zoro33
19.01.15,07:15
Chcel by som sa spytat, ci ma niekto skusenost so zmenou nie uplne idealnej dispozicie takehoto bytu. Idealne so zachovanim vsetkych 4 izieb. Nosne priecky su zvyraznene. Hlavny problem je s obyvacou miestostou, kde je strasne vela dveri.
Tieto byty tvoria vacsinu 4i bytov bytov v Bratislave - Karlovej Vsi, postavene na prelome 60. a 70. rokov.
Byt by mal byt urceny pre 4 osoby, 2 dospeli a 2 deti.
Dakujem.
arizona
19.01.15,07:56
Ja by som asi zvacsila predsien na ukor tej najvacsej izby,aby kazda izba mala samostatny vchod z predsiene. Pripadne ubrat trochu z tych dvoch najvacsich.
Izby sice budu o trosku mensie,ale nabytok sa bude dat lepsie rozmiestnit a obyvacka nebude priechodzia,kazda izba bude mat svoje sukromie.
buchač
19.01.15,08:27
Žeby aj takto ?

1. Šatník by som zrušil alebo premiestnil k izbe 10,7 m2 (bol by ale menší).

2. Miesto šatníka by som dal kúpeľňu. Tým by sa zväčšil priestor kuchyne a bola by priechodnejšia k tej izbe 18,4 m2. Priečka medzi priedsieňou a izbou 9,5 m2 by sa dala trochu posunúť. Zväčšila by sa kúpeľňa, no zmenšila izba.
Poznámka :Táto voľba sa dá vcelku akceptovať, moji mladí tak majú a je to fajn.

3. Tým pádom by sa mohol zaslepiť vchod z predsiene do izby 18,4 m2.

4. Taktiež nejak nevidím dôvod, aby boli dvere medzi dvoma najväčšími izbami.

Ale veľa záleží aj od jednotlivých izieb - presnejšie povedané, komu budú určené. Tiež nie je jasné, koľko je členov domácnosti.
Dalo by sa uvažovať :
a. izba 18,4 m2 obývačka
b. izba 10,7 m2 by mala byť (rozhodne) rodičovská spálňa.
c. izba 16,6 m2 by sa dala v pohode rozdeliť na dve časti
d. izba 9,5 m2 by mohla byť pracovňa

Alebo jak vraví arizona...;)
Alebo aj - aj.
zoro33
19.01.15,08:35
dakujem za info, upresnil som, ze byt bude pre 4 osoby
lujza.j
19.01.15,08:42
Zrusila by som 2 - krydlove dvere z obyv.do "spalne"?a jedny dvere v spalni do krajnej detskej.....ak nevadi kupelku by som spojila s wc..ak nie...urcite by som zrusila prechodnost kupelky..vchod iba z chodby....ak nechces komoru o to zvacsi kuchynu
chandler
19.01.15,13:06
moc sa tam toho neda spravit. len zamurovat dvojkridlove dvere, zrusit prechodnu kupelnu. a namiesto dveri na balkon dat okno. tym padom budes mat v obyvacke len 3 dvere.
sito
19.01.15,14:42
Z tej dispozičnej plochy bytu sa moc nedá vychádzať, viac by napovedali rozmery miestnosti, šírka, dĺžka. Na čo by slúžila, aký nábytok do nich.

Šatník, súco zariadený by mohol byť bez dverí. Dosť sa bijú tie vchodové a WC, ale tie by som nerušil, ak sa niekto kúpe a druhý, no postihne ho ... ? Kúpeľňa možno by vchodové stačili 60 cm, mne áno. Dvere z kuchyne zamurovať, kuchyňa a aj kúpeľňa by sa dali lepšie využiť. Dvojité dvere treba tiež zamurovať. Už tu bolo spomenuté vstup na Lodžiu zmeniť len na okno z obývačky. Prechod do kuchyne bez dverí. To sú vlastne veci, ktoré môžeš spraviť aj bez súhlasu spoluvlastníkov a statika. Inak, dal by sa aj inak, ale zásah, búranie nosných priečok, ktoré nie sú vlastníctvom vlastníka bytu, to už musí statik, úrad, aj ich spoluvlastníci schváliť.
Mackovka
20.01.15,12:54