liveman1
19.01.15,22:00
Doviezol som si pre moju firmu zo zahraničia auto. K tomu mám riadnu faktúru.
Okrem toho som mal nasledovné výdavky spojené s prihlásením na Slovensku:
- preklad dokladov
- kontrola originality
- príspevok do recyklačného fondu
- poplatok za registráciu osvedčenia na OÚ
- poplatok za STK
- poplatok za prihlásenie vozidla na DI
Mám tieto výdavky pripočítať k cene auta a spolu zaradiť do HIM firmy alebo môžem tieto výdavky účtovať samostatne a cenu auta zaradím do HIM samostatne bez týchto výdavkov?
Ďakujem
KEJKA
19.01.15,21:47
Mám tieto výdavky pripočítať k cene auta a spolu zaradiť do HIM firmy ..........áno
liveman1
20.01.15,07:16
Mám to chápať tak, že si tieto výdavky nemôžem zarátať priamo do výdavkov ovplyvňujúcich daňový základ?
Ešte som zabudol - zákonné poistenie auta - tiež nie?
Tweety
20.01.15,07:42
Mám to chápať tak, že si tieto výdavky nemôžem zarátať priamo do výdavkov ovplyvňujúcich daňový základ?
Ešte som zabudol - zákonné poistenie auta - tiež nie?

ÁNo, nie sú to VOZD, vstupujú do OC MV ale poistenie už VOZD je.
liveman1
20.01.15,07:48
Tak toto nechápem, prečo práve tie nie, ale poistenie áno? To je napísané v zákone? Veď sú to všetko výdavky spojené s prihlásením auta. Asi by to malo byť jednotné. Čakám ešte komentár od niekoho iného. Nejako sa mi to nezdá. A čo napr. náklady spojené s dovozom? Napr. benzín na cestu zo zahraničia? Letenka, lístok na vlak po ceste tam pre auto....:)
Tweety
20.01.15,07:49
No veď práve, že sú tie výdavky, čo máš v príspevku, sú výdavkami na obstaranie MV, takže idú do OC, je to priamo v zákone, resp. postupoch účtovania
KEJKA
20.01.15,13:10
OS j sú 4 roky, prečo 5?
KEJKA
20.01.15,13:11
........ zákonné poistenie auta - tiež nie?...........
kedže pri registrácii žiadajú preukázať úhradu PZP, tak toto prvé poistenie by som do OC dala.
liveman1
21.01.15,10:05
Auto je odpisová skupina 1, t.j. 5 rokov? V programe kros to tak je
Tweety
21.01.15,11:36
1OS, doba odpisu 4roky
liveman1
21.01.15,11:54
Program Alfa od KROSu tam má uvedené 5 rokov, už som to reklamoval, som zvedavý na odpoveď. V poslednej dobe zisťujem, že tam majú kopec chýb.