panoramio
19.01.15,14:22
Starší slovenský film z dedinského prostredia so známymi slovenskými hercami.
( väčšinou ho v televízii dávajú počas vianočných sviatkov). Dej filmu: do jednej dediny má prísť vysoký cirkevný hodnostár a richtár mu predniesť slávnostnú uvítaciu reč, no richtár s ostatnými chlapmi z tejto dediny odišiel do susednej dediny hľadať zabehnutého býka. Na druhej dedine potom súťažili s chlapmi o býka tým, že hádzali baranicu cez vysoký smrek, že kto vyššie vyhodí, vyhrá. Nakoniec chlapi zmierlivo v krčme uznali, že si budú býka požičiavať z dediny do dediny. Stihli sa vrátiť a privítať biskupa.
Film som videla dávno, nepamätám presne dej ale budem rada, keď si niekto spomenie a odpovie mi. Vopred ďakujem.
misoft
19.01.15,13:40
pankratz
19.01.15,13:47
Bude to niečo od Tajovského, ten písal o dedine.
panoramio
19.01.15,14:07
Ďakujem za odpoveď, ale zatiaľ som nenašla ani na wikipedii a s použítím filtra tiež nie, nakoľko neviem podrobnosti, ale ďakujem Vám.
misoft
19.01.15,14:13
Vtip je v tom, že J.G.T mal len písanú tvorbu. Ak sa tvorí film - je potrebné aspoň vedieť jedného z predstaviteľov (hercov), alebo režiséra - podľa autora sa ťažko hľadá.... najmä staršie slovenské filmy. Uvedom si, že ak to bol starší film, môže spadať do niekoľkých období (v ktorých sa filmová tvorba robila) Československo, Slovenský štát, Slovensko.
Peggynka
19.01.15,14:24
To bola komédia? Ak si pamätáš,kto zo známych hercov tam hral,tak to nájdeš:
http://www.sfd.sfu.sk/main.php?ppostavy=0
cez postavy alebo hľadanie...
kvietka
23.01.15,16:26
žeby: Ako sa Štrbania s Važťanmi o bujaka Šándora pasovali z roku 1977
panoramio
28.01.15,07:48
Je to presne ten film, čo som hľadala. Som veľmi rada. Veľké ĎAKUJÉÉÉM!