Qvixa
20.01.15,13:02
Dobrý deň, poraďáci.
Prosím o radu: pri našom meste vybudovali nový asfaltový cyklochodník. Vedie prevažne extravilánom, medzi obcami, kde nie je vybudovaná infraštruktúra. Chceme si otvoriť počas letnej sezóny pojazdný bufet. Šlo by v podstate o ambulantný predaj balených potravín a nápojov so sedením. Všetko mobilné - ráno doveziem, večer odveziem. Mobilné wc by bolo k dispozícií. Mesto súhlasí, ale hygiena mi nechce dovoliť takúto prevádzku. Požadujú odo mňa kanalizačnú prípojku aj prípojku pitnej vody a prevádzku nie na kolesách. (Normálnu stavbu). Toto však nie je možné, nakoľko ani v blízkosti nie sú siete. Je mi známe, že takéto bufety sezónne existujú, pri vodných plochách a podobne. Na hygiene tvrdia, že iba na jarmokoch a podobne, ale nie je to tak.. Ako je možné toto povolenie získať? Zn.: Legálne.
smajloooo
07.02.17,13:21
Treba si pýtať povolenie na ambulantný predaj a povedať že na rôzne akcie festivali a tak všade tam kde máš zmluvu o prenájme inak ti veterina povie že musíš mať všetko čo si písal a nepovolí ti to lebo to potom berú ako prevádzku a nie ambulantný predaj aj keď to vyslovene máš v aute a odvážaš preč je to na hlavu ani by najradšej zaškatuľkovali všetko ako predajna asi majú z toho prémie.