monikago
05.05.06,09:38
ahojte poradaci,
chcem vas poprosit o radu.
firma vyslala zamestnanca na vodicsky kurz, aby si zvysil opravnenie na soferovanie aj nákladných aút vrátane prívesu, pretože ho chce preradiť na rozvoz tovaru.
a teraz sa chcem spytat, ze ked firma vysiela zamestnanca, aby si zvysil kvalifikaciu, ci si to moze dat do nakladov ako uznany naklad, alebo nie je danovo uznany
dakujem
Tweety
05.05.06,07:43
ahojte poradaci,
chcem vas poprosit o radu.
firma vyslala zamestnanca na vodicsky kurz, aby si zvysil opravnenie na soferovanie aj nákladných aút vrátane prívesu, pretože ho chce preradiť na rozvoz tovaru.
a teraz sa chcem spytat, ze ked firma vysiela zamestnanca, aby si zvysil kvalifikaciu, ci si to moze dat do nakladov ako uznany naklad, alebo nie je danovo uznany
dakujem
Priklonila by som sa za daňový náklad. Posiela ho firma, aby tým zvýšil jej zisky z podnikania.:cool:
monikago
05.05.06,07:47
ja si to tiez myslim, ale potrebujem sa v tom utvrdit, takze dakujem
Tweety
05.05.06,07:49
ja si to tiez myslim, ale potrebujem sa v tom utvrdit, takze dakujem Ak bude faktúra za kurz zamestnanca na firmu, dalo by sa to obhájiť.
ANNAP
05.05.06,07:51
Ja som sa natoto pýtala na DÚ, povedali mi že nie, lebo tento vod.preukaz bude slúžiť aj pre osobnú potrebu toho zamestnanca, ale kurz angličtiny pre odbytárov som mohla dať do nákladov / ja ked slúži tiež aj pre vlastnú potrebu /
takže neviem či som poradila , počkajme na viac ohlasov
monikago
05.05.06,07:54
Ja som sa natoto pýtala na DÚ, povedali mi že nie, lebo tento vod.preukaz bude slúžiť aj pre osobnú potrebu toho zamestnanca, ale kurz angličtiny pre odbytárov som mohla dať do nákladov / ja ked slúži tiež aj pre vlastnú potrebu /
takže neviem či som poradila , počkajme na viac ohlasov

no v tomto pripade, neviem, ci to bude sluzit aj na osobnu potrebu zamestnanca, pretoze to si robi VP na velke auta + prives, nieco ako maly kamion :-), to by si musel domov kupit asi nieco takeho velkeho, aby to mohol vyuzit aj na osobnu potrebu.
a este jedna vec, kvoly tomu ide firma kupovat aj nove auto, takze keby nemal taky vodicak nebude ani auto

a na fakture je napisana hlavicka firmy, takze fakturovala to autoškola priamo na firmu - je to správne?
Tweety
05.05.06,07:59
no v tomto pripade, neviem, ci to bude sluzit aj na osobnu potrebu zamestnanca, pretoze to si robi VP na velke auta + prives, nieco ako maly kamion :-), to by si musel domov kupit asi nieco takeho velkeho, aby to mohol vyuzit aj na osobnu potrebu.
a este jedna vec, kvoly tomu ide firma kupovat aj nove auto, takze keby nemal taky vodicak nebude ani auto

a na fakture je napisana hlavicka firmy, takze fakturovala to autoškola priamo na firmu - je to správne?
V tomto prípade je to jasný daňový náklad.Ľahko obhájiteľný. :cool:
monikago
05.05.06,08:03
tweety dakujem za radu,
sef bude mat radost, ze 10 tis. neislo len tak do luftu
Tweety
05.05.06,08:05
tweety dakujem za radu,
sef bude mat radost, ze 10 tis. neislo len tak do luftu Radila by som všetky dokumenty k tomu VP( vyslanie zamestnanca,atď založiť k fa), pre prípadnú obhajobu nákladu.
monikago
05.05.06,08:10
no mám o tom len objednávku a zatial vystavenu fakturu, este si chcem k tomu ofotit ten vodicak, ked ho uz kolega bude mat a este tam chcem prilozit aj ofoteny kolok,
inak dufam, ze ten kolok moze ist tiez bez problemov do nakladov, ci nie?
Tweety
05.05.06,08:11
no mám o tom len objednávku a zatial vystavenu fakturu, este si chcem k tomu ofotit ten vodicak, ked ho uz kolega bude mat a este tam chcem prilozit aj ofoteny kolok,
inak dufam, ze ten kolok moze ist tiez bez problemov do nakladov, ci nie?
Jasné, že môže.:cool:
Zita5
05.05.06,08:16
Preštuduj si aj toto , možno niečo pomôže k obhajobe , stiahla som zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
eav77
05.05.06,08:19
Ja to trochu zamotám:
čo keď zam. urobí vodičák a o mesiac dá výpoveď? Môžeme si uňho nárokovať aspoň časť s tej sumy za VO?
Tweety
05.05.06,08:21
Ja to trochu zamotám:
čo keď zam. urobí vodičák a o mesiac dá výpoveď? Môžeme si uňho nárokovať aspoň časť s tej sumy za VO? Ak bude spísaná dohoda, tak áno.
Zita5
05.05.06,08:26
Ja to trochu zamotám:
čo keď zam. urobí vodičák a o mesiac dá výpoveď? Môžeme si uňho nárokovať aspoň časť s tej sumy za VO?


Nuž ono by to mohlo dopadnúť tak , že zamestnávateľ zaplatí vodičský kurz zamestnancovi a o pár mesiacov zamestnanec môže prejsť na živnosť pracovať pre toho istého tzv."zamestnávateľa " . Ale nie z vôle zamestnanca , však to je dneska módny hit , nie ?Dnes treba počítať so všetkým .:) ;)
monikago
05.05.06,08:27
Nuž ono by to mohlo dopadnúť tak , že zamestnávateľ zaplatí vodičský kurz zamestnancovi a o pár mesiacov zamestnanec môže prejsť na živnosť pracovať pre toho istého tzv."zamestnávateľa " . Ale nie z vôle zamestnanca , však to je dneska módny hit , nie ?Dnes treba počítať so všetkým .:) ;)

tak tohto sa ja neobavam, my sme tu s kolegom uz stalice a zatial neplanujeme odíst, no ja teda planujem, ale si iba oddychnut na 1 rok na matersku :-)
Zita5
05.05.06,08:35
tak tohto sa ja neobavam, my sme tu s kolegom uz stalice a zatial neplanujeme odíst, no ja teda planujem, ale si iba oddychnut na 1 rok na matersku :-)

O.K. to som uviedla ako poznámku .....:) Držím palce , aby Vám to zamestnanie dlho ...dlho vydržalo ;)
seda
04.02.08,08:32
Dobrý deň, dnes sa ma šéf pýtal, ako je to s vodičákmi pre zamestnancov. Chce na firmu zaplatiť jednému zamestnancovi vodičský preukaz skupiny "B". Povedala som mu, že zaplatiť môže no nie je to daňový náklad, pretože zamestnanec je vo funkcii montážny technik a nie vodič. Tak mi povedal, že to môže dať do nákladov, že mu chce zvýšiť kvalifikáciu a ja som povedala, že dať môže hocičo, len si to musí obhájiť. Mýlim sa ja? Ďakujem.
Lenka1979
04.02.08,09:14
Dobrý deň, dnes sa ma šéf pýtal, ako je to s vodičákmi pre zamestnancov. Chce na firmu zaplatiť jednému zamestnancovi vodičský preukaz skupiny "B". Povedala som mu, že zaplatiť môže no nie je to daňový náklad, pretože zamestnanec je vo funkcii montážny technik a nie vodič. Tak mi povedal, že to môže dať do nákladov, že mu chce zvýšiť kvalifikáciu a ja som povedala, že dať môže hocičo, len si to musí obhájiť. Mýlim sa ja? Ďakujem.


Aj my máme v práci montážnych technikov, ktorí chodia na montáže firemnými autami, tiež si zvyšovali vodičské oprávnenie, ale na príves-náves, autoškola vystavila FA na "firmu" s tým, že je tam uvedený menný zoznam a presná čiastka za každého zamestnanca. Tak v tom nevidím problém prečo by si to nemohla dať do nákladov, pokiaľ bude z daňového dokladu jasné, že sa jedná o zvyšenie stupňa vodič.oprávnenia a že je to pre Vašich zamestnancov a nie iných ľudí, ktorí nemajú s firmou nič spoločné. Dbala by som asi hlavne na to, aby obsah FA bol doplnený o meno Vášho zamestnanca.;)
seda
04.02.08,11:24
Ďakujem za odpoveď, neviem, ale ešte stále si myslím, že vodičský preukaz montážneho technika bude pri daň.kontrole ťažko obhájený. Vaši zamestnanci už vodičák mali, len si ho rozširovali na príves, lebo to viac súvisí z výkonom ich zamestnania, no naši montážny technici chodia bez prívesných vozíkov. Podľa mňa viac bude využívať vodičák v súkromí, máme 4 vozidlá a 6 montážnych technikov, všetci majú vodičáky len ten jeden nie.
Magali
19.02.08,06:40
Ahojte.

Firma mi zaplatila vodičský skup. B, ale musím podpísať zmluvu, že tu budem po dobu 2 rokov pracovať. Má niekto z Vás vzor takejto zmluvy, alebo mi poraďte ako sa takáto zmluva nazýva a ja si to vyhľadám.

Ďakujem
Magali
19.02.08,12:50
Ahojte.

Firma mi zaplatila vodičský skup. B, ale musím podpísať zmluvu, že tu budem po dobu 2 rokov pracovať. Má niekto z Vás vzor takejto zmluvy, alebo mi poraďte ako sa takáto zmluva nazýva a ja si to vyhľadám.

Ďakujem


nikto mi nevie pomôcť :confused:

prosim pomoooooc
Ofélia
20.05.08,17:45
čo to ty naši zákonodarcovia vymýšľajú dať za vodičský preukaz až 29000

http://nocny.cas.sk/clanok/76342/za-vodicak-zaplatime-az-29-tisic-sk.html

Som z toho článku nespokojná, hlavne ma zarážajú poplatky ktoré si každý účtuje ako chce. Syn mi tiež ide od štvrtku na vodičský, že vraj su v autoškolách poradovníky /čakačky na kurzy. Mladý sa hlásia ako žeraví, nechcú absolvovať psychologické testy:rolleyes: . Najviac som ale znechutená že vodičáky v autoškole trvajú až 3 a niekedy až 4 mesiace?!:mee:
V autoškole mu povedali že bude platiť 12 000 takže teraz som v pomykove či tam má zarátane kolok na skúšky :confused: Fu a to som si myslela že to bude len 12 tis a finito. Ale 29 .... by som nebola ochotná mu zaplatiť, je to veľa.....
Magali
21.05.08,05:31
ahoj

ja som tiež platila 12000, ale k tomu ešte 1000,- kolok a 800,- za kurz prvej pomoci, vodičák som začala v apríli, o týždeň mám skúšky, inštruktor je nervák, nevenuje sa žiakom, nič poriadne nevysvetlí, ale pri každej chybe mi nadáva, robím ho v Piešťanoch som z toho nešťastná, navyše tu je z toho biznis pretože policajti vyhadzujú jedna radosť, priemer je urobiť skúšky na 3 - 4 krát
Ofélia
26.05.08,18:45
Prečo na 3- 4 krát?? Tomu nerozumiem?
misomiso
26.05.08,18:58
ahoj

inštruktor je nervák, nevenuje sa žiakom, nič poriadne nevysvetlí, ale pri každej chybe mi nadáva,

To je v poriadku, to robi zamerne. Aby si si zvykala, ked potom budes jazdit s manzelom.
Magali
27.05.08,04:19
Prečo na 3- 4 krát?? Tomu nerozumiem?


pretože policajti vyhadzujú za každú blbosť, napr. ak neotočíš hlavu do zrkadla keď dáš smerovku, im nestačí že sa pozrieš musíš tým smerom otočiť hlavu, proste naháňajú prachy na opravných skúškach
Magali
27.05.08,04:22
To je v poriadku, to robi zamerne. Aby si si zvykala, ked potom budes jazdit s manzelom.


Zatiaľ len s priateľom, ale tiež sa bojím že keď sadneme spolu do auta, môže to skončiť aj tak že budem jazdiť sama a spomínať na EXpriateľa :D :eek:
misomiso
27.05.08,05:59
pretože policajti vyhadzujú za každú blbosť, napr. ak neotočíš hlavu do zrkadla keď dáš smerovku, im nestačí že sa pozrieš musíš tým smerom otočiť hlavu, proste naháňajú prachy na opravných skúškach

Ja by som hned neobvinoval policajtov, ze nahanaju prachy zo skusok. Policajti denne vida na cestach zomierat ludi, tak sa na to pozeraju trocha inak.

Po 10 rokoch jazdenia, ked budes mat najazdene 200 tis km, sa aj ty na to budes pozerat inak. Zistis, ako malo si bola pripravena pocas toho kratkeho kurzu a to napriek vlastnej snahe aj snahe instruktora. Mozno robis vodicak niekde na vidieku a zda sa ti, ze nemas problem. Ale ak ti niekto da do ruky vodicak, tak to znamena, ze s nim mozes na druhy den hoci aj do Bratislavy alebo Viedne v case dopravnej spicky.

Kazdy cerstvy absolvent kurzu je podstatne viac rizikovy, s tym sa neda nic robit (vedia o tom svoje poistovne). Zle pripraveny absolvent kurzu je ale pri dnesnej hustote premavky casovana bomba, tam potom nejde o to, ci niekoho zabije, ale iba o to, kedy a koho.
Magali
27.05.08,08:56
Ja by som hned neobvinoval policajtov, ze nahanaju prachy zo skusok. Policajti denne vida na cestach zomierat ludi, tak sa na to pozeraju trocha inak.

Po 10 rokoch jazdenia, ked budes mat najazdene 200 tis km, sa aj ty na to budes pozerat inak. Zistis, ako malo si bola pripravena pocas toho kratkeho kurzu a to napriek vlastnej snahe aj snahe instruktora. Mozno robis vodicak niekde na vidieku a zda sa ti, ze nemas problem. Ale ak ti niekto da do ruky vodicak, tak to znamena, ze s nim mozes na druhy den hoci aj do Bratislavy alebo Viedne v case dopravnej spicky.

Kazdy cerstvy absolvent kurzu je podstatne viac rizikovy, s tym sa neda nic robit (vedia o tom svoje poistovne). Zle pripraveny absolvent kurzu je ale pri dnesnej hustote premavky casovana bomba, tam potom nejde o to, ci niekoho zabije, ale iba o to, kedy a koho.

ja toto vsetko chapem, vodicak robim v Piestanoch takze ziadny vidiek (aj ked moc nechapem co si tym myslel, vodicak sa obvykle robi v meste, asi si tym vidiekom myslel mensie mesto). A to s tou bombou, je pravda, tu v PN je vidiet ze sa instruktor nedokaze poriadne venovat ziakovi individualne (myslim tym ze si ano kolkokrat nepamata co ma uz naucil), maju toho vela, lebo je teraz moc zaujemcov, ale zda sa mi ze to moc nezvladaju. A asi aj preto je tolko opakovancov. Ja mam napriklad skusky zajtra a vobec sa necitim na to ze by som ten vodicak mala dostat. Nastastie nepochadzam a ani nepracujem priamo v PN lebo si tam urcite netrufnem jazdit sama, pred autom mam respekt. :cool:
Ofélia
27.05.08,16:46
Magali tak nech máš plný počet bodov a pri jazde nevbehneš do zákazu:D, ale neboj sa keď budeš mať svoje autíčko, ktoré si zamiluješ, budete ako jedno telo :), ono to chce jazdiť a jazdiť.....:)
misomiso
27.05.08,19:38
ja toto vsetko chapem, vodicak robim v Piestanoch takze ziadny vidiek (aj ked moc nechapem co si tym myslel, vodicak sa obvykle robi v meste, asi si tym vidiekom myslel mensie mesto). A to s tou bombou, je pravda, tu v PN je vidiet ze sa instruktor nedokaze poriadne venovat ziakovi individualne (myslim tym ze si ano kolkokrat nepamata co ma uz naucil), maju toho vela, lebo je teraz moc zaujemcov, ale zda sa mi ze to moc nezvladaju. A asi aj preto je tolko opakovancov. Ja mam napriklad skusky zajtra a vobec sa necitim na to ze by som ten vodicak mala dostat. Nastastie nepochadzam a ani nepracujem priamo v PN lebo si tam urcite netrufnem jazdit sama, pred autom mam respekt. :cool:

Uplne najlepsie, ak budes mat hned po skuskach moznost dost jazdit, najlepsie zo zaciatku s niekym, kto z miesta spolujazdca predsa bude trocha napomocny a dokaze poradit (teda vcas poradit, nie nasledne vynadat:))
Magali
29.05.08,07:20
Ahojte

tak to mam za sebou. test na 55 bodov, konstrukcia ok a jazda bola v pohode, ale mala som stastie ze sme sli moju obvyklu trasu ktoru budem najcastejsie absolvovat - z Piestan do Vrboveho, ale keby som mala jazdit po Piestanoch tak neviem neviem. V pondelok si idem pre vodicak, budem jazdit na firemnom, takze budem moct trenovat a jazdit budem urcite opatrne, niesom samovrah :D
Ofélia
29.05.08,17:24
Ahojte

tak to mam za sebou. test na 55 bodov, konstrukcia ok a jazda bola v pohode, ale mala som stastie ze sme sli moju obvyklu trasu ktoru budem najcastejsie absolvovat - z Piestan do Vrboveho, ale keby som mala jazdit po Piestanoch tak neviem neviem. V pondelok si idem pre vodicak, budem jazdit na firemnom, takze budem moct trenovat a jazdit budem urcite opatrne, niesom samovrah :D

Gratulujem :)