mitromayova
20.01.15,07:42
Mám cukrovku typu II, nepichám inzulin, liečim sa liekmi...nie som obézny, snažím sa dodržiavať dietu, cukor som úplne zo stravy vylúčil ale v poslednej dobe mám veľmi kolísavý tlak...zaujímajú má skúsennosti, ako žijú iní s touto nevyliečiteľnou chorobou...
buchač
20.01.15,06:52
buchač
20.01.15,07:26
na nete som našiel prírodný liek ROTINAL /viem, že trh je preplnený všeličím/ a celkom má to zaujalo...

1. Na Slovensku nie je v ponuke (aspoň net nič nevyhodil)
2. Nerob reklamu !
3. Oveľa dôležitejší fakt zo stránky:


Tento server má informativní charakter. Neposkytuje návody či rady, jak postupovat v léčbě cukrovky, než je zákonem uznaná léčba. Veškeré informace a doporučení na těchto sránkách jsou výhradně určené osobám kvalifikovaným v oboru lékařství, výživy nebo farmacie. © 2013

4. Poprečítaní stránky som vstal a začal kričať ..." Aleluja, zázrak !! "...
Peggynka
20.01.15,08:41
Lepšie ako lieky je sledovanie GI (glykemický index) potravín.Treba si nájsť optimálny spôsob životosprávy (strava,cvičenie...) a naštudovať ako to funguje:
http://www.servier.sk/informacie-pre-pacientov/cukrovka-diabetes/co-je-diabetes-melitus
buchač
26.01.15,08:08
Dnes si dal 4 príspevky ...
Všade si robíš reklamu, lebo na svojich stránkach máš reklamu !

Tie tri príspevky ma netankujú...

ALE ohľadom diabetesu si strelil festovne vedľa...kua, Ty si asi iný čávo...
trisestri
26.01.15,10:39
mam tiez diabetes,v lete som mal tlak od v rozmedziach 110-138/65-77 a teraz v zime sa postupne dostal nad 140/80,pričom cukor išiel dole-v sučasnosti pomohol zeleny čaj- v strave obmedzenie klasickych priloh ako cestoviny, ryza,knedle,pecivo,zemiaky a namiesto nich surova,dusena alebo varena zelenina,spestrenie ranajkoveho menu ovsenou alebo pohankovou kasou,celozrnym pecivom a hlavne citat obaly potravin a uprednostnovat tie z obmedzenim pridavnych latok a z min. obsahom sacharidov-v strave mam dobre skusenosti s potravinami ako kel,kapusta surova aj kysla,brokolica,ryby,zelena fazulka,netucne meso a nesteriodovana hydina,kralik,divina,baranina-kvoli vlaknine strukoviny-koreniny-kurkuma,chilli,zazvor,škorica /s nou opatrne,kvoli obličkam/,bobkovy list--byline čaje a kvalitne zelene,nesladene mineralky so sniženym sodikom,voda z vodovodu-lebo pitný režim a dostatok vlakniny je u diabetika obzvlast dolezity a z vyzivovych doplnkov hlavne chrom,zinok,omega 3 /u tych čo maju v jedalnicku malo ryb a mor.plodov ,vitaminy radu b,decko---podla moznosti dostatok pohybu na cerstvom vzduchu a vyhybat sa stresu-zazracne preparaty neexistuju,ale existuju tabulky nutricnych hodnot a podla tych sa treba orientovat v stravovani,no a treba velmi citlivo trietit info,lebo je na nete vela bludu a podvodnych ponuk zazracnej liecby