alenanovák
21.01.15,15:37
v nadštandardnej dlžke štúdia som prerušila študium na škole pred tým ako mal byť zápis v septembri (zápis trval do 15.9. ja som prerušila 11.9.) a škola teraz odomňa žiada zaplatiť za celý akademický rok poplatok, nechápem prečo ked som nebola ani na zápise do druhého ročníka, može mi to niekto vysvetliť?
ivka70
21.01.15,18:11
Akademický rok sa začína 1. septembra bežného roka a končí sa 31. augusta nasledujúceho roka. Skladá sa z dvoch semestrov (zimného a letného) alebo z troch trimestrov. Každý semester trvá minimálne 12 výučbových týždňov, na ktoré nadväzuje maximálne 6 týždňové skúškové obdobie. Študenti posledného ročníka štúdia v letnom semestri môžu mať upravený počet výučbových týždňov odlišne. Organizácia akademického roka je stanovená štatútom fakulty alebo štatútom vysokej školy, v prípade, ak sa vysoká škola nečlení na fakulty.
http://www.uips.sk/prjimacky-na-vysoke-skoly/informacie-pre-zaujemcov-o-studium-na-vysokej-skole

Takze to bude tym, ze si prerusila studium az v priebehu akademickeho roka, to, ze zapis bol neskor asi nema vplyv. Ale vysvetlit by ti to mohli na studijnom.
alenanovák
21.01.15,19:59
dakujem za odpoved, ale prečo sa mi rovno vyhrážajú súdom, exekútorom.. prečo ma nevylúčia? v zákone o vysokých školách je nesplnenie platby vylúčenie uvedené
ivka70
22.01.15,05:32
Nuz, ak si od 1.9. do 15. 9. zacala akademicky rok, tak aj keby ta vylucili (co ale nemusia robit, kedze mas prerusene studium), tak dlh ostava, pretoze staci aj jeden den byt studentom a uz platis za cely AR.
Ty chces skolu ukoncit? Oznamila si im to? A pri tej prilezitosti si si pozrela kedy je mozne od poplatku ustupit a poziadala si skolu o jeho odpustenie na zakladene jakeho z bodov, kedy to mozne je?

Skola postupuje v sulade so zakonom, len ty s nimi asi nekomunikujes.
alenanovák
22.01.15,15:42
práveže s nimi komunikujem, ale chcela som sa opýtať aj inde.. a prerušenie štúdia bolo práve z nedostatku finančných prostriedkov a o mesiac na to mi pošlu výzvu na uhradenie školného, za dalšie vobec som nebola ani na zápise do ďalšieho ročníka, tak som to pokladala za ukončené, kedže aj v profile mám uvedené "prerušené pred koncom obdobia"