erzi
21.01.15,07:36
Zamestnanec, ktorý má vo firme uzatvorenú DoPČ prav.príjem a zároveň je evidovaný na úrade práce. Dňa 7.1.2015 bol uznaný PN, ale lekár mu vystavil iba potvrdenie o dočasnej PN pre úrad práce (keďže mu nepovedal, že aj pracuje). Mne ako mzdárke sa toto dostalo do rúk až 12. 1. 2015 a hneď som ho poslala, aby žiadal vystavenie PN pre zamestnávateľa. Lekár mu to však odmietol vystaviť, nakoľko spätne vystavovať PN nesmie. Ja ho mám prihláseného v Soc.P. ako dohodára v ZP som mu nahlásila PN. Čo mám teraz robiť, ako ho viesť pre SP a ako vykázať v mesačnom výkaze. Keďže nedoniesol žiadosť o náhradu mzdy pre zamestnávateľa, nemôžem mu ani toto vyplatiť a následne nemám čo poslať do SP po 10 dňoch. Poraďte mi prosím, čo mám s týmto robiť. Ďakujem
anika
21.01.15,15:34
ja by som dala nulový príjem a 0 odpracovaných dní za daný mesiac.
erzi
22.01.15,07:30
A evidovať mu tú PN? Lebo v evidenčnom liste to potom bude chýbať nie? Neviem teraz či soc.pois. má vedomosť o tejto PN, keď to zamestnávateľ neoznámi a nepošle tlačivo.
anika
22.01.15,08:35
nemáte mu na základe čoho evidovať PN, keďže nemáte tlačivo od lekára.
veronikasad
22.01.15,08:38
Na akom tlačive je vystavená PN-ka? (UP má svoje tlačivá). Ako zamestnávatel je uvedený UP ?
erzi
22.01.15,12:06
Mám len kópiu z UP je to na tlačive pre UP. Nie je to po prvý krát, čo je na PN počas evidencie na UP a zároveň robí u nás na dohodu a vždy som ho musela naháňať kôli tomu, že mi nedoniesol PN iba tlačivo pre UP. Vlani mu to lekár ešte vystavil aj deň dva spätne, ale teraz už nemôže.