janca 1
21.01.15,18:07
SZČO platca DPH kúpil nákladný automobil v r. 2011 z Rakúska do podnikania, neplatil cestnú daň a z toho dôvodu si neuplatnil odpisy ani PHM . Nákladný automobil sa rozhodol v r. 2015 predať vo výške 200 EUR bez DPH, DPH 40 EUR. Môže ho predať keď sa na auto neuplatňovali odpisy a čo predajná cena ? Ešte jedna otázočka k dani z motorových vozidiel v minulosti platilo, že ak si neuplatňuješ výdavky nemusíš platiť za auto daň z motorových vozidiel. Ale pre rok 2014 to už neplatí, dań z motorových vozidiel sa musí zaplatiť. Neviem, či je to pravda. Prosím o pomoc a moc ďakujem za každú odpoveď.
Tweety
21.01.15,17:09
A odkiaľ máš info, že toto platilo už predtým? Jednoducho, ak MV používaš na podnikanie, DP musíš podať a daň aj zaplatiť. To. že si neuplatňoval odpisy neznamená, že ho nemôžeš predať.
Príjem z predaja bude POZD, ZC MV bude VOZD.
Nandrolon
21.01.15,17:24
To o tych vydavkoch je hovadina -suhlasim z tweety. Mozes ho prrdat tak, ako zamyslas, z tabletu sa mi to nechce rozpisovat... V tomto pripade ho mozes predat aj za 1. euro, lebo za tychto okolnosti sa nevztahuje cena obvykla...
- cestnu dan mal zaplatit za dni/mesiace, kedy ho pouzil na sluzobny ucel.
veronikasad
21.01.15,17:29
aká bola OC mot.vozidla ?
janca 1
21.01.15,18:02
Ďakujem. Ja som sa na tú cestnú daň pýtala v r. 2011 na daňovom úrade a tam mi povedala pani, že keď nebudem platiť cestnú daň tak si nemôžem uplatniť výdavky.
veronikasad
21.01.15,18:28
Je to presne naopak, ak využívaš auto na podnikanie, môžeš si uplatniť výdavky a si povinná podať DP k DzMV a DzMV uhradiť.