Katarina-fa
21.01.15,11:11
Účtujem došlú zahraničnú faktúru, predmet fakturácie sú Náklady exekúcie, faktúra je vystavená v CZK s českou DPH. Ako vysporiadam DPH, je potrebné urobiť na takto vystavenú faktúru ešte samozdanenie, alebo nie?
mondes
21.01.15,11:33
A nemala byť tá faktúra náhodou bez DPH? Pretože podľa mňa tento typ služby nespadá pod žiadnu službu z osobitných pravidiel. Miestom dodania služby je podľa základného pravidla (§ 15 ods.1) miesto, kde má príjemca služby sídlo, t.j. v Slovenskej republike. Daňová povinnosť sa prenáša na slovenského odberateľa, ktorý je povinný prijatú službu zdaniť 20%-tnou sadzbou DPH.
Katarina-fa
21.01.15,11:36
tiež som toho názoru, aj som to povedala konateľovi, avšak dodávateľ nám odmietol opraviť faktúru a konateľ mi povedal, že im DPH zaplatí nech to zaúčtujem, len teraz neviem ako to správne uviesť do výkazu DPH a teda či vôbec to tam zaradiť keď sme už DPH zaplatili
nika.sum
21.01.15,11:46
Bolo im oznamene ICDPH? Ak nie preto vystavili fa s ceskou DPH. To vsak nevylucuje ze tu nie ste povinny samozdanit.
Katarina-fa
21.01.15,11:51
takže volala som do firmy, kde mi bolo povedané, že nemali k dispozícii IČ DPH, preto vystavili faktúru s DPH, opravovať faktúru po doplnení IČ DPH už nie sú ochotní:-( takže mám to celé samozdaniť (základ+dph) ? nemala som ešte takýto prípad, budem vďačná za pomoc
mondes
21.01.15,12:18
V tom prípade samozdaníš len základ dane a DPH bude ako nedaňový výdaj.
Katarina-fa
21.01.15,12:24
ďakujem