Natty
16.01.15,19:56
Účtujem v programe alfa plus. Firma nie je platca DPH. Výdavky za spotrebované PHL vo forme paušálnych výdavkov = nevediem knihu jázd. Pri prechode do nového účtovného roka mi v evidencii číselníkoch vozidiel program nedovolí ručne nastaviť požadovaný zmenený stav. Na stránkach krosu v diskusii k alfe plus tento dotaz doposiaľ nebol zodpovedaný. Prosím vás, ako to účtujete vy, keďže pri tomto spôsobe výdavkov za PHL musí byť zaevidovaný stav tachometra na začiatku a na konci účtovného obdobia a to bez knihy jázd program nenastaví?

Ak by niekto potreboval, dopracovala som sa k odpovedi z krosu. Postup som ale malinko poopravila.
Začiatočný stav vozidla opravíte v konkrétnej databáze cez Firma/Nastavenia/Začiatočné stavy. Nastavte sa na konkrétne vozidlo a vymažte ho (nie cez opraviť). Následne kliknite na Pridaj - Položku vyplňte konkrétne vozidlo z číselníka a vyplňte stav tachometra.
veronikasad
16.01.15,20:25
Prečo chceš meniť stav tachometra ? Veď konečný stav k 31.12. 2014 je automaticky počiatočný k 1.1.2015
Natty
17.01.15,09:49
Ale práve o to ide, že ten konečný stav bez knihy jázd je stále rovnaký ako začiatočný. Od kedy som auto zaevidovala, prenáša do ďalšieho roka rovnaký stav tachometra. Nemení sa, keď nevediem knihu jázd...