JM1968
20.01.15,18:17
Prosím, treba krátiť náklady a dph pri kúpe nástrojov do firmy (autoservis) ak sú pod 1700e? Čiže drobný hmotný majetok účtovaný na 501-tku a nie 022 sa musí tiež krátiť? Napríklad sada kľúčov cca 80€ , alebo obyčajná stolička... Netuším ako máme preukázať, že ich nepoužívame aj na osobnú spotrebu....Hlavne tých nástrojov na opravy kupujeme veľa, lámu sa a podobne. Ďakujem.

26.1.15- Doplňam otázku, že ked sa teda krátia aj výdavky na telefon,internet,PHM, znamená to automaticky nepeňažný zdaniteľný príjem? Mám 2 spoločníkov, jeden je aj zamestnanec autoservisu, má z firmy mzdu, druhý je len spoločník aj konateľ a nedostáva okrem podielov na zisku nič. Ešte raz vďaka.
Nandrolon
20.01.15,17:45
Podla mna ano co sa tyka ceny, takisto sa kratia naklady aj na internet, telefony a vsetky predmety charakteru osobnej potreby - mobily a pod. I ked konkretne nastroje by som nekratil. Stolny PC tiez nepreukazem ze ho nenosim pod pazuchou domov, ale zase netreba robit zo seba debila. Stolicku takisto nenosis domov a navstevy do dielne asi nechodia....
Ale ako pisem, nie je to naviazane na cenu, teda ak kupite notebook za 300 eur, kratite.
JM1968
20.01.15,17:48
ďakujem, už mám z toho mišung...akurát premýšľam nad diagnostickým softvérom na autá, či ho krátiť alebo nie....škoda, že tam nedali nejakú cenovú hranicu :(
ppppetra
20.01.15,19:22
A co s majetkom ktory uz bol zaradeny pred rokom 2015? Napr.auto, ktore som zaradila so 100% VC a od 01.01. ho budem vyuzivat aj na sukromne ucely?
Nandrolon
21.01.15,04:28
1% s OC mínus príslušné % krátenia podľa mesiacov v ktorom sa auto nachádza.... O tú sumu sa navýši mesačný základ dane zamestnancovi..... ťažko povedať, či aj teraz krátiť, alebo nekrátiť, nakoľko aj poradcovia majú rozpoluplné názory.... musím ešte pozrieť do konkrétneho zákona, dnes sa ešte venujem uzávierke roku 2014....
To 1% sa počíta z ceny VRÁTANE DPH....