baculacik
20.01.15,08:16
Dobrý deň, prosím vás neviete ako by som mala postupovať a čo mi hrozí, keď som neodovzdala ELDP za zamestnancov ani dohodárov, s ktorými sme v minulosti ukončili PP? O takejto povinnosti som ani len netušila :( :( :(
evuš
20.01.15,07:28
Vystav ELDP čo najskôr - aj za dohodárov i zamestnancov, pošli spolu so sprievodným listom do SP /ak pošleš sprievodný list im v dvojmo, potvrdenú kópiu Ti zašlú späť, ak nie pošli to doporučene, aby si mala doklad, že ELDP boli zaslané/.... Neznalosť - neospravedlňuje.... ;) ale nestretla som sa zatiaľ s prípadom, že by dali za oneskorené zaslanie ELDP pokutu.... ELDP už NEMUSIA byť podpísané zamestnancami....!

Do sprievodného listu napíš, za ktorých zamestnancov a dohodárov ELDP zasielaš... Meno, Priezvisko, R.č....... a za aké odbobie od-do.....
baculacik
20.01.15,07:36
ďakujem krásne za rýchlu odpoveď. Je mi jasné, že ak vyrubia nejakú pokutu, bude určite opodstatnená :/ pretože ako píšete neznalosť neospravedlňuje. Urobím to presne tak ako ste napísali, dúfam, že z toho nebude nejaký veľký malér. Len keď ide o dohodárov ešte z roku 2013, bojím sa, že to nenechajú len tak... bože to sú stresy hneď od rána...
evuš
20.01.15,07:42
..nestresuj sa :-) Nemyslím si, že pokutu vyrubia...iba to pošli čo najskôr - za všetkých dohodárov + za zamestnancov, ktorí už nie sú u vás v PP
baculacik
20.01.15,07:55
bodaj by ste mali pravdu, ďakujem ešte raz veľmi pekne, aspoň ste ma trošku ukľudnili :) Pekný deň
evuš
20.01.15,08:07
..aj Tebe pekný deň... a tu na Porade si všetci tykáme bez ohľadu na vek a vzdelanie :-)
baculacik
20.01.15,09:55
to je milé a ja som tu zo slušnosti radšej všetkým vykala :) Tak teda ďakujem Ti veľmi pekne :)