ficzka
18.01.15,15:27
Dobrý deň, viete mi prosím poradiť ako je to s povinnosťou hradiť daň z MV?
Mám s.r.o. a na firmu je evidované MV, ktoré riadne odpisujeme a PHM dávame do nákladov. Uvedené MV už nechceme používať na podnikanie t.j. nechceme pokračovať v odpisovaní a ani nepotrebujeme do nákladov PHM, MV by ale stále ostalo písané na firmu. Je toto prípad, kedy po oznámení daň.úradu o ukončení používania MV na podnikanie, by sme nemuseli ďalej hradiť daň z MV ?

podľa článku na http://www.etrend.sk/auto/etrend-radi-dan-z-motorovych-vozidiel.html by som povedala, že áno .. ale nie som si istá. 2 rôzne účtovníčky tvrdia 2 rôzne veci, tak som z toho zmätená a potrebujem ďalší názor.

Prosím poraďte akým spôsobom sa zbaviť povinnosti platiť daň z MV v tomto prípade.

Vopred ďakujem
Tweety
18.01.15,14:29
Je toto prípad, kedy po oznámení daň.úradu o ukončení používania MV na podnikanie, by sme nemuseli ďalej hradiť daň z MV ?

Nie, nie je.
ficzka
18.01.15,14:57
vďaka za info ... viete mi prosim poradiť čo musim urobiť aby som nemusela hradit DzMV ?
Tweety
18.01.15,14:58
pokiaľ ho máš v majetku, tak platíš daň
marjankaj
18.01.15,15:00
Upozornenie:
Na účely zákona o miestnych daniach za zánik daňovej povinnosti na dani z motorových
vozidiel možno považovať iba:
- ukončenie podnikateľskej činnosti daňovníka,
- prerušenie podnikateľskej činnosti daňovníka,
- predaj motorového vozidla,
- vyradenie motorového vozidla z evidencie vozidiel dopravného inšpektorátu a
- krádež motorového vozidla (daňová povinnosť zanikne dňom krádeže).
ficzka
18.01.15,15:06
o.k. velmi pekne dakujem za info.. a ak si ho z firmy predám sebe samej ako fyz.osobe (napr. za 1€ - už je odpísané v UCT) .. tak tym padom by to malo byt o.k. vsak? do 30 dni nahlasim na DU a dnom predaja mi zanikne povinnosti platit dan, vsak?
ficzka
18.01.15,15:11
dakujem pekne za info .. takze predam MV sebe samej ako FO za 1€ a tak to bude o.k., vsak?
Tweety
18.01.15,15:13
nemôžeš sama sebe predať MV
ficzka
18.01.15,15:17
no pekne .. a mozem ho predat mojej mame za 1€? mama nema nic spolocne s firmou ..
ficzka
18.01.15,15:30
aha .. no pekne .. a mozem MV predat mojej mame za 1€, ktorá nemá nic spoločné s firmou ?
Tweety
18.01.15,15:54
môžeš, samozrejme, len sama sebe predať nemôžeš, nepostrehla som, že ide o sro. Potom MV môžeš predať aj sebe ako konateľovi.
marjankaj
18.01.15,15:57
Aj sebe môže predať. Veď predáva SRO
ficzka
18.01.15,16:03
mozem teda ako konatel s.r.o. predat auto zaradene v majetku s.r.o. sebe samej ako fyz. osobe ? .. viete pripadne poradit kde v zakone sa to spomina ?
marjankaj
18.01.15,16:03
Inak by ma celkom zaujímalo.
Ak ide o prenajaté vozidlo, tak čo sa považuje za ukončenie? Ukončenie nájmu? To im tam akosi chýba.
marjankaj
18.01.15,16:04
Konateľ predsa žiadne auto nevlastní. Tak čo chce predávať?:eek:
ficzka
18.01.15,16:05
v mojom pripade neide o prenajate MV .. len pre info
ficzka
18.01.15,16:09
nie celkom rozumiem komentaru "Konateľ predsa žiadne auto nevlastní. Tak čo chce predávať?" .. Ja ako konateľ zastupujem moju s.r.o. .. a chcem predat MV s.r.o. seba ako fyzickej osobe .. (t.j. MV sa vyradi z majetku s.r.o. tym ze sa preda) .. Takze je to mozne?
Tweety
18.01.15,16:13
Ak vozidlo predáš, vyradíš ho z majetku, splníš voči DÚ oznamovaciu povinnosť- odhlásiš ho z dane z MV-nebudeš platiť už zaň daň
(2) Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.
marjankaj
18.01.15,16:13
Ak neveríš, tak kukni do technického preukazu. Tam je uvedený vlastník.
ficzka
18.01.15,16:16
mne je jasne ze v TP je ako vlastnik uvedena moja s.r.o., ide mi len o to, aby neboli ziadne problemy na dan.urade ze kupno predajna zmluva bude spisana medzi mojou s.r.o. a mnou ako FO ..
pavol54
18.01.15,16:20
nie náhodou posledným dňom kedy bolo odhlásené? (ale nechcem robiť guláš).
Myslím si že nahlásiš že si ho 31.12. predala sebe(fyzickej osobe) nahlásiš to na poisťovňu, políciu a do 30 dní (30.01.) na DÚ ak si plátca dph tak určite elektronicky cez finančnú správu, všeobecné podania.
ficzka
18.01.15,16:21
dakujem pekne tweety za komentar zo 17:54 .. este sa mozem spytat ci mozem predat aj za 1€ .. nikto na DU to nebude riesit ?
marjankaj
18.01.15,16:23
Pre info doporučujem naštudovať rozdiel medzi fyzickou a právnickou osobou.
ficzka
18.01.15,16:26
vdaka za info .. tu oznamovaciu povinnost splnim do 30 dni to viem .. a tie ostatne terminy, ze kedy zanika dan. povinnost to uz zistim u uctovnicky .. je to jedno aj tak to idem riesit v najblizsich dnoch .. Ide mi uz len o to, ci to mozem predat za cenu 1€ .. aby nebol nejaky problem na DU