KOMA2
16.01.15,22:56
Každému, ktorému je udelená pokuta alebo trest za priestupok, prečin alebo trestný čin je potrebné v tomto rozkradnutom štáte zo zákona skutok dokázať. (aspoň si myslím že by to tak malo byť v zákone). Ak spáchate trestný čin a polícia zadováži dôkazy že ste skutok spáchali tak dostanete trest. Ak spáchate prečin a dôkazy svedčia proti vám rovnako dostanete trest. Ak spáchate priestupok, ktorý vám niekto z (pomáhačov a chráničov) dokáže, dostanete pokutu. Pokutu by ste nemali dostať pokiaľ vám ju niekto nedokáže=nespáchali ste priestupok. Je dôkazovým materiálom fotografia EČV vozidla ktorú nasníma jeden z radarov - "1 341 nových stacionárnych kontrolných bodov v SR" (caschpointov) využívajúci objektívnu zodpovednosť? Pôjdem na dovolenku lietadlom, auto Škoda Octavia striebornej farby s mojim EČV nechám pred bytovkou týždeň. Mám dobráka suseda ktorý má rovnaké auto, rovnakej farby a premýšla ako ma spraví šťastným. Požičia si moje EČV, dá šiltovku na hlavu a pobehá si okolo takýchto caschpointov v obci ľubovolnej rýchlosti, vráti mi EČV a bude sa tešiť aký mi to len príde Liebesbrief od pomáhačov a chráničov. Ono ich v skutočnosti príde niekoľko, od každého caschpointu jeden a nie na malú sumu! Prídem z dovolenky a čo ma bude čakať? Príkaz na doplnenie bezodnej štátnej kasy a hneď niekoľkokrát, každý dosiahnutý caschpoint = samostatný príkaz na úhradu. Môžte podať sťažnosť = vyššia pokuta, nikoho to ale samozrejme vôbec nebude zaujímať, pretože podľa objektívnej zodpovednosti nemusíte toto "Vaše" vozidlo šoférovať a teda ani nikoho zaťažovať s príbehom že Ste boli vtedy na dovolenke a bla bla bla....Nemusia Vás ani zastaviť, ani skontrolovať vozidlo, vodiča, pravosť EČV, stačí ak vám pošlú pokutu a vy ovečky ju zaplatíte. Likvidačná záležitosť! Susedovi sa to ale zapáči natoľko, že si tú Vašu ŠPZ teda EČV dá rovno vyrobiť. (to nieje problém stojí to pár euro na zákazku napr. BA - PETER alebo pod. čo mávajú aj kamionisti len tak pod čelným sklom bežne) Ako postupovať v takomto prípade? aké sú možnosti? Je to právne postačujúci dôkaz - fotografia tabuľky EČV ktorá bola pridelená Vašemu vozidlu???? Ten príklad so susedom prosím berte len ako príklad!!! Zaujímam sa o relevantnosť takéhoto dôkazu. Ďakujem za odpovede, najlepšie od právne znalých
misoft
17.01.15,08:51
Vraví ti niečo "objektívna zodpovednosť"?
Už to platí!
Cvak - fotečka autíčka, číselko jasné a čitateľné, evidencia funguje, adresa majiteľa známa - pokuta cestuje.

A číslo? Sused zoberie tvoje číslo - zahlásiš krádež EČV. Príde fotečka - naklušeš, ukážeš hlásenie o krádeži - nech sa ONI starajú - ty si to nemohol byť.

Máš predsa možnosť sa odvolať - ale musíš TY dokázať, že si to nebol, ale sused.
Inak - "domáca" výroba značky je trestná - čo takto tichý bonz na neho? Sused sa smiechu nezdrží.....
A k značke napr. BA-PETER - tie tiež vydáva DI - oni výrobu objednajú na základe žiadosti o vydanie EČV.
A tie čo majú kamionisti - vyzerajú ako skutočné, ale výrobca (vedomý si trestnej zodpovednosti) má zmenené rozmery tabuľky!
buchač
17.01.15,10:03
Ej, hoja hoja...paranoia moja... ;)
KOMA2
17.01.15,11:34
"Vraví ti niečo "objektívna zodpovednosť"?
Už to platí!" - Ano vraví veď celý text je o princípe objektívnej zodpovednosti a o dokazovaní viny.
"A číslo? Sused zoberie tvoje číslo - zahlásiš krádež EČV."
Ako to máš vedieť keď si ho v noci zoberie a ráno vráti?
"Máš predsa možnosť sa odvolať - ale musíš TY dokázať, že si to nebol, ale sused."- Na úvod sa ma pýtaš či mi niečo hovorí pojem objektívna zodpovednosť... Podľa nej je ale jedno či to vozidlo viedol sused alebo ty!
Pointa bola o tom, či je fotografia nejakejEČV dôkaz proti tvojej osobe... o tom susedovi a tak, to bol len uvedený príklad. Ak niekto vykradne banku z tvojou maskou tak pojdes do basy ty???,
misoft
17.01.15,13:36
Maska, maska.... masiek je háfo.... EČV sú dve (vpredu a vzadu), alebo jedno (motocykel vzadu) - ostatné sú FAKE.
Masky vyrábajú v PVC a predávajú v obchodoch, značky sú z AL, nastriekané farbou, čísla sú plastické (3D) vylisované v tabuľke.
A tieto značky vyrába len jeden výrobca http://www.turcandelta.sk/?art=tec.php
- "predáva" ich DI.
Tie "humorné" - to je len reflexná potlač na plochej tabuľke.
KOMA2
17.01.15,14:24
OK ja to beriem, ale ten radar to nedokáže rozpoznať, či je tá EČV fake alebo nie...Ak by si ju aj len narysoval na papier. Systém bude automatizovaný a nebude riešiť pravosť tej tabuľky...
lujza.j
17.01.15,14:35
:D ešte že moj sused neobľubuje moju továrenskú značku...

....inak tvoj sused ešte okrem toho čo píšeš....si môže na čerpačke čápnuť plnú nadrž na tvoju ečv....a zdrhnúť...pozrážať chodcov na prechode...toto ťa pri hlbokom zamyslení nenapadlo:D
KOMA2
17.01.15,15:09
tvoj sused asi neobľubuje Daciu:) To s tou čerpačkou a pozrážaním chodcov sa nevzťahuje na objektívnu zodpovednosť! Tam treba totižto vyvodiť subjektívnu zodpovednosť voči osobe - teda vodičovi a nie majiteľovi vozidla. Je to ale od princípu úplne iný príklad a spadá pod podstatne iné zákony. to zas pri tvojom hlbokom zamyslení nenapadlo teba:)
lujza.j
17.01.15,15:33
hlavne,že ty si týpek s oktáfkou:---:D
KOMA2
17.01.15,15:42
nemám oktávku- veď som písal, že ten príbeh s tým susedom berte ako príklad, ty z toho robíš skutočnosti...striebornú oktávku som uviedol preto, aby bolo zrejmé že je to bežné auto ktorých je niekoľko tisíc na SK....
Nandrolon
17.01.15,16:35
Zatni susedovi do kufra krompáč!! :-))))
KOMA2
17.01.15,16:52
nie jeden ale dva- jeden spredu do kapoty a druhý vzadu
buchač
17.01.15,16:55
Tretí zadri sebe do hlavy... ;)
sito
17.01.15,17:07
Ak sa Bičan opýta sto Slovákov, či pre milióny Slovákov platí to, čo schváli 150 Slovákov, čo odpovedia? Čo odpovieš ty?
KOMA2
17.01.15,19:41
Pomáhači by prišli o daňového........
KOMA2
17.01.15,21:43
Nedosiahol som levelu pozerania Bičanových relácii v TV ..ale bol si na Bičanovej licitácii aut? Predpokladám že áno a vieš o ktoré sa jedná a máš istotne aj voči nemu nejaký citový vzťah. Inak naozaj je macher v tom čo robí... (založ novú témuv)
sito
18.01.15,09:00
... okolo 5 000 000 Slovákov sa riadi, musí rozhodnutím 150 Slovákov. Nepozerám,len pri jednom som pochopil o čo v tom, tej šou ide. Aký by mohol byť výsledok na otázku? Isto rozdielny na východe Slovenska, a iný na západe Slovenska.

V konečnom dôsledku je na každom jednom z tých 5 000 000 ako sa rozhodne každé štyri roka, ako sa Slováci rozhodnú každé štyri roky. Ak svojim rozhodnutím dajú tým 150 Slovákom rozhodnúť o probléme, ktorý si tu uviedol platí ich rozhodnutie pre všetkých cca 5 000 000 Slovákov. Po štyroch rokoch môže tých päť miliónov zmeniť, tých 150 Slovákov. Ale, tých 150 nových, skoro nových Slovákov nemusí zmeniť tvoj názor na problém tebou uvedený.

Nie, nie je vo mne k nemu nič citové, ani k tej šou.

Možno ani tu nedosiahneš sto odpovedí.

V podstate vodič, ktorý jazdí na našich spoločných cestách v súlade pravidlami ich využívania nemôže mať problém, teda by nemal mať. Ale, všetko dobré je aj vždy na niečo zlé, dá sa to zneužiť.

Hirošíma, Černobil, Bufalo bil ...

Novú tému, a načo keď si nepochopil ani odpoveď na tu svoju, prvú!
KOMA2
18.01.15,10:15
Musím uznať že v niečom máš pravdu, len si myslím že už je jedno kto tam sedí. Mám na mysli ľavicu, pravicu, zlepenec, vládu jednej strany...a najlepšie ked sa každé štyry roky vymenia, aby sa každý na niečom predsa nabalil.
Pomohla by iba zmena režimu a zavedenie osobnej zodpovednosti pre tých 150 ludí a nie imunitu.