Vlastas
19.01.15,08:01
Nakupovali sme cez internet a spoločnosť s.r.o. - plátca DPH nám odmietla vystaviť faktúru na našu s.r.o. nakoľko vraj oni predávajú len fyzickým osobám. Je toto v poriadku a podľa akého zákona ????

POSúVAM
Tweety
19.01.15,10:04
a preukázali ste sa pred nákupom tovaru, že ste sro?
Vlastas
19.01.15,10:16
ANO, žiadala som vopred vystaviť fak na sro a bolo mi povedané že faktúry vystavujú len na fyzické osoby
Tweety
19.01.15,10:17
a predali vám tovar?
Tweety
19.01.15,10:17
ak áno, musia vystaviť faktúru
veronikasad
19.01.15,10:18
aký doklad o nákupe vám vystavili ? Aká je hodnota tovaru ?
Vlastas
19.01.15,10:22
Nakolko sme tovar potrebovali faktúru vystavili na meno konatela. Na faktúre sú uvedené ceny bez DPH a s DPH. Faktúra ma vsetky nalezitosti ale je vystavena na meno a nie na firmu (na faktúre nemajú ani kolonky ako ICO, DIC alebo IC DPH pre odberatela). Hodnota je cca 200e.
marjankaj
19.01.15,10:30
Keď je fa na konateľa, tak je vám na dve veci.:eek: Nemali ste s tým súhlasiť.
Vlastas
19.01.15,11:06
to my je jasné, ale teraz potrebujem zistiť či ich konanie nie je protizákonné, lebo potrebujem objednať ďalší tovar, inde ho nemaju, a chcem argumentovať že porušujú zákon ale neviem aký
veronikasad
19.01.15,11:08
Skús zavolať alebo napísať na Slovenskú obchodnú inšpekciu
karakul
19.01.15,11:11
... zatiaľ v každom internetovom obchode, v ktorom som nakupoval, som musel odsúhlasiť, že beriem na vedomie ich obchodné podmienky a akceptujem ich.

však si prečítaj, čo majú v tých obchodných podmienkach... a ak si ti to zdá protizákonné, prepošli ich SOI... ak je to tam, a vy ste súhlasili, ....
fortunka
19.01.15,11:34
SOI nebude riesit vystavenie faktury na pravnicku osobu, riesi iba obcianske veci, k poruseniu zakona podla mna nijak nedoslo, nejde tu o reklamaciu, dodanie ani nic ine.... danovy doklad bol podla objednavky vystaveny, faktura dosla.
Pri objednavke ste zadavali priamo fakturacne udaje alebo udaje konatela? Predpokladam ze potvrdenie o tom, ze vam slubili (ak vobec) prepisat fakturacne udaje nemate. Treba si precitat ich podmienky, a vediet dovod preco nevedia vystavit riadnu fakturu, ved to nie je ziadny problem a nejak to normalnes nimi riesit... Ak predavaju iba fyzickym osobam, tak je to ich vec (pravdepodobne mali na mysli koncovych zakaznikov), ale tiez si musia uvedomit ze pridu o trzby ;) Je to dost zvlastny postoj... treba to s nimi riesit, vypytat si kontakt na KOMPETENTNE osoby, napr. konatela/uctovnika a s nimi to riesit. Asi budete odoberat castejsie ;)
ninocka55
19.01.15,11:49
a čo v prípade, ak ide o zásielkový predaj podľa § 6 a v § 14 zákona o DPH? Ak ide o zahraničný portál a je na SK registrovaný podľa uvedeného paragrafu, dodáva tovar len konečným spotrebiteľom bez pridelenia IČ DPH - občanom.
Vlastas
19.01.15,14:01
ďakujem všetkým za radu, takže je to trochu inak, ako to bolo prezentované na začiatku. Nebol problém v spoločnosti že mi nevydajú faktúru na s.r.o. ale v pracovníčke XY s ktorou som riešila objednanie tovaru a to v tom, že XY má na starosti zákazníkov koncových tj. fyzické osoby a už tam nastala chyba, keď som požadovala vystaviť faktúru na sro ma mala prepojiť na inú kolegyňu ktorá má právnické osoby na starosti, ale to by z toho potom pani XY nemala provízie, tak mi povedala, že predávajú len pre fyzické osoby. Prvý telefonát dnes bol tiež v pôvodnom duchu, kým so nepohrozila kontrolou a prepnutím na vedúceho, tak sa dalo všetko zrazu do pohybu a už mám aj pôvodnú faktúru opravenú na s.r.o. tak ako má byť. S takýmto prístupom som sa ešte nestretla.
fortunka
19.01.15,14:59
no jasne, ludsky faktor :)))
pavol54
19.01.15,15:19
ak ste ruská firma tak vzhľadom na sankcie to proti zákonné nie je, ale za normálnych okolností ak objednáte ako sro tak faktúra musí prísť na sro zaplatíte a tovar musia dodať. len či to tak ako píšeš či si neudala iného odberateľa(konateľ nie je sro)