ZuskaM.
19.01.15,09:40
Dobrý deň, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s kontrolou z daň. úradu. Manžel je SZČO, ja mu robím účtovníctvo (ide o jednoduché účtovníctvo). Živnosť má od 01/14 a vyšlo mi, že ku koncu decembra 2014 mal obrat cca 50000 €, čiže sme boli podať žiadosť o registráciu na DPH. Dnes mu zavolali z DU, že zajtra si chcú prísť preveriť ten obrat. Máte s tým skúsenosti? Na čo konkrétne si máme dať pozor? Čo zvyknú kontrolovať? Som z toho dosť nervózna, lebo som sa to účtovníctvo síce snažila robiť čo najpoctivejšie, ale robila som ho len prvý rok a ešte to robím popri malých deťoch, čiže na to nemám nejako extra veľa času, tak je možné že som čosi aj prehliadla, alebo neurobila úplne správne. Preto ocením vaše skúsenosti, prípadne rady, čo by som si ešte na rýchlo mala skontrolovať a prípadne upraviť. Ďakujem
kristina11
19.01.15,10:22
Nebojte sa toho. U nás chceli predložiť uzávierky z ERP a všetky vystavené faktúry. Pri faktúrach chceli predložiť zaúčtovanie v denníku (to nakoniec ani nepozerali) + doklad o úhrade.
Z uzávierok z ERP si ručne napočítavali obrat - účtovanie v denníku nekontrolovali.
TomasBugiy
19.01.15,10:29
Táto kontrola je neškodná. Ide im len o to, aby spočítali obrat, či ste naozaj prekročili zákonom stanovenú hranicu a či ste ju náhodou neprekročili už skôr, za čo by vám "radi" dali pokutu.
mariana97
19.01.15,13:03
aj u nás chceli len VF a ich úhrady,aby si zrátali sumu,chceli vidieť ich úhradu -výpis banka a pýtali sa na jednotlivých odberateľov kto to je -náhodne a to bolo celé
EPk
19.01.15,15:03
Kontroluju sa úhrady aj pri PO podvojne učto? Myslela som ze obrat su vsetky pohladavky, bez ohladu na to, ci su zaplatene
EPk
19.01.15,15:05
Uz som to precitala, su to vsetky vynosy
cinky16
19.01.15,17:44
Aj my sme mali kontrolu,bolo to upne v pohode,netreba sa báť,ako píšu ostatní,bolo to neškodné :-)