želkap.
17.01.15,14:42
Z internet. obchodu Alza som zakupila výrobok, ale firma sídli v Čechách, neviem ako mám zaradiť riadok DPH , keďže tovar som prebrala na Slovensku. Pracujem s programom Alfa v JU.
ivka70
17.01.15,13:52
želkap.
17.01.15,14:00
To všetko mám, len neviem zaradiť riadok DPH, je to tovar nadobudnutý v tuzemsku alebo v rámci EÚ?
zuzana.š.
17.01.15,14:10
Alza sk, hoci je česká firma má aj SK IČ DPH
želkap.
17.01.15,14:17
a nebude problém, že na faktúre je CZ IČ DPH?
KEJKA
17.01.15,15:01
určite máš na faktúre SK - ič DPH, ak si tovar preberala na Slovensku.
želkap.
18.01.15,10:13
Ďakujem za rady
Anelas
20.01.15,18:04
Narazila som tiež na problém s Alza.sk - na faktúre majú slovenské IČ DPH. Zaúčtovala som v Omege, aj mi to Omega vypískala, že IČ DPH nie je správne, aj som si ho overila znovu na faktúre, overila na portály FR SR....a tak som si povedala, že asi Alza.sk je múdra a Omega a FR SR hlúpe...veď predsa vedia čo uvádzajú na faktúre - ALE už sa mi vrátilo chybové hlásenie kontrolného výkazu - SKčkové IČ DPH je chybné. Na www stránke majú Alza.sk uvedené iba CZkové IČ DPH.....ale faktúru vystavenú so slovenskou DPH - takže zajtra môžem pátrať v Alza.sk o čo ide, a už to vidím, že tam majú dobrý bordel, ako už viackrát sa mi s nimi stalo a môžem prerábať celé priznanie DPH aj kontrolný výkaz. A zrovna v čase, kedy účtovník už vôbec nevie ako sa volá!
želkap.
20.01.15,19:30
Super, tak sa veľmi teším, ako dopadnem ja, už nikdy faktúry z Alzy, držme si palce
Citronove_koliesko
21.01.15,06:27
Predpokladám že máte v ruke doklad ako ja tj. česká FA s vyčíslenou DPH, ich IČ DPH je začínajúce 4xxxxxx..... ale POZOR!!! je registrované na Slovensku len pre zásielkový predaj konečnému spotrebiteľovi, z takejto FA si veru DPH neuplatníte. Akurát si s nimi už možno 5x píšem aby mi vystavili buď klasickú SK faktúru s DPH alebo CZ bez DPH. Zatiaľ vždy opravili, teraz sa nejako vykrúcajú...
Anelas
21.01.15,06:53
Ano, to je presne ona. Tiez sa im chystam telefonovat. A rovno im podakujem, ze robia ludom stresy. A zasa mozem pisat klientom, na co si maju davat pozor - akoby toho chudak slovensky podnikatel nemal dost, na co vsetko si ma davat pozor.
Citronove_koliesko
21.01.15,07:00
keď môžem ešte poradiť...telefonicky nevybavíte nič, jedine mailom, ak má klient u nich registráciu tak budú požadovať výpis z OR a osvedčenie o registrácii dane, potom vystavia nový doklad a vrátia DPH, cca 4x som toto absolvovala, netreba sa nechať odbiť, na mail odpovedajú promptne.