maped
16.01.15,19:49
Prosím Vás, ak si uplatňujeme v nákladoch všetky phm a robíme k tomu knihu jázd, je potrebné robiť rezervy na nevyčerpané phm ak sa phm nevyjazdí na nulu? Ak si uplatníme všetky lístky za nákup phm do nákladov, nevyjazdíme phm, nič neriešime?
Prosím Vás podľa akého zákona postupovať?
fortunka
16.01.15,19:09
Nikdy sme taketo rezervy v JU netvorili, nie som si ista ci sa to vobec musi. Z mojho pohladu ide do vydavokov realny vydavok, ktory vznikol v danom obdobi. Vydavok to je teraz, natankovalo sa... nebude to vydavkom v buducom roku, ked sa to minie... Je o tom inak §15 postupov JU, ale nenasla som nic o tom kde sa MUSI tvorit. Upraviť si to máte v smerniciach.

Zasada opatrnosti uctovnictva podla mna nema nic s PHM, ktore realne su v aute a uz ztade inak ako vyjazdenim neodide...

Aj objem PHM v nadrzi tazko clovek urci uplne presne... orientacne to kontrolujeme, ci ku koncu roku sedia km a priblizne objem.. ale nic extra sa s tym dalej nerobi.

Ale ako vzdy, rada sa priucim ak to je inak :P Ved preco si to neskomplikovat :)
maped
16.01.15,19:12
ja robím väčšinou v PÚ tak som si myslela, že v JÚ treba upraviť nespotrebované phm. To znamená, že v JÚ žiaden zákon neprikazuje úpravu? Ďakujem! Pekný večer!
fortunka
16.01.15,19:18
a ktory konkretne to kaze v PU? Ved mozeme prebehnut aj vsetky zakony kludne.