tom55
19.01.15,10:31
Zdravim viete nikto poradit ako to bude s tymi autoskolami a gps pre nich. Neviete ci je to uz povinne a ako to bude vyzerat v praxi?? Budem vdacny za kazdu odpoved
buchač
19.01.15,09:45
Napríklad článok :
Štát si posvieti na autoškoly. Dá im GPS

Autoškoly čaká menšie zemetrasenie. Ministerstvo dopravy uvažuje, že pre ne zavedie povinné GPS. Ním bude musieť byť do septembra 2015 vybavené každé auto.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/316631-stat-si-posvieti-na-autoskoly-dostanu-do-aut-gps/
https://www.google.sk/search?client=opera&q=Gps+pre+auto%C5%A1koly&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
krakowski
28.01.15,08:54
u autoskol je to teraz troska tazsie kedze ich nutia do veci na ktore zrejme niektore autoskoly nemaju peniaze ale ak to spravne nazveme pokroku sa neda zabranit a skor alebo neskor by to prislo ja sa tou problematikou zaoberam tiez no len tak okrajovo kedze pomaham v autoskole a vobec sa mi nezda aby to bolo tak fajn no co uz nakukni do prilohy mozno budes mat roska vecsi prehlad co sa chysta
jedno je vsak jasne kopec papierovaciek odpadne aj ked papier toho ozaj niekedy vela znesie..
co viem ja tak zatial je to vsetko v stadiu riesenia a nejde len o autoskoly ale aj o technicke sluzby
lubko6394
28.01.15,11:07
Aký pokrok to je ? Úplne zbytočná buzerácia a zase ktosi povinne bude musieť vyhodiť peniaze za čosi úplne zbytočné.
Dôvod: Autoškola nevydáva VP na základe testov a jázd. Robia tak tí zelení mužíčkovia, ktorí peverujú uchádzačov testom a jazdou či sú spôsobilí vlastniť VP. Takže ak je niekto nespôsobilý tak mu VP nemajú vydať !!!
PS Niekomu to ide ( naučil sa inak) aj po 1. jazde, nemehlu nestačí ani 20 jázd ( a je jedno či s GPS alebo bez nej ).
deno256
04.02.15,10:13
tymto zákonom chcu zabezpečit to aby kazdy jeden ziak autoskoly odjazdil tolko hodin kolko ma a stravil na teorii presne tolko kolko ma... nejde o buzeráciu ale priznajme si kolko je autoskol ktore dokazu vyprodukovat za 1 mesiac hotoveho vodica a ak sa uz o tom bavime ano je to aj o nemehlach ale aj o tych ktorym to ide len casovo nestihaju splnit vsetky povinne jazdy ci hodiny travene v ucebni a riesi sa to presne tak ze ich po mesiaci pripustia k skuskam a ako pise hore krakowski papier vela znesie a po zavedení gps odpadnu papierovacky a bude len system do ktoreho sa to bude vsetko nacitat ak tam nenajazdi tak to tam nebude a nevygeneruju sa mu papiere ze moze ist na skusky ....
a inac su v tom 3 sektory zahrnute nielen autoskoly
lubko6394
04.02.15,10:57
Akože nejde o buzeráciu ?
1.GPS čosi stojí
2. Absolvovanie predpísaných hodín jázd nezabezpečí, že nemehlo bude vedieť jazdiť.
3. Ten kto jazdiť vie bude zbytočne tráviť čas jazdením, drať pneumatiky , míňať benzín/naftu.
krakowski
18.02.15,09:07
presne kvoli takymto spekulaciam to gps bude dobre lebo aj ten co vie jazdit bude musiet odjazdit pocet hodin a byt na tej teorii inac nedostane vodicak a nestane sa uz ze ho dostane za tie iste peniaze skor lebo nebude musiet odjazdit teraz budu vsetky autoskoly natom rovnako budu musiet vsetko odjazdit a oducit v rovnokych poctoch hodin

a nieje to len o ziakoch je to aj o instruktoroch ktory využivaju auta aj na sukromne ucely aj napriek tomu ze auta niesu ich....

ak je toto buzeracia tak pre mna z mojho pohladu urcite nie je to o kontrole a o tom mat prehlad