helax
05.05.06,08:53
Dobrý deň, prosila by som Vás o radu
Máme zamestnanca v trvalom.prac.pomere.Jeho hrubá mzda tento mesiac bola 7374 Sk. Počitač mi nevykazuje zálohu na daň z prijmu. Je to možne? alebo mám v jeho pripade zle nastavené údaje v počitači.
Ďakujem helax
Tweety
05.05.06,06:56
Dobrý deň, prosila by som Vás o radu
Máme zamestnanca v trvalom.prac.pomere.Jeho hrubá mzda tento mesiac bola 7374 Sk. Počitač mi nevykazuje zálohu na daň z prijmu. Je to možne? alebo mám v jeho pripade zle nastavené údaje v počitači.
Ďakujem helax
Ak si uplatňuje odpočítateľnú položku 7568,- ani nemôže mať preddavok na daň.:cool:
ROTI
05.05.06,07:11
Helax, súhlasím s Tweety, po uplatnení odpočítateľnej položky nemôže pri takomto príjme platiť preddavok na daň.
BOBY
05.05.06,07:18
To je jasné, ak má odpočitateľnú položku daň mu nevyjde. Len si pozri, či má podpísané na tento rok prehlásenie o uplatňovaní nezdaniteľnej čiastky.
helax
05.05.06,07:57
všetkym pekne dakujem za radu, pomohli ste mi
Helax
dio-x
09.05.06,09:12
pekny den prajem vsetkym, mam maly problem a myslim ze by sa tu urcite nasiel niekto kto by mi vedel poradit alebo vysvetlit.
takze momentalne som este stale denny student vysokej skoly a popri pracujem (neviem ci to ma vplyv) ale z hrubej mzdy 16.000 mi na vyplatnej paske zostalo menej ako kolegyni ktore ma v hrubom 14.000 lebo jej odpocitali nejaku OP nezdanitelnej casti dane a mne nie ale vraj v dalsom mesiaci za maj/06 uz budem mat narok na odpocitanie tejto ciastky


a neviem preco? mne su totiz tieto veci spanielskou dedinou neviem mi niekto s tymto poradit?
dakujem
Tweety
09.05.06,09:15
pekny den prajem vsetkym, mam maly problem a myslim ze by sa tu urcite nasiel niekto kto by mi vedel poradit alebo vysvetlit.
takze momentalne som este stale denny student vysokej skoly a popri pracujem (neviem ci to ma vplyv) ale z hrubej mzdy 16.000 mi na vyplatnej paske zostalo menej ako kolegyni ktore ma v hrubom 14.000 lebo jej odpocitali nejaku OP nezdanitelnej casti dane a mne nie ale vraj v dalsom mesiaci za maj/06 uz budem mat narok na odpocitanie tejto ciastkyAj pracoujúci študent má nárok na nezdaniteľnú časť 7568/mes.

a neviem preco? mne su totiz tieto veci spanielskou dedinou neviem mi niekto s tymto poradit?
dakujem Aj pracujúci študent má nárok na nezdaniteľnú časť, ak podpísal vyhlásenie k zdaneniu 7568/mes. Možno sa mzdárka zmýlila. Neviem ako a prečo neuplatnila, možno že si nepodpísal vyhlásenie k zdaneniu.:cool:
DanielaSL
09.05.06,09:23
pekny den prajem vsetkym, mam maly problem a myslim ze by sa tu urcite nasiel niekto kto by mi vedel poradit alebo vysvetlit.
takze momentalne som este stale denny student vysokej skoly a popri pracujem (neviem ci to ma vplyv) ale z hrubej mzdy 16.000 mi na vyplatnej paske zostalo menej ako kolegyni ktore ma v hrubom 14.000 lebo jej odpocitali nejaku OP nezdanitelnej casti dane a mne nie ale vraj v dalsom mesiaci za maj/06 uz budem mat narok na odpocitanie tejto ciastky


a neviem preco? mne su totiz tieto veci spanielskou dedinou neviem mi niekto s tymto poradit?
dakujem

Choď za mzdárkou a povedz jej , že si chceš uplatniť odpočitateľnú položku v tlačive "Vyhlásenie" a budeš mať potom toľko mzdu ako tvoja kolegyňa. Zrejme ti pri nástupe neponúkli tento spôsob. Ale pokiaľ si to neuplatňuješ u iného zamestnávateľa , tak máš na to nárok.
dio-x
09.05.06,09:38
no neviem iste ale myslím ze nejake vyhlasenie pre zamestnavatela som podpisoval mozno sa stratilo to uz neviem.
a my mzdarku ani momentalne nemame a tieto veci na riesi nejaka externa uctovnicka a auditorska kancelaria. ale asi kdesi nastala nejaka xybicka :-(

je mozno tuto dostat nejako tuto odpocitatelnu polozku aj spatne naspat za minuly mesiac?

DanielaSĽ dakujem za rychlu odpoved
DanielaSL
09.05.06,09:43
Na každý pád sa obráť na osobu , ktorá robí mzdy firme externe. Ak sa nájde , že si si to podpísal , tak môže ti to uplatniť...alebo si to môžeš uplatniť v ročnom zúčtovaní dane alebo daňovom priznaní.
Jara
11.05.06,08:22
Podľa svojho syna viem ktorý je tiež študent a robí ako ty, že chceš aby ti niekto potvrdil aj 2x že sa nič nedeje, len v tom mesiaci si mohol mať vyšší príjem. Ak si samozrejme podpísal to vyhlásenie. Ak nie, tak ti tu daň o ktorú si mal nižší príjem vrátia pri ročnom zúčtovaní. Potom tiež potešia. Len je lepšie keď nedotuješ nikoho, ale nárok máš u jedného zamestnávateľa, tak neváhaj a uplatni si ho hneď. Ak vyhlásenie nemajú tak ho podpíš aby si na ďalší mesiac mal viac koruniek. Nedaj sa!
Duri99
14.03.07,16:15
Dobrý deň,prosím vás o radu:Ako nový zamestnanec nastúpil som do zamestnania 22.2.07.Za február som teda odpracoval 5 prac.dní.Podľa prac.zmluvy mám tarifnú mzdu 8500,-Sk brutto.Z výplatnej pásky som zistil,že mi zamestnávateľ za odpracované dni neodpočítal nezdanitelnú časť,preto som z hrubej mzdy 2125,-SK,po odpočte poistného 286,-Sk zaplatil daň 349,-SK.Bol výpočet mojej mzdy od zamestnávateľa správny?
za reakcie ďakujem:-)
Paula
14.03.07,16:21
Podpísal si Vyhlásenie k dani z príjmu u daného zamestnávateľa...že si budeš uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka?
jamis
14.03.07,16:27
možno si pracoval do 22.2. u iného zamestnávateľa a ten ti uplatnil NČ, takže v novom zamestnaní by si mal nárok na NČ až od marca.
Duri99
14.03.07,18:35
Dakujem,Paule a jamisovi,pomohli ste mi