krstný hovorieval : " Lína huba to je hotoví neštestí "mimotemy

K veci: Čo sa vlastne chceš dozvedieť ?
elena74
08.06.06,10:01
nemyslim si ze som mimo temy.....
je toto tema cestna dan-zmena auta? je...
tak si myslim ze som sa uplne k veci opytala vid hore 1.prispevok...

vdaka...
Tweety
08.06.06,10:05
nemyslim si ze som mimo temy.....
je toto tema cestna dan-zmena auta? je...
tak si myslim ze som sa uplne k veci opytala vid hore 1.prispevok...

vdaka...Probém je v tom, že si nezadala konkrétne, či chceš vedieť. Či zrušenie lízingu a daň z MV, alebo nový lízing. Napíš konkrétny problém..
elena74
08.06.06,10:13
leasing nie, to by som bola mimo temy...:-)

este raz, brali sme auto leasing zaplatili cestnu dan rok 06. Tento lesing sme predcasne ukoncili a zobrali dalsi..

Moja otazka je treba podat danove priznanie nove? A ked ano tak ho podam, zaplatim a DU mi ten rozdiel vrati na zaklade nejakej ziadosti?

Dakujem
Tweety
08.06.06,10:16
leasing nie, to by som bola mimo temy...:-)

este raz, brali sme auto leasing zaplatili cestnu dan rok 06. Tento lesing sme predcasne ukoncili a zobrali dalsi..

Moja otazka je treba podat danove priznanie nove? A ked ano tak ho podam, zaplatim a DU mi ten rozdiel vrati na zaklade nejakej ziadosti?

Dakujem
Napíš list na DÚ, v ktorom oznámiš zmenu v dani z MV na pôvodné vozítko. Na nové urobíš DP. Zároveň v tom liste na DÚ požiadaš buĎ o vrátenie alikvótnej časti dane, alebo ju použiješ na zaplatenie dane na druhé vozítko. Ten list a daň musia byť do 15 dní od zmeny.
elena74
08.06.06,10:31
dakujem ti krasne a pekny den zelam....