barney
21.01.15,09:27
chcem sa spytat prosim vas. Dedi nemanzelske dieta, ktoremu zomrel otec, po svojej biologickej babke? napriek tomu ze bolo adoptovane inym otcom? Dakujem.
marjankaj
21.01.15,08:30
Dieťa dedí po otcovi, ktorý je zapísaný v jeho rodnom liste. Teda aj po otcovej mame.
ivka70
21.01.15,08:35
Ak islo o uplu adopciu a zmenil sa v rodnom liste dietata aj otec, po biologickom otcovi nededi. (teda ak sa nezmenilo napr. len priezvisko dietata po matkinom sobasi na priezvisko noveho otca)

Ak vsak biologicky otec ostal zapisany v rodnom liste dietata ako otec a otec zomrel skor ako babka, dedi dieta spolu s ostatnymi otcovymi detmi jeho podiel na dedicstve po babke.
barney
21.01.15,09:27
takze je dolezite, kto je zapisany v rodnom liste AKTUALNE. Udaje o otcovi sa mozu menit ak sa dieta adoptuje? Dieta ma od narodenia priezvisko po mame aj po adopcii.
ivka70
21.01.15,09:50
Na rodnom liste po NEZRUSITELNEJ adopcii sú zapísaní adoptívni rodičia.
Priezvisko dietata nie je podstatne pre dedenie, podstatne je, kto je podla zakona otcom.
barney
21.01.15,10:49
ked TEORETICKY /neviem ako je to v skutocnosti nevidel som rodny list/ bolo v rodnom liste otec neznamy a potom si ho osvojil novy otec...
ivka70
21.01.15,11:20
A po tom neznamom ma dieta dedit? Nie , ak otec nebol uvedeny, moze aj cela dedina vediet, kto je biologickym otcom, narok na dedicstvo po nom ci jeho rodicoch dieta nema.


Dieta dedi po rodicoch, ktori su rodicmi podla prava , cize tych, v rodnom liste.

Treba si preverit ako to bolo s tou adopciou.
barney
21.01.15,13:25
dakujem.