Julianita
17.01.15,18:01
Ďakujem vám všetkým za odpovede, sú užitočné. Mala som však napísať, že u lekára som bola a dostala som diétu, po ktorej už nemávam bolesti brucha. Pokožka sa mi tiež zlepšuje, navštevujem kozmetiku, pri umývaní používam peelingové gély. U gastroenterológa som sa na pokožku nepýtala, bola som priveľmi ubolená a vyčerpaná, nemala som tam ani pomyslenia pýtať sa na to.
Keby ste mi vedeli ešte povedať, ako sa môžem ešte viac starať o tvár, ktorá bola postihnutá dôsledkami zápalu sliznice žalúdka a čreva. Ešte mám nejaké tvrdé miesta, ktoré keď pri umývaní peelingujem, očervenejú, po prasknutí tvrdého obalu vytečie krv, ešte ostane tvrdé miesto, ktoré sa po peelingovaní gélom a vodou odstráni a pokožka je hladká, jemná, bez začervenania.
Anika61
17.01.15,18:46
Zrejme idealne by bolo upravit to zle travenie....su napr.bylinne caje,ktore zlepsuju travenie a cistia organizmus.
Anika61
17.01.15,18:48
Co sposobuje zle travenie?Choroba?
Anika61
17.01.15,19:13
Peggynka
17.01.15,21:03
Treba liečiť príčinu a nie následky.A tá diagnóza "zlé trávenie" to je od lekára?
BXLmiami
18.01.15,04:41
Ťažko.
sosak
18.01.15,05:46
Červená farba pokožky ako príznak choroby ide ruka v ruke s inými príznakmi. Pri horúčke je pokožka teplá, sfarbená dočervena.

„Sčervenanie krku, tváre, trupu spolu s ďalšími príznakmi sú aj pri problémoch s dýchaním, pri astme a tráviacich ťažkostiach pri hnačke. Môže poukazovať aj na karcinoid, čo je zriedkavý nádor väčšinou tenkého čreva. Tvár ako mesiac v splne, častejšie červená a prekrvená, býva pri Cushingovej chorobe, spôsobenej zvýšenou hladinou steroidného hormónu z kôry nadobličiek, ktorý reguluje látkovú premenu. Často pokožka sčervenie aj ako následok alergickej reakcie po jedle alebo liekoch. Vtedy je sfarbenie sprevádzané svrbením,“ hovorí lekár. Sýtočervenou farbou sa prejavuje aj polycytémia, pri ktorej sa v organizme nadmerne množia červené krvinky. Niekedy sa nesfarbí celá pleť, ale objavia sa na nej ohraničené fľaky.

Chorobné začervenanie častí tváre, niekedy až s tvorbou vyrážok, najmä v okolí úst, spôsobuje fluór. Ten môže byť v zubnej paste alebo ústnej vode, ale i vo fluorovaných kortikosteroidných mastiach a krémoch. Bakteriálna infekcia kože eryzipel, medzi ľuďmi známa aj ako ruža, je okrem červeného sfarbenia sprevádzaná horúčkou. Začervenanie na tvári lokalizované na oboch lícach, tvoriace spolu tvar motýľa, býva pri Lupus erythematosus, autoimunitnom ochorení kože, kĺbov aj obličiek.
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/u-lekara/cervena-fialova-hneda-farba-tvare-prezradza-aj-choroby.html
http://magazin.atlas.sk/zdravie/co-prezradza-vasa-tvar/676401.html
http://casprezeny.azet.sk/clanok/85566/kazda-tvar-napovie-co-sa-deje-vo-vasom-tele.html
branislavp
18.01.15,07:14
Takýto problém potrebuje pomoc odborného lekára. Určite v tomto prípade je nutné urobiť komplexné zdravotné vyšetrenie. Interné, cievne, kožné, gastro-vyšetrenie, imunologické, alebo aj iné..... Až na základe určenia správnej diagnózy je možné chorobu liečiť.
Peggynka
18.01.15,10:04
Teda asi by to chcelo veľmi odbornú pomoc-kožného lekára a nie margaríny z drogérie.
lujza.j
18.01.15,10:10
to kto si kázal....drhnúť si tvár pilingovým gélom:eek:....to ako často?...ved si zničíš úplne pokožku na tvári....kolko máš rokov?
korela
18.01.15,10:28
Píšeš o zápale čreva, čo ti diagnostikovali? Ak náhodou celiakiu, potrvá to dlhšie, kým sa pri diéte a veľmi prísnej, neobnovia klky, ale trochu dlho bude trvať, kým sa väčšina lepku dostane z organizmu von. Príde jar, čas vhodný na očistu organizmu, v tvojom prípade viacnásobne. Byť tebou nenavštevujem kozmetiku, ale iba lekársku kozmetiku.
Toto prikladám iba ako príklad, aby si si nedráždila pleť na tvári krémami z obchodu. Voľ iba prírodné prostriedky, ja som sama iba na jedlých olejoch bio asi 5-6 r., pritom som nemala žiadne problémy a mám vyšší vek, kokos, slnečnica, mak, ľan, je ich veľa striedam. Natierať sa je najlepšie na zvlhčenú pokožku, nie suchú, väčší efekt. Pamätaj, na tvár iba to, čo sa dá zjesť. Telo je porézne, všetko sa vstrebe z pokožky do organizmu.
http://www.topky.sk/cl/100313/1450493/Zla-diagnoza-zohavila-krasnu-slovensku-miss--Choroba-jej-takto-zmenila-tvar-
sosak
18.01.15,10:31
lujza.j
18.01.15,10:38
tak už nič:D
Julianita
18.01.15,11:08
Bola som u gastroenterológa, liečim si zápal sliznice žalúdka a čreva.
Julianita
18.01.15,11:15
Predpísali mi diéty: bezlepkovú a nedráždivú, nemastnú, neslanú, bez papriky, cibule, konzervačných látok, maku, farbív, aróm, pepermintu, horčice, chrenu, cesnaku, jabĺk, ríbezlí a iného kyslého ovocia. Navštevujem lekársku kozmetiku.
korela
18.01.15,12:08
Prečo jablká? Vieš? Mohla by si poradiť. Bola by som vďačná.
Väčšinou neodporúčajú ovocie so zrniečkami ako hrozno, niektorý druh hrušiek je taký s mimigranulkami, na tie si ľudia sťažujú, že mávajú reakcie. To sa spraví. Snaž sa byť na bioolejoch aj v strave, Tuku za pol ČL, inak niektoré potraviny nevstrebeš poriadne, my sme dávali pár kvapiek na začiatku, A ešte si prečítaj zásadité a kyselinotvorné potraviny. Ja by som byť tebou vynechala i cukor, ovocia 1/4 a 3/4 zeleniny zachovávať pomer. Cukor podporuje zápaly. A náhrady cukru už vôbec. A nič ostré, jasné. Upraví sa ti to, chce to čas.
buchač
18.01.15,12:10
:D :D :D :D :D
Julianita
18.01.15,12:50
Jablká nesmieš jesť, keď máš v žalúdku veľa žalúdočnej kyseliny. To som ja. Lekár mi povedal, že jej mám priveľa, celé jazierko. Jablká obsahujú veľmi veľa kyselín. Jediné zásadité ovocie sú vraj hrušky. Mne robia dobre nielen hrušky, ale aj hrozno, broskyne a melóny. Kamarátka mi poradila aj citróny (sú dobré) a pomaranče. Grepy nie. Niekoho hrušky nadúvajú, ale zasa upravujú ph prostredie v žalúdku. Teda tým, ktorí ho majú kyslé ako ja. Ríbezle, egreše, maliny a černice nejem nie kvôli zrnkám, ale preto, lebo sú kyslé. Čučoriedky môžem. Ďakujem ti za podporu. Budem piť bio-oleje po kvapkách.
korela
18.01.15,13:00
Vďaka.
branislavp
18.01.15,22:00
Ak máš prekyslený organizmus, musíš si dávať pozor, ktoré potraviny môžeš jesť, ktoré nie. Vyprážané a mastné jedlá nie, iba prírodné dusené na malom množstve oleja s prídaním vody.V priebehu dňa dodržiavať pitný režim, aspoň 1,5 l denne minimálne, nie sladené vody, radšej obyčajná voda z vodovodu. Obmedzovať sladkým potravinám. Do vody si pridať citrón-je zásaditý,k i keď je kyslý. Kávu nie, kupuj si CARO. Mlieko sladké nie, radšej kyslé-zakysanky atˇ%d. namiesto cukru používaj med. Cibuľa nadúva, použi radšej pór, alebo červenú cibuľu - je ľahšie stráviteľná. Jesť menej jedál z mäsa, viac zeleniny, ovocia, dôležité je mať pestrú stravu. Dodržiavať zdravý životný štýl, oddych, prechádzky. Doporučujem Ti, aby si si kúpila knihu o prekyslenom organizme, dočítaš sa viac. Ale aj na internete si môžeš vygugliť množstvo informácii k tomuto problému.
Julianita
19.01.15,09:05
Ďakujem, najmä za ten med.