smely
18.01.15,12:42
Dobry den, chcel by som sa poradit. Pracujem v rakusku uz rok ale bez deti.ziadost o prispevky som podal asi pred vyse mesiacom,plus ziadost o vyssie pridavky nakolko deti su zdravotne postihnute.Doposial sa mi nikto neozval,a nakolko sa so zenou ideme rozvadzat,potreboval by som vediet ci tieto peniaze za ten rok mi zaplatia alebo nie.Pripadne ako postupuju pri takychto pripadoch.dakujem za akekolvek odpovede.
evuš
18.01.15,11:51
Pracuješ na PP, či živnosť ??
lujza.j
18.01.15,11:54
smely
18.01.15,11:57
Na PP.
zanetth
18.01.15,11:59
Základnou podmienkou nároku na prídavky (tak na Slovensku ako aj v Rakúsku) je to, že dieťa musí žiť so žiadateľom v spoločnej domácnosti. K rakúskej žiadosti o prídavky sa prikladajú ešte aj ďalšie potvrdenia (formuláre E401, E411, rodné listy, potvrdenie o spoločnom trvalom pobyte, ak sú deti aj zdravotne postihnuté, tak aj potvrdenia od lekára ...- neviem či si priložil k žiadosti všetko potrebné). Vzhľadom na to, že boli (sviatky - Vianoce a Nový rok), tak môže trvať spracovanie žiadosti o niečo dlhšie, niekedy je to aj 3 a viac mesiacov. Ak budú splnené všetky podmienky nároku na rakúske prídavky a poslal si im všetky doklady, tak prídavky doplatia spätne, netreba mať obavy. V prípade, že by im niečo k žiadosti chýbalo, zvyknú poslať list a vyžiadať si dodatočne potrebné doklady... Ešte by som počkala príp. treba ísť na príslušný finanzamt osobne a spýtať sa, v akom štádiu spracovania je žiadosť...