sandra131
20.01.15,21:43
Moja sestra sa pred par rokmi vydala za muslima, nie na urade ale v ich mosque. Nikdy sa nerozviedla,a teraz sa vydala za krestana. Nie je to proti viere? Vydala sa predsa pred inym bohom, slubila sa inemu a teraz sa opat vydala. Je to povolene? Nie je to hriech?
buchač
20.01.15,20:53
Vieru ako takú neriešim...BOH je len jeden.
Na zvyšok si odpovedz ale sama ...nakoľko :

http://www.islamweb.sk/stranky/premusli/Fatwy/fatwa5.htm

Záleží ale aj od toho, v ktorom štáte bol sobáš.
alaya1
20.01.15,20:56
ak na 1. sobas nemala povolenie SR, tak je sobas neplatny.
vlasta123
20.01.15,21:01
Nie je to hriech?

Ak by to bol hriech,stačí sa vyspovedať,však o tomto to je ,dostane rozhrešenie a tento hriech je jej odpustený, ešte že spovedelník nepovie a môžeš h..... ďalej,rád ťa uvidím znova
alaya1
20.01.15,21:09
Nie kazdy krestan je katolik a nespoveda sa spovednikovi!!.
sandra131
20.01.15,21:10
Z hriechu sa vyspoveda, lenze ak je boh iba je den, tak pred jednym sa uz vydala prvy krat, nie?
sandra131
20.01.15,21:12
Pravne ano. Ale som si ista, ze cirkev by to neschvalila, ci ano?
alaya1
20.01.15,21:14
to sa treba opytat predstavitela konkretnej cirkvi, tu asi nechodia. :)
avalik
20.01.15,21:20
aj keby to bol hriech, tak to bude jej hriech a nie tvoj ...

ak to nebol sobas uznany podla prava aspon jednej z krajin manzelov, tak nemohol byt ani rozvod

ak sa teraz vydala, tak jej zazelaj vela stastia a neries, to ... zi a nechaj zit
kopretinka
20.01.15,21:30
nerieš cudzie hriechy.staraj sa o svoje.
vlasta123
21.01.15,07:26
samozrejme že ja prajem veľa šťastia a prajem jej šťastné a pohodové manželstvo hlavne mnoho vzájomnej lásky
taiko
21.01.15,07:32
Jedinou legitimnou otazkou v tomto pripade je ci dany sobas bol uznany svätskymi uradmi. Hriechy nech si riesi kazdy sam v sebe, nemaju nic spolocne s uradnymi vecami. Okrem toho, ak by som sa na to pozeral z hladiska Tvojej viery, kazdy si je za svoje hriechy zodpovedny sam. Aku presne ulohu v tom chces zohrat Ty ? Ci Ta k tej otazke doviedla prava nefalsovana krestanska laska a strach o ubohu dusu Tvojej sestry?
taiko
21.01.15,07:36
pocuj neporehanas to trochu ? Boh je iba jeden? A ktoreho mas konkretne na mysli ? Ktoremu bohu sa spovedala ? Allahovi, Jahvemu, Tvojmu bohu,? Cela koncepcia hriechu je blud, ktory cirkev pouziva na ziskavanie moci a bohatstva.
Peggynka
21.01.15,07:41
Možno ju to len zaujíma...
taiko
21.01.15,07:43
:) budem Ta teraz parafrazovat."Chcel by som tomu uverit " :)
buchač
21.01.15,07:46
Príde Aladin a vytrieska Šahrazád...a bude pokoj...:D :D :D
taiko
21.01.15,07:47
no len aby ju aj nezotal zaroven. Ved aj to hrozilo Seherezade :D
Peggynka
21.01.15,07:50
Pri takých otázkach si uvedomím,aká som predposr...á,vstupovať do iných kultúr a ako málo viem :mee: o ich fungovaní.
Dav
21.01.15,08:05
Hriech je aj strkať nos do cudzích vecí. Aby sestra mohla uzavrieť právoplatné manželstvo, tak buď jej prvý sobáš nebol platný v našej krajine,(a žila v hriechu) alebo má dvoch manželov, čo je rovno trestné.
vlasta123
21.01.15,08:45
a ja som si myslela že seriál Seherezada chlapi nesledujú,ale ako vidno tak to aj seriál pre nich,majú väčší prehľad ako ja ,kedže som niektoré časti seriálu nevidela
Peggynka
21.01.15,08:53
Ja som nevidela ani jeden,nepozerám...asi budem musieť :eek: ,keď chcem byť v obraze :D
buchač
21.01.15,09:03
sandra131 (Včera 23:10) Z hriechu sa vyspoveda, lenze ak je boh iba je den, tak pred jednym sa uz vydala prvy krat, nie?

==============================

Decko moje...a koľkože to máš rokov ???
kopretinka
21.01.15,09:06
ja som to nepozerala......stačí čítať.....a tuším to bolo aj učivo na základnej škole......
taiko
21.01.15,10:37
@vlasta "1000 a 1 noc" nepoznas ? kokso, clovek spomenie Seherezadu a liudi turecky serial napadne. to sme uz naozaj v prdeli na SKK :D
Peggynka
21.01.15,10:39
Ty brďo,tak ja teda nie.Ja som čítala winnetua :D a hrala sa s autami :eek: Teraz mám medzery :D
Žabinka
21.01.15,10:53
tiež neviem, o čom to tu rozprávate.. že šeherezáda.. ja som čítala verneovky, to bolo niečo.. ;)
taiko
21.01.15,10:55
ani aladina si necitala, ci nevidela? :D
Žabinka
21.01.15,11:00
videla som aladina, ale len ruskú verziu.. u nás to bolo Aladinova zázračná lampa, v orgináli Волшебная лампа Аладдина.. http://www.csfd.cz/film/119745-aladinova-kouzelna-lampa/galerie/?type=1 aj to sa ráta??
Peggynka
21.01.15,11:07
Ja nie :mee:
Žabinka
21.01.15,11:09
peggy, často to dávajú, neboj, raz si to pozrieš..
lujza.j
21.01.15,11:28
Asi ju nikto nesťe:Dtak....sa stara
tom_i
21.01.15,11:30
sandra a to jej ten moslim len tak mirnix dirnix dovolil zbaliť švestky a ísť, (nemám na mysli filmy typu bez dcéry neodídem) nie je sobáš v mosque je niečo ako spísanie zmluvy? neviem neriešim len sa pýtam a boha do toho neťahaj
kopretinka
21.01.15,11:35
taiko
21.01.15,11:37
@kopretinka konecne nejake fakty, uz nas tu podozrievaju ze serialy pozerame :D
kopretinka
21.01.15,11:38
nemám televízor :D
lujza.j
21.01.15,11:40
Seherez...som nekukala...citat neviem:Dpisat.... som rada,ze ulozim spravne po sebe pismenka:D
viktorviktor
21.01.15,13:40
aby bolo uzatvorenie manželstva platné
náš občan uzatvára v cudzine manželstvo na zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky /
u nás
občiansky, - pred orgánom štátu,
cirkevný - uzavretie manželstva pred autoritou registrovanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti

spolužitie sestry v polyandrickom manželstve /žena ma viac mužov/ čo je bežné asi u percenta svetovej populácie, už nerieš, kto si, aby si súdila /čítaj v v Evenjeliume podľa Jána -----
"Túto ženu sme pristihli pri cudzoložstve.
5 Mojžišov zákon prikazuje také ženy ukameňovať. Čo ty na to povieš?"
6 No to bola iba zámienka, aby ho mohli odsúdiť. Ale Ježiš mlčal, sklonil sa a písal prstom po zemi.
7 Keď neprestali doňho dobiedzať, vstal a povedal: Dobre, ukameňujte ju. Ale prvý nech do nej hodí kameň ten, kto nikdy nezhrešil."
8 A znova sa sklonil a písal po zemi."/


Moslimovia, katolíci /a mnohé ďalšie náboženstvá majú jedného Boha/ (Mohamed je podľa moslimov posledný prorok, pokračovateľ Krista)
Moslimovia veria v súlade s knihou Genesis, že jeden Boh stvoril zem a ľudí, že celé ľudstvo je potomstvom Adama a Evy. Noe, ktorý prežil potopu, mal syna Sema, od ktorého je odvodené slovo „semita“. Línia potomkov vedie k Abrahámovi, ktorému Boh zasľúbil, že bude mať syna, napriek tomu, že jeho žena Sára nerodila. Hľadajúc prirodzené riešenie, vzal si za ženu slúžku Hagar, ktorá mu porodila syna Izmaela. Toto však nebol dokonalý Boží plán. Izmael nebol dedičom zasľúbení. Neskôr, keď dozrel čas, narodil sa Sáre syn Izák, pokračovateľ rodu, z ktorého vyšiel židovský národ. Izmael bol poslaný na púšť aj s Hagar (1. Mojž.21:14), jeho potomkovia sú Arabi. Izákovi potomkovia zostali v „zasľúbenej zemi“, Izmael opustil krajinu a neskôr si zobral za ženu Egypťanku. Oba semitské národy Boh materiálne zabezpečil, ale len jeden sa stal dedičom duchovného požehnania. Až potiaľto sa Korán zhoduje s Bibliou,.......
Mária27
21.01.15,15:03
Ak nebola katolíčka zosobášená katolíckym farárom, pred Bohom bola stále slobodná. V hriechu žila dovtedy s cudzím mužom.
marjankaj
21.01.15,16:31
Takže ja som slobodný? A všade uvádzam, že som ženatý. No to sú mi veci. Ešte ma nakoniec aj zabásnu.:eek:
Tweety
21.01.15,16:33
myslíš, že my to vieme posúdiť, keď si nenapísal, nič konkrétne? :confused:
buchač
21.01.15,17:08
.
sosak
21.01.15,17:14
Stála by za hrích....http://pokec.azet.sk/sandra131
Tweety
21.01.15,17:16
prešla už vylepšeniami chirurgov
lujza.j
21.01.15,17:20
to určite nie je ona....
vlasta123
21.01.15,17:21
to vypadá že skôr photoshopom
Tweety
21.01.15,17:22
pripomína mi tú vyhodenú z verejnoprávnej
lujza.j
21.01.15,17:35
moj kolega je tiež na pokeci....neviem síce akú tam má foto....ale asi velice krásnu...lebo ťuka tam jak diví....a je to v skutočnosti riadny netror...a iq...tiež ťažko meratelné...
sosak
21.01.15,18:00
sosak
21.01.15,18:03
A to ju netrápi.:D
lujza.j
21.01.15,18:23
no to by ju malo...asi ja ne tom zle ked sa musí skrývať za inú foto..
kopretinka
21.01.15,18:57
a to má byť čo
marjankaj
21.01.15,20:08
No budem tu vypisovať podrobnosti a potom na mňa spustíte poľovačku.:rolleyes:
kopretinka
21.01.15,20:20
tak potom podľa Máriinej odpovede aj ja žijem v hriechu,lebo nie som sobášená v kostole.
marjankaj
21.01.15,20:23
Keby nebolo náboženstvo, tak by neboli ani hriechy. Ja to mám v suchu.:D
alaya1
22.01.15,07:16
kopretionka, no, podla cirkevneho prava, zijes.
alaya1
22.01.15,07:18
myslim, ze ateisti v tejto teme by nemuseli nevhodnymi obrazkami znevazovat nabozenske citenie inej skupiny ludi!!!.
kopretinka
22.01.15,08:02
lenže mne je cirkevné právo ukradnuté,Mária píše,akoby tu iné právo neexistovalo.
Tweety
22.01.15,08:07
marjankaj, nemyslí si, že ťa tvoje hriechy nedobehnú, ešte je tu svedomie každého z nás bez rozdielu náboženstva alebo bez neho
kopretinka
22.01.15,08:11
marjankaj je podľa mňa ženatý,ale nie podľa cirkevných zákonov,preto píše,že je slobodný.
Tweety
22.01.15,08:14
viem, je ženatý len civilne, ale to neznamená, že svedomie majú len tí, čo vyznávajú náboženstvo
lujza.j
22.01.15,08:35
Fuha...ja este aj rozv.aj neznaboh.....sobas na urade...sak ja som slobodna odjakziva...:D
kopretinka
22.01.15,08:41
no,tak ti poviem,tí,čo vyznávajú náboženstvo,ani nemusia mať svedomie,lebo sa vyspovedajú a hotovo.Spáchajú hriech a povedia si,no a čo,šak sa vyspovedám.Moja babka bola veriaca,ale do kostola nechodila,povedala,že ona nepotrebuje byť v kostole s ľu´dmi,čo idú pánbožka stiahnuť za nohy z kríža a keď sa im otočíš chrbtom,tak ti pichnú nôž medzi rebrá.takže asi tak je to s hriechom.Ja hriechy nemám,je to cirkevný výmysel,ja mám svedomie,s ktorým sa musím vysporiadať sama. Je to všetko farizejstvo,celé hriechy. AJ TÍ,ČO MI TU NAHáDZALI TIE MíNUSKY,NECH SA NEZABUDNÚ ÍSŤ VYSPOVEDAŤ,LEBO SPÁCHALI HRIECH-STARAJÚ SA O TO,DO ČOHO IM NIĆ NIE JE.
lujza.j
22.01.15,08:47
Kopreti....parada,pekne si to napisala.....takto presne je....poznam takych baha aj hej!!!aj moja byvala svagrina....v kostole za putlikom mava reči.....ale vyspovedat sa ide do mesta...tam ju ni nepozna...ake prespekulovane....
kopretinka
22.01.15,08:56
presne......
alaya1
22.01.15,09:37
?kopretinka (Dnes 10:02) lenže mne je cirkevné právo ukradnuté,Mária píše,akoby tu iné právo neexistovalo. ?- "
Maria odpovedala na zadanu otazku, nakolko tato tema je prave o cirkevnom prave, nie civilnom. Svetonazor je kazdeho sukromna vec a neprinalezi hanit cloveka za to, ze veri, alebo za to, ze neveri.
marjankaj
22.01.15,10:19
No Mária síce odpovedala na otázku, ale nie v zmysle ústavy a platných zákonov. Chcelo by to uviesť aj príslušné paragrafy. Inak je to osobný názor. A určite niektorí moslimovia budú mať iný.
kopretinka
22.01.15,10:31
alaya,ja nikoho nehaním,hovorím,ako to je v skutočnosti.
Tweety
22.01.15,10:36
marjankaj, Mária hovorila len o katolíckej viere a islam takým nie je
buchač
22.01.15,10:45
1. Nevhodný obrázok som dal (samozrejme) ja...šak kto iný ?

2. Že ateista ?...nuž, ja mám vlastnú vieru a zvyšok neriešim.

3. Obrázok som dal v zmysle " In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi " .
Ide o to, že ak sa niekto postaví k svojej viere takýmto spôsobom, ako tu čítam, tak si zaslúži tie brány pekelné.

4. Lebo nech sa nik nehnevá, ale ak sa na jednej strane správa ako posledný neznaboh a "vyrieši" svoje problémy a dušu tým kúpeným odpustkom, to nie je viera ...to je pokrytectvo.

Radšej slušného ateistu ( trebárs nadáva jak pohan) ako pokryteckého veriaceho, ktorý je schopný všetkého v tom duchu viery...

5. Moja odpoveď dala pohľad od najpovolanejšieho...čiže šejka-muslima !

6. Dá sa povedať (na základe daných info), že dotyčná porušila kódex slušného správania v oboch vierach.
Ak na obe sobáše existuje aj papier, tak dokonca porušila zákon !!!
marjankaj
22.01.15,10:49
Mňa nezaujíma žiadna viera. Podstatné je to čo je uvedené v zákone.
A čo je povolené je relatívne. Ak mamka nepovolí dcére sobáš, tak povolený nebude, aj keby farár súhlasil.
Tweety
22.01.15,10:50
ak je dcéra dospelá, mamka nič nezmôže
marjankaj
22.01.15,11:10
To je pravda, ale povolené to od mamky nebude mať.
Ferdosondo
22.01.15,11:12
Viktorviktor Adam a Eva mali dvoch synov a ako to pokračovalo ďalej?
Natty
22.01.15,12:06
Myslím, že som bola nepochopená a keďže ma tie mínusové body mrzia, mažem celý príspevok a ľutujem, že som sem vôbec nakukla. Určite som nechcela nikomu ublížiť, ani nikoho zhodiť, či znevážiť, takže sa ospravedlňujem, že som neznalá problematiky reagovala na tak citlivú tému, aj keď som vyjadrila iba svoj názor a nikoho o ňom nepresviedčala, že to je ten správny. Mrzí ma, akým smerom sa tu rozvíja celá debata...
lubko6394
22.01.15,12:53
Asi si z nás zadávateľka robí srandu.
1. Ako katolíčka si vezme v mešite muslima. No tak by ma zaujímalo ako katolíčka mohla prijať manželstvo v mešite. Predpokladám že len prestupom na islam keď pred dvoma svedkami vyslovila tú zázračnú formulku tuším: Niet boha okrem boha a Mohamešd je jeho prorok. Lenže tým že sa stala muslimkou, tak by mala vystúpiť z RKC, dokonca myslím že by odtiaľ vyletela automaticky.
2. Že by sa farár nepýtal snúbencov či nemajú uzavreté manželstvo sa mi tiež nevidí. Konieckoncov v takomto prípade by manželstvo ani nevzniklo lebo bol sobášiaci podvedený. Veď je problémom zobrať si luterána so spoločným Ježišom, nieto muslima s Allahom.
viktorviktor
22.01.15,12:55
a bol tu Ferdosando, tak to pokračuje
taiko
22.01.15,13:08
no Ty si nam dala. :) Nechcem nejak rypat, ale citajuc Tvoj bod 2), nejak marne hladam fakty v tvojej odpovedi ;) V suvislosti s tym podciarkujem Tvoj bod 5) :)
A svojho bodu 7.sa Ty drzat nemusis.? ;)
Natty
22.01.15,13:24
Kto chce rýpať, bude...:(
Kto chce chápať, bude...:)
K bodu 7 som dospela práve tak, že som hľadala odpoveď na úplne iné dotazy a furt sa na prvej strane objavovala táto otázka, a ja, človek slabý, zvedavý, ...
P.S. Nech žije tolerancia...!!!
alaya1
22.01.15,13:28
Otazka nebola, ci je to v sulade so zakonom, ale ci to nie je hriech, takze Maria dala 100% odpoved. Ostatne komenty su len provokacia, komentocanie od veci, nepochopenie otazky.
Kvaka
22.01.15,13:34
Našla som nejaké informácie tu http://mic.iom.sk/sk/pobyt/zlucenie-rodiny/26-manzelstvo-obcana-slovenska-s-cudzincom.html

Citujem:
"Manželstvo, ktoré v cudzine uzavrel slovenský občan pred iným orgánom ako pred zastupiteľským úradom SR, je platné v SR, ak je platné v štáte, v ktorom bolo uzavreté, a ak neexistovala žiadna okolnosť vylučujúca uzavretie manželstva podľa slovenského práva (napríklad požiadavka plnoletosti, monogamie a pod.).".

A či to manželstvo bolo platné v štáte, kde ho tvoja sestra uzavrela, by si sa mohla dozvedieť aj z týchto stránok. http://www.islam-sk.sk/islamske-pravo-manzelstvo
V bode 2 je popísaný islamský sobáš oficiálny, štátom uznaný.
V bode 3 je popísaný islamský sobáš neoficiálny, štátom neuznaný.
Jarka 1
22.01.15,13:34
Poďme k faktom:
vydala sa nie na úrade
takže sa nemohla ani rozviesť na úrade

Mária27 odpovedala úplne správne. Katolíckeho farára zaujímalo iba to, či už uzavrela manželstvo pred jeho Bohom. Iné nepotrebuje riešiť, lebo pred Bohom bola stále slobodná.

Príklad zo života.
Manželia uzavreli sobáš na úrade. O niekoľko rokov chcú pokrstiť dieťa, ale cirkev trvá na tom, že najprv musia mať cirkevný sobáš. Ona súhlasí, on nesúhlasí a považuje to za farizejstvo. Takto to ona vysvetlí aj cirkvi.
Cirkev to vyriešila nasledovne.
Sobáš sa v kostole nekonal, ale papierovo sa to uzavrelo tak, že ona sa už nemôže vydávať v kostole, aj keby sa rozviedli. On sa môže po rozvode oženiť v kostole, lebo on sa pred bohom predtým neoženil.
Natty
22.01.15,13:35
alaya1...100 % súhlas
vlasta123
22.01.15,13:37
mne vychádza len jedno : LÁSKA
ale asi len jednostranná
1: prečo manžel-moslim neprestúpil na kresťanstvo? Jemu je jeho viera viac ako láska
2: jeho viera stavia manťelku do inej pozície ,ako v ,,,inom svete,, tam je manželka majetok ,nemusím rozpisovať ďalej,teda okrem vinimiek-/ dubai-tam dokonca môžu pracovať,viesť motorové vozidlo..../
3:asi pochopila,keď sa vlastne vydala druhý krát,dokonca za kresťana-tu bola určite láska obojstranná
4: je ateistka???
5.ateista nieje len neveriaci v boha,ateistom nazvú i satanisti človeka,ktorý neverí v to čo oni,viď príspevok Buchač
6.slovo ateista-ateizmus viď :http://sk.wikipedia.org/wiki/Ateizmus
taiko
22.01.15,15:50
a buchty na pare su zase moje oblubene jedlo :D
Peggynka
22.01.15,17:09
Ako tu dať fakty,keď zo zadania nie sú jasné základné informácie.Splieta sa tu cirkevné a svetské právo;prestúpila na islám? Ak áno,tak faktom je toto (keď už tak):
...Najvyšším trestom je trest smrti, napr. za vraždu, cudzoložstvo alebo odpadnutie od islamu...
Téma ako taká je viac zaujímavá ako poučná,pretože pochybujem,aby sme sa s takouto situáciou raz v živote stretli.Ja by som si netrúfla na takéto vyjadrenie:
...Aj keď mne osobne to z hľadiska viery tiež nesedí...(jednak sobáš s moslimom a ešte aj nerozvedené? 1. manželstvo)...
keďže nevieme,v ktorej krajine žila.Môj názor.
marjankaj
22.01.15,17:36
Teda ak som uzavrel iba civilné manželstvo(teda nie v kostole), tak farár by mal povoliť cirkevný môj sobáš s inou manželkou. Veď pre farára som predsa slobodný. Či????:D :--- :rolleyes:
Jarka 1
23.01.15,13:11
No, podľa toho čo povedali mne, tak ak sa rozvediete a mali ste len civilný sobáš, Tak ďalšie manželstvo môžeš uzavrieť v kostole.
Takto mi to bolo vysvetlené cirkevnou vrchnosťou.

Tak Ti ma napadlo, že to sa môžem aj 10x rozviesť a ak mám 10x len civil sobáš, tak na 11 pokus môžem byť sobášená v kostole.
Tweety
23.01.15,13:18
Ide o dve práva, jedno je civilné a druhé kresťanské.
vlasta123
23.01.15,14:02
Ak je ,,kresťanský,, sobáš ,tj,zosobáši ich farár,kazateľ,pastor,patriarcha..... a jedná sa o štátom registrovanú cirkev,vydá im sobášny list na základe ktorého sú štátne-teda civilné inštitúcie povinné vykonať.napr.zmena mena v občianskom preukaze,znema stavu atď,atď na takto uzatvorené manželstvo platia všetky civilné práva a povinosti,
Nemusia mať ani uzatvorený sobáš civilný
Keď majú len civilný sobáš nevzťahuje sa na nich kresťanské právo
fredy27
23.01.15,14:08
Peggynka
23.01.15,14:58
Tu som skončila s čítaním:...*A jak to pokračovalo?
„V roce 2007 jsem se vdala za muslima z Indie. Přes kamarádku z Pákistánu jsme se seznámili, že prý se chce oženit. Viděli jsme se v Praze, za týden znova a asi za měsíc byla muslimská svatba.“
Toto nepotrebuje žiadny komentár (podľa mňa).
vlasta123
23.01.15,15:03
veru nepotrebuje
marjankaj
23.01.15,17:26
Jarka1. Jedenásty krát????
Dr:Plzák tomu hovoril:
Absolutní vítězství vůle nad zdravým rozumem.:D
Tweety
23.01.15,17:28
si si istý,že nad zdravým?
taiko
23.01.15,18:37
hmm, je smutne, ze si za svojim nazorom nevies stat, aj ked sa Ti vidi, ze su nepochopene, ci sa nebodaj niekomu nepacia. Nemusi sa predsa vsetko pacoit vsetkym. Mrzi ma.....
marjankaj
23.01.15,19:25
Spýtaj sa Plzáka.
buchač
23.01.15,19:30
Plzák je sexuológ...

On pozerá do 3,14ky a nie do hlavy....;) :D :D :D
marjankaj
23.01.15,19:38
buchač
23.01.15,19:39
Ergo pozeral...