snehulkanika
19.01.15,11:26
Ahojte poraďáci, ak by ste mi vedeli pomôcť ako postupovať v prípade, že som si za február uplatňovala- podpísala nezdan. časť ZD u jednej agentúry. Bola to práca na pár dní, myslela som že podpísané vyhlásenie platí len na daný kalendár. mesiac, ako je platná dohoda, čiže február.V septembri som začala pracovať pre inú prac. agentúru, kde mi zmluva platila od 09-12 mesiaca a tam som si uplatňovala takiež nezdaniteľ. časť. Avšak v decembri som nastúpila do práce aj pre súčasnú aj pre predchádzajúcu agentúru. Problém je že mi obe agentúry príjem nezdanili. Bola som prekvapená, lebo u tej predchádzajúcej som opätovne vyhlásenie nepodpisovala. Tvrdili mi, že to vyhlásenie je platné rok až do odvolania, čoho si nie som vedomá. Ako teraz postupovať?
ivka70
19.01.15,10:29
To, ze si si nie vedoma, je neznalost zakona, ktora neospravedlnuje.
Nastastie je este moznost to opravit.

Musis si podat danove priznanie a opravit to tam, pripadnu dan doplatit.
Pripadne mozes posledneho zamestnavatela poziadat o rocne zucotvanie dani, dat mu realne podklady a zapocita ti to tam.
snehulkanika
19.01.15,10:45
ďakujem za radu :) ... práveže mi tá ročná platnosť príde ako poriadny nezmysel, keďže pracujeme pre veľa agentúr a stále písať odvolania... najjednoducšie by bolo ak by to vyhlásenie platilo dovtedy, dokým dohoda :)
Tweety
19.01.15,10:48
veď platí do skončenia PP, alebo dohody alebo do zmeny v ňom
veronikasad
19.01.15,10:48
V podpísanom vyhlásení musíš ukončiť uplatňovanie NČZD svojím podpisom. Ak by si to urobila, nemôže sa stať, že si ho uplatníš naraz u dvoch zamestnávatelov - iba ak by chybu urobila mzdárka.
snehulkanika
19.01.15,10:57
tá dohoda s predchádzajúcou agentúrou bola uzatvorená od 01-31.02.2014, vtedy som podpísala aj vyhlásenie, čiže toho 31.02. by mi mala končiť aj jeho platnosť, ale oni tvrdia, že to vyhlásenie je platné rok, o to mi ide...nie do konca dohody a preto mi v decembri príjem nezdanili lebo mám u nich podpísané vyhlásenie z februára, ktoré je platné rok...ja už neviem...
Katy a R
19.01.15,11:01
už to nerieš - spravíš si DP .. a veď ak nemáš nejaký vysokánsky príjem, tak asi nič nebude treba doplácať:)
snehulkanika
19.01.15,11:10
vďaka všetkým :)... no to áno, len som sa bála aby som nemala nejaké opletačky s daňovým :)
evuš
19.01.15,11:18
Snehulkanika - ktorý február má prosím Ťa 31 dní ???? :-) Podaj si DP a daň si vyriešiš v ňom, alebo požiadaj agentúru o RZD...
snehulkanika
19.01.15,11:22
:D dobrý postreh :)... jedine ten môj asi, to bolo ako príklad... som dnes vo veľkom strese
evuš
19.01.15,11:24
..nestresuj, vysporiadaš si to v DP alebo v RZD :-)