agregova
16.01.15,18:15
obrý večer, mám už druhý deň problém podať elektonicky DPMV, stále mi hlási:vybrané identifikačné údaje o subjekte vyplnené vo formulári nie sú zhodné s vybranými identifikačnými údajmi vybraného subjektu v kontexte OIZ a preto nie je možné podpísať/podať takto vyplnený dokument... atď, pričom údaje na odosielanom dokumente sú zhodné s údajmi na fin. správe. Tak so údaje z obrazovky odoslala na fin. správu technickú podporu a oni mi odpísali:odporúčam vymazať cache a cookies. V Odstránení histórie v IE najprv vymažte fajku pri prvej voľbe "Zachovať údaje obľúbenej webovej lokality", pretože pri "Odstrániť" by sa nevymazala história! Na vymazanie histórie a všetkých ostatných veci je teda potrebne mať zafajknuté všetky potrebne voľby okrem prvej voľby nad čiarou. Potom reštartujte prehliadač a realizujte podanie znovu. Ak by Vám to stále nešlo, odporúčam ako náhradne riešenie použiť aplikáciu Java/eDANE, kde nájdete rovnaké formuláre ako na portáli. Viete ja nie som počítačový technik len obyčajná účtovníčka, ale po porade so známimi, ktorí vedia niečo o PC sme odstránili cookies a stále mi hlási danú hlášku. Skúšali sme sa pripojiť cez mozillu. explorer a google chrome nikde to nefungovalo. Prosím ak nniekto mal daný problém vysvetlite mi to laicky. Vopred za každú odpoveď ďakujem
avalik
16.01.15,17:19
Ak si SZČO máš v rodnom čísle lomítko?

Doplnenie:
1. Skontroluj si po prihlásení sa na portál FS, či máš otvorenú správnu firmu (ak máš priradených viac firiem)

2. Skontroluj si v OIZ - "Moje autorizácie k subjektom" - či sú údaje zhodné s tými, ktoré uvádzaš v DP

3. Otvor si formulár, načítaj xml z tvojho účt. programu, daj skontrolovať ... a daj "Uložiť do súboru" ... zatvor okno bez odoslania ... vráť sa do OIZ - vpravo dole modrá karta - "Uložené podania" klikni na "Rozpracované" - otvor si ho a skús znova poslať.
agregova
16.01.15,19:06
nie je to s.r.o. , mne to dovolí sa prihlásiť na fin. správu, aj mi z môjho účtovníckeho programu načíta, dám skontrolovať, nevykáže žiadne chyby, ale keď dám odoslať mi hlási danú hlášku,nejde to odoslať ani cez mozillu, ani cez explorer, ani cez google chrome, skúšala som to na 2 počítačoch a údaje pri prihlásení sú správne, doteraz mi to nerobilo, ešte 5.1.2015 som odosiala daň zo závisllej činnosti a všetko prešlo bez problémov, tak neviem čo sa stalo, a odpovede od technika z DÚ sú také ako keby každý účtovník mal vyštudovanú vysokú školu na počítačovú techniku.
avalik
16.01.15,19:51
doplnila som odpoveď
tinaM
16.01.15,19:55
Stalo sa to aj mne. Po dôkladnej kontrole DPz MV som zistila, že na prvej strane , riadok 02 mi načítalo také malé nenápadné dve bodky. takéto .. . Tie som odtiaľ vymazala, nakoľko išlo o SZČO, ktoré má DIČ a poslala som to v pohode. Možno pomôže.
agregova
18.01.15,20:46
´dakujem za každú skúsenosť a prajem pekný večer
gabikarim
21.01.15,15:35
vdaka za radu a super postreh - pomohlo