liviag
17.01.15,17:37
Dobry den vsetkym, v meste kde byvam mam uzatvorenu zmluvu s dodavatelom kablovej televizie, v byte, v bytovom dome. Ten byt som predala, rychlo, vlastne do 2 tyzdnov od podania inzeratu. Nova majitelka bytu si vsak uzatvorila novu zmluvu od ineho dodavatela. Ja som podala na svojho dodavatela ziadost o zrusenie zmluvy z dovodu zmeny majitela. Ti mi vsak povedali ze mam 3 mesacnu vypovednu lehotu, ze ich nezaujima ze som byt predala ze musim tie 3 mesiace uhradit. Nemala som nich ziadny akciovy tv prijmac alebo dekoder. Nic len dodavku signalu. Maju pravdu? Mozu pri zmene majitela takto pytat 3 mesiace, za nic vlastne?
Dakujem pekne
arizona
17.01.15,17:20
Tvoju zmluvu sme necitali,takze nevieme,na akych podmienkach ste sa dohodli. Moznost odstupenia od zmluvy by si mala mat napisanu v zmluve,treba si precitat...
liviag
17.01.15,19:04
Čl. 15 Trvanie a*zánik Zmluvy
15.1 Zmluva je platná odo dňa jej podpisu obidvoma zmluvnými stranami a*účinná dňom začatia poskytovania služieb.
15.2 Zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú.
15.3 Užívateľ môže od zmluvy odstúpiť bez sankcií:
15.3.1 do termínu ukončenia prác na zriadení KDS (účastníckej prípojke), je však povinný uhradiť poskytovateľovi vynaložené náklady za materiál a*vykonané práce;
15.3.2 ak poskytovateľ oznámi zmenu zmluvných podmienok najmenej jeden mesiac vopred a*účastník tieto zmeny neakceptuje;
15.3.3 ak poskytovateľ ani po reklamácii neposkytuje službu podľa zmluvy alebo ju poskytuje s*podstatnými vadami;
15.3.4 ak poskytovateľ opakovane neodstráni reklamovanú poruchu v*určenom čase;
15.4 Užívateľ, ktorý odstúpi od zmluvy podľa čl.15.3 Podmienok je povinný vrátiť zariadenia poskytovateľa v ZC najneskôr do 3 (troch) pracovných dní od ukončenia zmluvy a*to na svoje náklady.
15.5 Ak užívateľ nevráti zariadenia poskytovateľa v*termíne uvedenom v*čl.15.4 Podmienok alebo ho vráti v*stave nefunkčnom alebo v*stave, ktorý zjavne nezodpovedá bežnému opotrebovaniu, je poskytovateľ oprávnený účtovať užívateľovi jednorazový poplatok za zariadenie vo výške uvedenej v*tarife.
15.6 Poskytovateľ môže vypovedať zmluvu:
15.6.1 ak užívateľ neumožňuje poskytovateľovi odstránenie poruchy alebo vykonanie údržby na zariadení KDS;
15.6.2 ak užívateľ žiada vykonať práce podľa vlastných požiadaviek, ktoré sú nerealizovateľné alebo odporujú platným technickým a*bezpečnostným normám a*predpisom;
15.6.3 ak užívateľ zariadenie zničí, odcudzí prípadne zasahuje do zariadenia spôsobom znemožňujúcim jeho ďalšie využívanie;
15.6.4 ak užívateľ nezaplatil cenu za poskytnutú službu;
15.6.5 ak užívateľ opakovane používa službu spôsobom, ktorý znemožňuje poskytovateľovi kontrolu jej používania;
15.6.6 ak sa osobné údaje užívateľa uvedené v*zmluve preukážu ako nepravdivé;
15.6.7 ak opakovane porušuje podmienky
15.7 Zmluvu je možné ukončiť dohodou oboch zmluvných strán.
15.8 Zmluvu môže vypovedať bez uvedenia dôvodu ktorákoľvek strana. Výpovedná lehota je 3 mesiace a*začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede. Po dobu plynutia výpovednej lehoty je poskytovateľ oprávnený účtovať užívateľovi cenu za poskytovanie služieb a*iné ceny a*platby podľa zmluvy, a*užívateľ je povinný ich riadne a*včas platiť.
15.9 Odstúpenie od zmluvy je platné doručením písomnej výpovede druhej zmluvnej strane.
arizona
17.01.15,19:10
Precitaj si odsek 15.8 , tam si suhasila s 3.mesacnou vypovednou lehotou
liviag
17.01.15,19:17
to mi je jasne, ze je to tam napisane.. ale aj v poistke mam napisane min 7 tyzdnov pred skoncenim poistenia musim nahlasit zrusenie alebo zmenu.. ale na predaj sa to nevztahuje, zrusili to k datumu predaja. Tu to neplati? Proste musim doplacat tie 3 mesiace?
misoft
17.01.15,19:18
Musíš.
arizona
17.01.15,19:47
A co ma spolocne kablovka s poistovnou? Kazda firma ma svoje stanovene podmienky. Mozes byt rada, ze vobec takuto moznost odstupenia od zmluvy umoznuju. V inych firmach sa platia dost vysoke pokuty pri zruseni zmluvy. Ich to zvacsa nezaujima,ze ty predas byt,oni zmluvu dodrzali,nie?
Mária27
18.01.15,11:38
Občiansky zákonník

Nemožnosť plnenia
§ 575
(1) Ak sa plnenie stane nemožným, povinnosť dlžníka plniť zanikne.


BEZDÔVODNÉ OBOHATENIE
§ 451
(1) Kto sa na úkor iného bezdôvodne obohatí, musí obohatenie vydať.
(2) Bezdôvodným obohatením je majetkový prospech získaný plnením bez právneho dôvodu, plnením z neplatného právneho úkonu alebo plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, ako aj majetkový prospech získaný z nepoctivých zdrojov.
liviag
21.01.15,19:23
dakujem pekne, dam vediet ako to dopadlo
liviag
20.04.15,05:52
Ahoj Maria, dnes mi prišlo upozornenie od spoločnosti, že nemam uhradené mesiace 01, 02, 03 a vyzývajú ma zaplatiť. Nie je to upomienka, len upozornenie. List je nepodpísaný ani pečiatku nemá. Ako im štylizovať odpoved? Diiik
Mária27
20.04.15,06:55
Upozorni ich, že tvoj záväzok platiť zanikol, nakoľko ich plnenie v zmysle zmluvy sa stalo nemožným (§ 575 OZ), čo si im riadne a včas oznámila (§ 577 OZ) dňa ...
Im ako spoločnosti nevznikla žiadna škoda, nakoľko za dodávku signálu na odberné miesto majú platené novým vlasníkom bytu. Naopak, keby si uhradila to, čo si nedodala, oni by sa bezdôvodne obohatili a museli by ti to vydať.
kopretinka
20.04.15,07:29
nemajú platené novým vlastníkom,on má uzatvorenú zmluvu s iným dodávateľom,ja si myslím,že dodávateľ signálu má v tomto prípade pravdu,tam nenastalo to,že je nemožnosť plnenia.nemožnosť plnenia by bola,keby boli technické príčiny z ich strany,ale že ona byt predala,to je jej vec.
kopretinka
20.04.15,07:34
V zmluve máš:
15.8 Zmluvu môže vypovedať bez uvedenia dôvodu ktorákoľvek strana. Výpovedná lehota je 3 mesiace a*začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede. Po dobu plynutia výpovednej lehoty je poskytovateľ oprávnený účtovať užívateľovi cenu za poskytovanie služieb a*iné ceny a*platby podľa zmluvy, a*užívateľ je povinný ich riadne a*včas platiť.

To,čo napísala Mária 27,nie je pravda,to nie je nemožnosť plnenia ani bezdôvodné obohatenie.
To,že si predala byt,je tvoja vec,to nie je chyba firmy.
liviag
20.04.15,08:40
ale aj signal bol "odstrihnuty" od toho decembra.. cize to musim zaplatit?
kopretinka
20.04.15,09:11
ale to si nepísala,že si nemala signál. prečo nebol?
jslancik
20.04.15,09:35
ak ju "odstrihli", tak na jej žiadosť, nie pre dôvody dodávateľa. Čo sa dohodli v zmluve, zaplatiť musí.
Chobot
20.04.15,11:40
Musíš zaplatiť.

Je zbytočné to tu zdôvodňovať.

To poistenie bytu je niečo úplne iné. Tam nastal zánik predmetu poistenia (vlastníctvo bytu), preto ti to poisťovňa zrušila.
liviag
20.04.15,11:58
nova majitelka hned po prevzati bytu dala natahat siet inej spolocnosti, bez mojho vedomia a suhlasu.
liviag
20.04.15,11:59
pretoze nova majitelka hned po prevzati bytu dala natahat siet inej spolocnosti, bez mojho vedomia a suhlasu.
Chobot
20.04.15,14:11
A prečo by ti mala hlásť, že uzatvorila zmluvu s iným operátorom? A prečo si myslíš, že by si mala dávať na to nejaký SÚHLAS????? Veď majiteľkou bytu je už ona!!
Chobot
20.04.15,14:12
Viď môj komentár dole.
Mária27
20.04.15,14:22
Nevzniká im škoda ani tebe bezdôvodné obohatenie, nemajú čo vymáhať.
Jakubec
21.04.15,03:52
§ 812 Obcianskeho zakonnika

Zmenou v osobe vlastníka poistenej veci poistenie zanikne, ak poistné podmienky neurčujú inak.
ivka70
21.04.15,04:35
Ale kedze maju 3 mesacnu vypovednu, oni signal stale dodavaju.
To, ze ho on neodobera, nie je problem dodavatela - tym padom mu vznika skoda, lebo dodava a nedostava zaplatene.
liviag
21.04.15,06:02
x Chobot: ona este nebola majitelkou, ja som nemala peniaze na ucte a kataster este nepovolil vklad. Dala som jej kluce od bytu s tym ucelom, ze si tam chce vymalovat, aby mohla potom rovno stahovat, ked ja budem mat peniaze za byt na ucte (boli blokovane bankou - jej tarcha) a jej by som v ten den odovzdala kluce od bytu. Lenze ona uz v ten den vymenila zamok - poskodila cely vstupny bezpecnostny zamok do bytu - bez mojho vedomia a dala natahat novu siet do celeho bytoveho domu bez suhlasu spravcu. Peniaze mi prisli asi o 25 dni, to uz bolo po vsetkom - po zmenach.
kopretinka
21.04.15,06:03
kto odstrihol signál? tá nová spoločnosť alebo ten tvoj dodávateľ?
liviag
21.04.15,06:08
nova spolocnost - natahali si nove kable
Ferdosondo
21.04.15,09:00
Sa divíš, keď si mala v cudzom byte svoje káble.
kopretinka
21.04.15,09:17
musíš zaplatiť,tvoj dodávateľ dodával,nie je jeho chyba,že ty si predala byt a nový majiteľ káble odstránil.Keby si to napísala všetko poriadne hneď,tak by tu nemuseli byť takéto litánie.
liviag
21.04.15,12:08
x ferdosnodo: nova majitelka este nebola vobec majitelkou, bola len moja dobra vola ze som jej dala kluce od bytu.
kopretinka
21.04.15,20:10
to na veci absolútne nič nemení.
ivka70
22.04.15,02:50
To s tym aj tak nesuvisi.
Bud si mala mat podmienku v zmluve, ze preberie dodavatela kablovky alebo ked si byt predavala, vypovedat zmluvu 3 mesiace dopredu.
Byt sa neplanuje pradat 1 den ani sa za den nepreda.

A aj pri odovzdani klucov na vymalovanie pred platnostou zmluvy sa da pisomne uzavriet, co odovzdavas a co tam moze dotycna robit. A aj vymahat skodu, ak nieco poskodi, co ani robit nemala.
liviag
22.04.15,05:30
nastastie sa mi ho podarilo predat do 10 dni od uverejnenia a este som si mohla vybrat kupujuceho z dvoch zaujemcov :)
kopretinka
22.04.15,07:17
takže máš dosť peňazí,aby si zaplatila za káblovku
kopretinka
23.04.15,17:17
tu sa o poistenie nejedná,ale o káblovku
Jakubec
24.04.15,05:35
Povodna otazka bola prestylizovana. Povodne sa autor pytal na kablovu televiziu ako i na poistku.
ivka70
24.04.15,08:11
10 dni od uverejnenia inzeratu ,ale urcite nie 10 dni od rozhodnutia predat. aj so zmluvami a vypovednymi lehotami treba pri predaji bytu pocitat.

Tie 3 mesiace zaplat, lebo s exekuciou to bude ovela drahsie.