gabi35
21.01.15,10:29
Vraj som niekomu dlzila 6,51 eur a prisla mi exekucia (spolu cca 260 eur).... Nie som si vedoma pozdlznosti voci nikomu, kde viem zistit co je ta istina? Exekutor mi to povie? Dik za info.
draik
21.01.15,09:31
V upovedomení o začatí exekúcie máte uvedené, na základe akého titulu je exekúcia vedená. Listiny sú uložené v exekútorskom spise, do ktorého môžte nahliadnuť.
gabi35
21.01.15,09:39
Prislo mi Upovedomenie odalsich trovach exekucie a Exekucny prikaz - spolu v jednej obalke. nikdy predtym nic. Predpokladam ze Upovedomenie o zacati exekucie je nieco ine, ci? V tychto listoch mam len spomenuteho nejakeho Opravneneho - nejaku firmu. To je ono?
taiko
21.01.15,09:40
opravneny je ten, ktoremu dlzis
AmmiS
21.01.15,18:47
Je potrebné zavolať na exekútorský úrad a vyžiadať si číslo exekučného titulu (rozsudku, alebo platobného rozkazu Okresného súdu), na základe ktorého vás zaviazali zaplatiť dlžnú čiastku. Podla tohto čísla si zavoláte na príslušný okresný súd v mieste vášho trvalého bydliska a požiadate o informáciu o konaní - za čo a kedy vás zaviazali a komu platiť. Alebo môžete ísť ako účastník konania do spisu na súde aj nahliadnuť. Je dobré si všimnúť, či vám bol doručený ten rozsudok, alebo platobný rozkaz do vlastných rúk a kedy. Potom sa dajú vyskúmať aj iné veci (napr. premlčanie atd) a tak zistiť, či je exekúcia vedená voči vám v súlade so zákonom. Veľa krát je totiž vedená voči povinnému protizákonne.