Stašek
16.01.15,16:40
V Máji 2014 som omylom nahodil faktúru, ktorá nepatrila firme. Teraz som na to prišiel.
Fa je na sumu 42,31 - základ 35,26 €, DPH 7,05 €.
Mám podať dodatočné priznanie DPH a KV DPH za 5/2014, alebo dúfať, že na to neprídu?
Musím v OMEGE rušiť všetky uzávierky DPH od mája až do decembra a znova ich robiť - nechce sa mi to!
Asi na to prídu cez KV DPH.
Čo by ste urobili na mojom mieste?
Tweety
16.01.15,16:24
Podala by som DDP aj KV.
Benko
17.01.15,20:50
Podľa mňa nemusíš nič rušiť. Len urob opravu účtovania teraz do decembra.
Stašek
18.01.15,06:28
Ako opraviť účtovanie?
Tú faktúru by som mal vymazať v máji, a v OMEGE ma to pustí urobiť až keď zruším uzávierku DPH.
Automaticky zruší uzávierky DPH všetkých ďalších mesiacov.
Po vymazaní faktúry v máji musím urobiť uzávierku za máj a podať dodatočné priznanie DPH a KV DPH. A následne urobiť uzávierky všetkých nasledujúcich mesiacov.
Alebo sa to dá aj jednoduchšie?
Ďakujem za odpoveď.
Antonia Jendrišáková
18.01.15,07:07
Nedá sa v OMEGE jednoduchšie, len ako hovoríš. Rušíš uzávierky DPH od decembra, resp. novembra za december už si po podal ? Keď zrušíš uzávierku v daňových dokladoch sa nastav na tú fa a musíš ju označiť neúčtovať dole. V KV má byť s kódom 1.
Stašek
20.01.15,19:11
Má to byť v OMEGE takto:
1. Zrušiť májovú uzávierku DPH - nevymazať!
Zrušia sa aj všetky nasledujúce 6,7,8,9,10...
2. V evidencii účtovných dokladov DF vymazať omylom nahodenú faktúru.
3. Urobiť májovú uzávierku DPH.
4. Vytlačiť dodatočný KV DPH za máj - odoslať na DÚ cez export
5. Vytlačiť a odoslať na DÚ dodatočné priznanie k DPH za máj - nezabudnúť doplniť dátum zistenia - ináč nepustí exportovať!
6. Urobiť postupne uzávierku DPH za 6,7,8,...
7. Vytlačiť ID za 5,6,7,8... Okrem májového sú všetky rovnaké, ale majú iné číslovanie.
8. Uhradiť na DÚ rozdiel - VS: xxxxxxx052014
Antonia Jendrišáková
21.01.15,05:52
2. vymazať DF ? To máš od KROSU ? Značila som neúčtovať. A dostala sa do dodatočného KV s kódom 1 ?
Stašek
21.01.15,06:07
Overoval som si to v Krose. Aj mne to urobilo po vymazaní v dodatočnom KV DPH s kódom 1. V Krose mi povedali, že ak označím "neúčtovať" ostane mi faktúra v saldokonte a treba je dostať aj s tade preč. Keď som ju vymazal, zmizla úplne. Skontroluj si, či ju máš v dodávateľoch a či Ti sedí saldokonto!