nikulik
05.05.06,10:44
Ahojte, používate niekto Open Office? Potrebovala by som niečo vedieť a neviem si s tým poradiť.
Potrebovala by som napísať text na šírku papiera. Ale neviem ako, poradí mi niekto?
zlatica76
05.05.06,09:01
Neviem, či som dobre pochopila, ale určite pomoze ponuka:
format - strana - zaskrtnut policko "na sirku".
nikulik
05.05.06,09:21
Neviem, či som dobre pochopila, ale určite pomoze ponuka:
format - strana - zaskrtnut policko "na sirku".

Super zlati, dakujem velmi pekne, velmi si mi pomohla. A ešte jedna otázočka, v Open Office nie je niečo také ako vo Worde, tie druhy pisma, neviem ako sa to vola, WordPad myslim, alebo take nieco, neviem ci vies co myslim.
zlatica76
05.05.06,09:55
Neviem na čo myslíš - chceš zmeniť typ písma "Times New Roman" na "Arial"? To funguje rovnako ako vo Worde, ak to nemáš na lište tak potom Format - Znak - karta "Písmo". Problém môže byť v tom, že nemáš nainštalované fonty, ale niektoré sú inštalované automaticky.

Alebo myslíš na WordArt? Neviem, ja to nepoužívam ani vo Worde - preferujem heslo "v jednoduchosti je krása" - čiže nepoužívam takéto vymoženosti. Niečo podobné ale podľa mňa existuje v "kresbe" OOo - čiže najprv si spravíš obrázok v "Kresbe" (Drawing) a potom si to skopíruješ do textu kde potrebuješ.
zlatica76
05.05.06,10:00
Doplňujem - existuje to v "Kresbe" - galéria písmomaľby. Ďalej si už hádam poradíš
nikulik
05.05.06,10:24
Neviem na čo myslíš - chceš zmeniť typ písma "Times New Roman" na "Arial"? To funguje rovnako ako vo Worde, ak to nemáš na lište tak potom Format - Znak - karta "Písmo". Problém môže byť v tom, že nemáš nainštalované fonty, ale niektoré sú inštalované automaticky.

Alebo myslíš na WordArt? Neviem, ja to nepoužívam ani vo Worde - preferujem heslo "v jednoduchosti je krása" - čiže nepoužívam takéto vymoženosti. Niečo podobné ale podľa mňa existuje v "kresbe" OOo - čiže najprv si spravíš obrázok v "Kresbe" (Drawing) a potom si to skopíruješ do textu kde potrebuješ.

Ano, presne WordArt to bol, aspon myslim.
Ďakujem pekne, pozriem sa na to.