LuSia1
19.01.15,12:20
Prosim je mozne uzavriet zmluvu o sprostredkovani so spolocnostou ked nemam zivnost a som iba FO? V podstate by islo o tipersku zmluvu, kedy by som dotycnemu dala tip a podla uspesnosti by som z toho mala nejaku proviziu. Zmluva by bola v zmysle ust. § 642 a nasl. Obchodného zákonníka, tip resp. obchod by nebol finančným sprostredkovaním v zmysle zákona č. 186/2009 Z.z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve. Zaroven sa chcem opýtať, ako sa toto zdanuje a či by ma to nejako obmedzovalo v buducnosti pri podpore v nezamestnanosti. Dakujem za každú radu!
vojo
19.01.15,17:25
Je to mozne, pokial sa jedna napr. firmu ktora ma zmluvu o fin sprostredkovani pre inu spolocnost tak moze uzavriet zmluvu s FO o sprostredkovani pre tretiu stranu. Treba len vyspecifikovat co a za co bude sprostredkovanie klienta. Zdanuje sa to ako prijem. Priznanie je samozrejme uz na vlastnom uvazeni.
LuSia1
20.01.15,14:07
dakujem odpoved :-) pls. vojo ako prosím ešte mi vieš poradiť, či ako FO si musím splniť aj nejake ine povinnosti voci uradom, alebo to staci, iba priznat v danovom priznani pre FO. Dakujem pekne
vojo
20.01.15,15:02
Pokial viem tak ine tam nie je co riesit.....