ANNAP
05.05.06,17:40
Chcem do kuchyne prietokový ohrievač poddrezový s pákovou batériou, ak má niekto dobrú skúsenosť, poraďte mi aký typ si kúpiť.Počula som,že je voda letná a pomaly tečie.Potrebujem teplejšiu vodu / umývanie riadu / .
Vďaka
janok5
05.05.06,16:39
nekupoval by som lacné ohrievače, za málo peno málo muziky a jedine značku nie trh.
ANNAP
05.05.06,16:58
janok5 to mi je jasné,ale skús pozrieť na internete koľko je odkazov na prietokové ohrievače a sú to značky. Zo skúseností chcem poradiť, aby nebola voda letná ale horúca , nie poruchový, dobrý servis atď.
sokrateska
05.05.06,16:59
ANNAP aj ja mám takú skusenosť, že elektrické prietokové ohrievače produkujú len- od vlažnej troška teplejšiu- vodu. Ten náš /výrobok ETA/ som pravidelne čistievala od vod.kameňa a po 3 rokoch musel na "vrajgeneralku" a že to pôjde ako predtým. Ale vydržalo to vlažné sotvra rok a "zdochol" načisto. Tak som si kúpila dlahší,
značkový nemecký s poistokou proti prepáleniu a voda zase len vlažná. A aj v manuálne sa píše, že sa voda ohreje - nuž len trochu a keď chceš viacej teplú, musíš je nechať tiecť tak slabúčko, že trvá večnosť, kým natečie za vedro /za minútu žrania elektriny ohreje 1,2 -1,5l vody/.Nuž moja skúsenosť je taká, že ďaľeko lepšiu službu /v rod.dome/ mi robia plynové
prietokové ohrievače, ktoré tu máme snáď už 40 rokov /pravda raz za 10-15 rokov ich meníme/, ale teplá voda je stále a dajú sa nastavovať. Pravda, len
tie ceny energií v tomto prípade plynu mi už robia starosti. Zdá sa, že každé riešenie má svoje pre aj proti a ceny sú už "proti" vo všetkých prípadoch :(
ANNAP
06.05.06,10:08
ešte posúvam ak dakto.......
janok5
19.05.07,07:59
nie iba za málo peňazí ale aj z vyšším výkonom, to je problém iba teplej vody. Je to podmienené značka neznačka nehrá úlohu.Samo že nie trh.
robome262
21.05.07,10:29
iba nahodou som si precital clanok
viem, ze rec je o inom prietokovom ohrievaci ako spominam ja ale mozno by sa dal upravit na tvoje potreby
my pouzivame v kupelni prietokovy ohrievac ale sprchovy (podotykam velmi male rozmery)-ked sa pozabudnes a nastavis vodu prilis horucu tak je naozaj horuca a neda sa pod nou vydrzat-a co je hlavne voda netecie pomaly. nie je to ziadna znacka.
kargo
06.06.07,06:49
Pokiaľ nemáte možnosť priviesť do kuchyne trojfázový el. prúd tak to neriešte prietokovým ohrievačom. Používal som 6,5 kW pr. ohrievač na dvojfázový prúd a bolo to len tak tak. Taký istý u sprchy. Keď sa pokazila ružica musel som zohnať originálnu-s bežnou nefungovala.
AlexS
06.06.07,07:13
Prietokový ohrievač použivať iba v núdzovom prípade. Ohrievač má veľmi veľký výkon a stačí nižší tlak vody, bublikky alebo iný dôvod, keď nie je výhrevná špirála dostatočne chladená a prepáli sa. Ak je možnosť, doporučujem malý zásobníkový ohriveč.

Alex
IVEB
06.06.07,15:39
Práve tento problém som včera riešila s elektrikárom a jednoznačne mi odporučil na ohrev teplej vody do kuchyne malý zásobníkový elektrický ohrievač.Ceny zatiaľ neviem , ale oni sa predávajú s batériou a tie s pákovou batériou sú o cca 1500 Sk drahšie. Ale žiadne prietokové ohrievače.
wagner
06.06.07,18:23
Už 7 rokov používam v kuchyni prietokový ohrievač DAFI. Som s ním spokojná. Podľa mňa vodu treba zohrievať vtedy, keď ju potrebujem, preto som nekúpila zásobníkový ohrievač. Stačí, že mám bojler, ktorý tiež vždy vodu dohrieva aj keď ju nemíňaš. Zbytočne mrháš energiou. To je môj názor. Platí aj tu, koľko ľudí, toľko názorov.
misomiso
06.06.07,19:22
A co tak umyvacka riadu? Potom teplu vodu v kuchyni ani nebudes potrebovat.
Marta_B
12.06.07,10:46
My máme prietokový ohrievač v kúpelni v chate. Nedoporučujem!!! Naša dedina má vlastný zdroj pitnej vody, a aj keď sme prvý od prameňa /sme vyššie/ minulý rok sme sa vôbec nemohli sprchovať, lebo nebol dostatočný tlak. Na vodovodnej rúre je sitko, ktoré pri opäť zvýšenom tlaku sa zanesie nečistotami, a kým ho nevyčistíme špendlíkom vodu nemáme aj tak.
mrsinko
20.08.09,20:03
Prietokove ohrievace su osadene v nasom dome asi 3ks znacka Clage, predajca:

www.univenta.sk alebo www.kama.sk