vilob
18.01.15,15:24
Dobrý deň prajem, nenašla som nikde odpoveď na túto otázku. Týka sa manželov: ON - podnikal popri zamestnaní od 01/2014 do 03/2014, zvyšok roka bol už len zamestnanec, ONA podniká popri zamestnaní od 04/2014 stále, dovtedy bola len zamestnankyňou. Majú jedno auto, v ktorom je ako vlastník zapísaný manžel. Nikto z manželov toto auto nemá (ani nemal) vložené v majetku firmy. Obaja si však uplatňujú za obdobie svojho podnikania náhrady za použíté PHM. Otázka: Ak manžel prenajal toto auto v čase kedy už nebol SZČO svojej manželke, tak daň z motorových vozidiel platí celú práve on - manžel?
marjankaj
18.01.15,15:26
DMV platí ten, kto je zapísaný ako vlastník.

Ale skús dať otázku na drsr. Ak v jeden deň používa auto(nezaradené v obchodnom majetku) doobeda manžel a poobede zase ty.:--- A potom pol roka nikto a potom ho zase použijete. Dosť by ma zaujímala odpoveď.:D
vilob
18.01.15,15:59
ich podnikateľské aktivity sa navzájom časovo neprelínajú. Keď manžel skončil podnikať, začala manželka. Akurát že používali pri tom to isté auto. Tak teraz riešim dilemu, či stačí, keď podá daňové priznanie a taktiež zaplatí celú daň manžel - ako vlastník vozidla
choccco
23.01.15,08:09
podľa mňa 1 - 3 manžel - daňovník podľa § 85 1a 4 - 12 manželka daňovník podľa § 85 1c
ak nie je auto zaradené v majetku nemôžu si uplatniť náhradu za PHM, ale náhradu podľa zákona o cestovných náhradach