zdena54321
20.01.15,10:05
Dobry den, rada by som poprosila o radu. Rozmyslame s manzelom, ze by sme si otvorili obchod. Ja som na materskej, on robi. Nasa predstava by bola asi takato:
Najom, zariadenie a vybavenie "formalit" a zacat predavat:) v obchode by som bola len ja a manzel by zatial ostal v terajsej praci aby sme mali istotu nejakeho prijmu keby to nevyslo...a keby sa darilo tak casom jeden zamestnanec aspon na vypomoc aby sme obcas mohli byt aj spolu doma.
ako by bolo dobre si to vysporiadat a akou formou. Co sa oplati. Mam sa dat na zivnost? Co manzel? lebo aj on by musel urcite nieco v obchode robit. Takze dat sa obaja ako zivnostnici alebo zamestnanecky pomer, sro a neviem co vsetko este existuje. Moze byt manzel spolumajitel firmy a nebyt pritom SZCO? Kedze sa v tom nevyzname ani jeden, prosim o radu. Co by bolo jednoduche a zaroven spravodlive (napr keby sme sa nahodou rozisli...) aby sme nemali zbytocne papierovacky- vedenie uctovnictva, danove priznanie, platenie odvodov... a zaroven aby sme obaja boli majitelia aj ked on bude mat aj inu pracu.
Dakujem