1Barbara
20.01.15,15:12
Dobrý deň,
Chcel by som sa na Vás obrátiť a poprosiť o radu s nasledujúcim problémom. Týka sa predaja môjho starého rodičovského domu so záhradou.
Jedná sa o pozemok s rozmermi 17x 106 m, na ktorom ešte stojí starý dom, v ktorom sa už roky nebýva. Sme 6 súrodenci, traja sme priami dediči a traja len po otcovi. Po vzájomnej dohode som bol s ich súhlasom poverený, aby som zrealizoval predaj toho domu aj s pozemkom. Pripomínam, že dom je schátraný, vhodný na zbúranie, ideálny na stavbu nového domu. Keďže je v centre dedina má všetky IS vedie k nemu asfaltová prístupová cesta.
Pozemok sa nachádza v lukratívnej časti dediny.
Keďže som laik, prosil by som to nejako „polopatisticky“ - moja otázka znie,
Dá sa predať starý dom s pozemkom aj bez RK ?
- ako by som mal postupovať, ak už máme k dispozícii List vlastníctva, kópie z katastrálnej mapy
- Čo všetko ešte k tomu potrebujem
- kto robí prepis pri predaji
Veľmi pekne ďakujem. Peter
KEJKA
20.01.15,14:17
ved si urob fotky a daj inzerát - súkromný kde toto všetko popíšeš, pridáš fotky
zaškrtneš, alebo uvedieš, že nechceš, aby sa ozývali RK (aj tak sa budú)
a čakaj.
Chobot
20.01.15,14:39
Dá sa predať dom aj bez súčinnosti RK.

Ale ak v tom nemáš absolútne žiadne skúsenosti, nemáš kupujúceho a nevieš ako postupvať pri prepise, tak ti doporučujem do toho zaangažovať niekoho skúsenejšieho. Ak už nie RK, tak aspoň nejakého známeho, ktorý ti pomôže. Lebo aj tak budeš potrebovať kúpno-predajnú zmluvu a ak nevieš ,aké náležitosti má, darmo nájdeš vzory na nete. LEbo prepis pri predaji budeš robiť ty - zvyčajne prepis zabezpečuje predávajúci.

Jedine, že by si našiel vierohodného a spoľahlivého kupujúceho, ktorý to za teba vybaví.