ajacik
05.05.06,08:59
Chcem vás poprosiť o kontrolu náhrady za štátny sviatok (ak som správne pochopila, je taká istá ako náhrada za dovolenku).

mesiac.....odprac. dni........hrubá mzda
1..............12.....................5.455,- (predtým nepracoval)
2..............20....................10.000,-
3..............23....................10.000,-
spolu........55.....................25.455,-

Výpočet priemeru: 25.455,- / 55 dní = 462,818 Sk/ deň

Je to takto správne? lebo sa mi to zdá strašne jednoduché:).

veľmi pekne dakujem
fipina
05.05.06,07:12
áno je to správne. Ale pozor na náhradu mzdy, príplatky za soboty a nočnú prácu. Táto mzda, resp. príplatky, sa musí odpočítať z hrubej mzdy.
ajacik
05.05.06,07:14
dakujem ti.

takže mzda za apríl mi vyšla: 9.925,64 Sk. takže HM bude 9.926 Sk. Môžem to zaokrúhliť na celé koruny, či nie?
ajacik
05.05.06,11:24
Môžem to teda zaokrúhliť?

dakujem
Tweety
05.05.06,11:26
Môžem to teda zaokrúhliť?

dakujemMusíš to zaokrúhliť.:)
ajacik
05.05.06,11:30
dakujemt ti pekne :):)
Tweety
05.05.06,11:31
dakujemt ti pekne :):)AJ inokedy.;)
vladan
06.05.06,08:45
Dodko
09.05.06,04:45
Dobrý deň,mám jeden taký menší problém a chcel by som Vás týmto požiadať o radu.Som vo výpovednej lehote a chcel by som ísť na jeden týždeň na dovolenku do Nemecka ,hľadať si prácu.Zamestnávateľ mi však nechce túto dovolenku podpísať.Čo môžem robiť.Vo firme nemáme stanovený plán dovoleniek.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem.
DanielaSL
09.05.06,05:03
Dobrý deň,mám jeden taký menší problém a chcel by som Vás týmto požiadať o radu.Som vo výpovednej lehote a chcel by som ísť na jeden týždeň na dovolenku do Nemecka ,hľadať si prácu.Zamestnávateľ mi však nechce túto dovolenku podpísať.Čo môžem robiť.Vo firme nemáme stanovený plán dovoleniek.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Keď si ale vo výpovednej lehote , tak by ti mal umožniť, aby si si dovolenku vyčerpal. Predsa ti nemôže dovolenka prepadnúť.
Chobot
09.05.06,06:50
Dobrý deň,mám jeden taký menší problém a chcel by som Vás týmto požiadať o radu.Som vo výpovednej lehote a chcel by som ísť na jeden týždeň na dovolenku do Nemecka ,hľadať si prácu.Zamestnávateľ mi však nechce túto dovolenku podpísať.Čo môžem robiť.Vo firme nemáme stanovený plán dovoleniek.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Dovolenku Ti skutočne nemusí schváliť, ak má na to závažné dôvody (napr. prevádzkové, že nemá za Teba náhradu). Tá Ti neprepadne, nemusíš sa báť, bude Ti ju musieť preplatiť.

Chcem Ťa však upozorniť na inú vec - podľa ZP § 141 ods. 2 písm. i):

"i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať."

Ak výpoveď dal zamestnávateľ, tak za to voľno Ti musí podkytnúť náhradu mzdy. Ak si dal výpoveď Ty, tak si to môžeš zvážiť, či to budeš čerpať, lebo to nebudeš mať platené.
Dodko
09.05.06,09:25
On mi to možno umožní,ale až na konci výpovednej lehoty,lenže to je pre mňa neskoro,lebo si tam idem hľadať prácu a vybavenie prac.povolenia do Nemecka trvá cca. 2 mesiace.
Tweety
09.05.06,09:28
On mi to možno umožní,ale až na konci výpovednej lehoty,lenže to je pre mňa neskoro,lebo si tam idem hľadať prácu a vybavenie prac.povolenia do Nemecka trvá cca. 2 mesiace. Odporúčala by som sa na čerpaní dovolenky vopred dohodnúť a vysvetliť svoje dôvody na jej čerpanie svojmu ,ešte zamestnávateľovi.:cool: Niet nad dohodu.:cool: