Daduľa
05.05.06,09:55
Prosím o radu, otvarame novú prevádzku a mzdy robime v programe MRP WIN. Na novú prevádzku sme zamestnanli dvoch zamestnancov s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom-priemerný týždenný prac.čas 38,75 hod.
Ako a kde v prorgame MRP nadefinovať nerovnomerný prac.čas??
Prosím o radu.
Dakujem!
Marína
05.05.06,09:33
Prosím o radu, otvarame novú prevádzku a mzdy robime v programe MRP WIN. Na novú prevádzku sme zamestnanli dvoch zamestnancov s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom-priemerný týždenný prac.čas 38,75 hod.
Ako a kde v prorgame MRP nadefinovať nerovnomerný prac.čas??
Prosím o radu.
Dakujem! Najprv si nadefinuješ smeny pracovného kalendára(Číselník/Dochádzkové číselníky/Číselník smien)
Napr.
A1
Začiatok=10,00 koniec=22,00 dĺžka=11 prestávka od=15,30 do 16,30 dĺžka=1
A2
Z=12,00 K=22,00 dĺžka=7,5 prest. Od=15,30 do 16,00 dĺžka=0,5
Za tým je potrebné nadefinovať pracovný kalendár(Číselník/Dochádzkové číselníky/Pracovný kalendár)
Napr. Zamestnanec má rozvrhnutý prac.čas takto:
Párny týždeň-Po(smena A1),Ut(A1),Pi(A1),So(A2)
Nepárny týždeň-St(A1),Št(A1),Pi(A1)
V prac.kalendári dáš pridať:
1 Jozef XYZ.
Za tým dáš definovať. Otvorí sa generátor smien. Ďalej. Rozvrhnutie smien. Máš na výber:
1/ prac.smeny budú definované pre vybrané dni v týždne
2/ prac.smeny sa opakujú v cykle bez ohľadu na deň v týždni
Tu si nadefinuj, ako Tebe vyhovuje.
V našom príklade dáme 2. Ďalej. Počet týždňov v cykle=14(2 týždne). Ďalej. Generovať aj počas sviatkov? V našom príklade ÁNO. Ďalej. Zhodou okolností(ak nastúpi do zamestnania 1.5.) nám vychádza presne 1.deň, pretože 1.5.je v párny týždeň a v tento týždeň začína pracovať v pondelok.
Kurzorom sa nastavíš na 1.deň(Po) a klikneš na A1. Priradí Ti k 1. dňu.
2.deň(Ut) = A1
5.deň(Pi) = A1
6. deň(So) = A2
10.deň(St) = A1
11.deň(Št) = A1
12.deň(Pi) = A1
Ďalej. Začiatok obdobia=01.05.2006. Koniec obdobia=31.12.2006.
Dáš generovať a máš vygenerovaný kalendár pre daného zamestnanca.
Takto nadefinuješ aj ďalší rok, len Ti dni musia pekne nadväzovať.
Do Pracovné pomery/Mzdové údaje/úväzok klikneš na pracovný kalendár a priradíš danému zamestnancovi.
Pomáhaj si Helpom cez F1 – ku.
Osvedčilo sa mi u zamestnancov s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom, že je vhodnejšia hodinová ako mesačná mzda. Pri mesačnej mzde mi to robilo „šarapatu“ pri výpočte. Tak mi poradili z MRP.
Daduľa
05.05.06,09:56
Ďakujem a čo ked bude mať este nejake nadcasy, ktoré mu budeme preplacať?? Tie si potom len zadam do mzdy ako nadčas+hodiny??
Marína
05.05.06,10:26
Ďakujem a čo ked bude mať este nejake nadcasy, ktoré mu budeme preplacať?? Tie si potom len zadam do mzdy ako nadčas+hodiny?? Áno, zadáš ich po kliknutí na "okienko" nadčasy. Pomohlo Ti moje predchádzajúce vysvetlenie? Budeš vedieť ako na to? Prečítaj si aj:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=25738&highlight=nerovnom%2A

Doplnenie - doporučenie:
Nadčasy zadaj do dochádzky a nie priamo do miezd. Nesmú sa Ti prekrývať so smenami pracovného kalendára. Pri výpočte miezd sa Ti načítajú. Uvidíš ich aj na dochádzke(Výstupy/Personalistika/Dochádzka/Tlačový formulár-predloha 02).
Daduľa
05.05.06,12:00
Ešte som to neskúšala, beriem si to na vikend domov idem skušať!!
Ale zostala som zaskočená,ze do nerovnomerného prac. času spadajú pracovníci so smenou dlhsou ako 9-hodín.
My budeme mať praveze doobednu smenu od 05,00 - 14,00
a poobednú od 12,00 - 21,00.Presne tých 9-hodín Myslíš že by sem mohli spadať takýto pracovníci s takouto smennou prevádzkou??
Sú platení hodinovou mzdou.
Ak budes mať este cas, budem cakat a dakujem!!!!!!!!!
,
Marína
05.05.06,17:03
Tak teraz som trochu zaskočená a sklamaná. Toľko som sa "rozhovorila" a zdá sa, že zbytočne. Možno to pomôže iným. Veď toto nie je nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, ale dvojsmenná prevádzka. Slovo nerovnomerne znamená, že nie rovnako, t. z. nie každý deň rovnaký čas, rôzne dni v týždni. Príklad , ktorý som Ti uviedla je za 2 týždne 73,5 hod./2 = 36,75/týždeň, čiže neprekračuje stanovenú hranicu podľa ZP. Ako Ti mohlo výjsť 38,75/týždeň? Jedine, že majú prestávku 1,25 hod/deň. Alebo pracujú aj v sobotu a nedeľu?