fekylaci
18.01.15,15:32
Vie mi niekto poradit, že čo spôsobuje, že auto mi akoby nechcelo ísť. Spomali a zbytočne tlačím plyn nejde. Potom vypnem motor a znovu naštartujem a je všetko v poriadku. Budem vďačný za radu
lujza.j
18.01.15,14:45
váha vzduchu je ok?...nejaká kontrolka na palubovke nesvieti....
fekylaci
18.01.15,16:07
Nie nesvieti žiadna kontrolka. Auto sa potom pohne a ide v poriadku.
fekylaci
18.01.15,16:08
Diky aj to je odpoveď :-)
lujza.j
18.01.15,16:12
a tá vaha vzduchu?..možno ju treba prečistiť...palivový filter menený kedy...palivo aké
fekylaci
18.01.15,16:24
Nerozumiem moc tomu. Nedavno som to auto kupil a nemal som ešte Opel. Palivo je nafta. Hľadám možnú príčinu, aj tak skončím v servise, len ako to tam vysvetliť.O tej váhe vzduchu som už na fôre čítal, ale neviem to sám pozrieť. Aj tak díky za tipy
lujza.j
18.01.15,16:30
vymeň olej , filtre....môže to byť zlým palivom....čo na sk nafta je...asi treba ísť do servisu ..alebo dobrému mechanikovi...
http://www.webareal.sk/extraolej/eshop/15-1-Prisady-do-paliv-chemia/0/5/124-cistic-vahy-vzduchu
fekylaci
18.01.15,16:40
ok, ozvem sa ak zistia, že čo s tým je.
lujza.j
18.01.15,16:43
držim palec nech to nie je nič drahšie:)
vlado 33
18.01.15,17:32
Ako opisuješ tvoj problém, váhou vzduchu to nebude (zníženie výkonu a kolísanie otáčok motora by bolo bez zmien). Typol by som elektronickú poruchu snímača škrtiacej klapky, plynového pedála, otáčok motora. To sa dozvieš po dôkladnej diagnostike v servise. Moja odpoveď bola primeraná tvojej otázke, keďže si dal údaje, akože Opel astra.
lapejko
18.01.15,18:12
Ja tipujem na 90% blbú naftu, Opel používa vstrekovanie Denso made in Japan, ktoré si potrpí na nízke emisie a kvalitnú naftu, sviniari na našich čerpačkách predávajú palivá za najvyššie možné ceny z minimálnou kvalitou...
Tento problém som riešil tohto roku 2x v tom istom meste na dvoch rôznych čerpačkách, naposledy OMW, v HE. Napísal som im mail, chceli vzorku, môj mechanik ale medzitým stihol palivo vylepšiť aditívom, hovorca z OMW tvrdil, že oni majú iné prísady ako konkurencia, tomu ale neverím.
Mám info z prekladiska vo Veľkých Kapušanoch, že z jednej cisterny naftu čerpajú kamióny všetkých značiek v kraji a ostatné je len marketingový ťah...
chcelo by to hromadnú žalobu na distribútorov paliva, lebo nie je možné aby dieselové motory novších dát výroby trpeli pre zlodejinu spoločností...ak natankujem dve nádrže paliva v Rakúsku alebo Nemecku za nižšiu cenu ako u nás, motor ide podstatne tichšie a hladšie, spotreba k výkonu je tiež citeľne lepšia.
lujza.j
18.01.15,18:46
laci ...nezabi ma...tá drahšia sa dá....chlap ked ide naspátek do De...tankuje tú drahšiu....
lujza.j
18.01.15,18:49
ak mu na palubovke nič nesvieti počítač nič neukáže....takže diagnostika bude iba podla toho ako je skúsený mechanik....
lapejko
18.01.15,19:09
lui, na východe aj Shellka vozí z UK, okrem toho mám odborný český časopis pre diesle, kde manažér Shell neochotne potvrdzuje redaktorovi, že nafta V-power v Československu má podstatne nižšie cetanové číslo ako v Rakúsku a to častokrát za vyššiu cenu...
lujza.j
18.01.15,19:16
aha...tak smola...moje auto má jedinú výhodu...že za hranice mám pár km....tu som iba nitro naftu za 20e....raz....v lete sme mali problém s naftou v HR oni majú pekný bordel...auto nešlo tak ako popisuje zadávatel...cesta dom bol masaker.....
fekylaci
19.01.15,05:05
bol som na diagnostike 2x za sebou. nič to neukázalo, dokonca mi to vybilo baterku a musel som kúpiť novú
lujza.j
19.01.15,06:42
Ja viem..ze nic neukaze.....takze je to na mechanikovi....ci vie opravit aj bez pocitaca.....
EvaB
19.01.15,07:53
Zasa otázka bez konkrétnych údajov. Benzín, nafta, turbo, atmosféra? Ak turbodiesel, mám skúsenosť s VW motormi. Býva to zvyčajne turbo, že vraj elektronika to vypne, ak sa prekročia nejaké tlaky. Auto prestane ťahať, po naštartovaní to ide, ale ak sa zasa dobre pridá, vypne to. Nebezpečné pri predbiehaní. Treba vymeniť alebo dať repasovať turbo, dosť drahá oprava.
Slavco31
19.01.15,08:32
Pravdepodobne sa ti zasekuju lopatky turba a elektronika to vyhodnotí ako poruchu a obmedzí výkon,je to bežná porucha a stala sa aj mne na seate Alhambra.Ak niesu poškodené lopatky,tak sa to dá vyčistit a na yotube je plno videi ako sa čistí turbo a egerventil,niekde tam môže byť aj prasknutá hadička.
fekylaci
19.01.15,10:38
No dnes som bol v servise na Ople a objednali ma na diagnostiku. Ozvem sa čo ďalej
fekylaci
29.01.15,05:34
Takže už som o 270,. Eur ľahší. Diagnostika v Opel servise ukázala, že treba vymeniť EGR ventil. Dali nám síce 30 % zľavu, ale za súčiastku si učtovali dvojnásobok. ČO už, aspoň mám záruku, že to auto už pôjde. Dúfam. Zo servisu išlo hladko. :-)
Adamik99
29.01.15,06:33
skus pretlakovy ventil ten odchadza dost casto na oploch a aj ta vaha vzduchu mohla odist alebo skus vycistit ERG ventil
bjuty smis
29.01.15,06:39
no ty kokso...

na základe tých informácií vymeniť, alebo repasovať turbo ?!?

iný mechanik :))))
Chobot
29.01.15,07:15
Tak uznanie pre teba, že si dal spätnú väzbu. Aj ja som sa niečo z toho naučil.
EvaB
29.01.15,07:26
Nie som mechanik, odpovedám podľa položenej otázky, robilo mi to isté u dvoch áut. U Oktávie sa menilo turbo a u Golfa sa len čistilo. Pomohlo to, nevypadáva tak často, ale nie je to dobré.
bjuty smis
29.01.15,08:05
hej...ale to kludne môže byť iba špinavý palivový filter za 10.-€.....
lujza.j
29.01.15,08:15
Bjuty...ale turbo je lepsi kšeft....niekto ma takuto postupnost....vymenis...a potom sa zisti ze to bola vecicka za par e....
bjuty smis
29.01.15,08:43
iste...

hore už zadávatel píše, že to bol egr ventil...výmena za 270.-...

keby išiel ku šikovnému mechanikovi, tak mu to vyčistí a má to za 50.-.....odkuká to a nabudúce si to spraví sám, ak je šikovný...
lujza.j
29.01.15,09:29
Citala som co uz...auto treba kupovat podla toho naco sa specializuje jeho mechanik...:)kolega ma na ople tak kupuje ople:Dja len nissany..zas....
bjuty smis
29.01.15,11:43
súhlasím...do značkových servisov chodí len ten, kto na to naozaj má...
dnes je plno naozaj šikovných a dobre vybavených-aj čo sa týka diagnostiky - mechanikov, malých servisov s 2-3 mechanikmi..
fekylaci
29.01.15,14:40
Bol to erg ventil, dúfam,že to už bude dobré
fekylaci
29.01.15,14:42
Práve preto som to napísal :-)