Kofex
05.05.06,18:44
Som plátcom DPH iba od 3.5.2006.
Snorím, hľadám na fórach aj lúskam paragrafy, ale už to vzdávam.
Nenachádzam jednoznačnú resp. mne zrozumiteľnú odpoveď na otázku z akých predchádzajúcich výdavkov si môžem urobiť odpočet DPH (už ani týmto výrazom "odpočet" som si neni istý).
Jedná sa proste o to, že som:
A)
Už v priebehu minulého roku kúpil nejakú techniku (PC, príslušenstvo k PC, kamera, foťák, ...) - všetko veci pod 30 tisíc - nič neodpisujem, všetko som dal v plnej výške do nákladov minulého roka
B)
Aj v priebehu tohto roka (predtým, čo som sa stal plátcom DPH) som kupoval ďalšie obdobné veci (skener, tlačiareň, diktafón, ...) - zas všetko pod 30 tisíc.

Čo všetko resp. z čoho si budem môcť pri prvom daňovom priznaní napočítať - zaradiť do DPH na vstupe?
Ak je možný odpočet DPH zo starších výdavkov, tak to asi ani nebude v plnej výške. Skúste mi niekto objasniť ako mám postupovať, čo všetko môžem a čo už nie. Nie som účtovník, tak mi, prosím, odpovedzte "zrozumiteľne".
ALBO
05.05.06,17:25
Som plátcom DPH iba od 3.5.2006.
Snorím, hľadám na fórach aj lúskam paragrafy, ale už to vzdávam.

Skuste toto,musite vychadzat z§ 55
http://www.porada.sk/t22178-registracia-platitela-dph--55.html

Nenachádzam jednoznačnú resp. mne zrozumiteľnú odpoveď na otázku z akých predchádzajúcich výdavkov si môžem urobiť odpočet DPH (už ani týmto výrazom "odpočet" som si neni istý).
Jedná sa proste o to, že som:
A)
Už v priebehu minulého roku kúpil nejakú techniku (PC, príslušenstvo k PC, kamera, foťák, ...) - všetko veci pod 30 tisíc - nič neodpisujem, všetko som dal v plnej výške do nákladov minulého roka

z toho nic,

B)
Aj v priebehu tohto roka (predtým, čo som sa stal plátcom DPH) som kupoval ďalšie obdobné veci (skener, tlačiareň, diktafón, ...) - zas všetko pod 30 tisíc.

ano


Čo všetko resp. z čoho si budem môcť pri prvom daňovom priznaní napočítať - zaradiť do DPH na vstupe?
Ak je možný odpočet DPH zo starších výdavkov, tak to asi ani nebude v plnej výške. Skúste mi niekto objasniť ako mám postupovať, čo všetko môžem a čo už nie. Nie som účtovník, tak mi, prosím, odpovedzte "zrozumiteľne"
Mohli by ste z predchadzajucich rokov zo zasob/PLNU/ a hmotneho odpisovaneho majetku/alikvotnu podla zost. ceny/.Z minulorocneho neodpisovaneho majetku nie. Z tohtorocneho neodpisovaneho,odpisovaneho a zasob ano.

.

xxxxxxxxxxx
Jana Acsová
06.05.06,06:39