Pessl
21.01.15,18:41
Dobry den prosim o radu.Kupovali sme dom a zmluvu mal nachystanu predavajuci.Po odoslani na kataster sme sa dozvedeli ze je vraj zle urobena nakolko v zmluve je uvedene ze kupujeme dom ale na liste vlastnictva v polozke opis nehnutelnosti je presne napisane dom s prist. Pracovnicka na katastri tvrdi ze musíme robit dodatok a dopisat tam dom s prist. ze keby to chcela opravit musíme prist vsetci ucastnici zmluvy len pre 4 pismenka???Myslite ze je to len nevola pracovnicky alebo je to taka velka chyba na zmluve.Druh stavby je cislo 10 Rodinny dom. Zaujimave je ze pred 10 rokmi kupoval ten dom predosly majitel a v zmluve mal tiez len rodinny dom a na katastri to nikomu nevadilo.
Anika61
21.01.15,18:32
Aj ja som mala na darovacej zmluve tiez/podla mna/zanedbatelnu nezrovnalost a museli sme to ist na kataster opravit...musela som prepisovat 4 zmluvy-takze nie je to nevola pracovnicky -musi to byt presne
AmmiS
21.01.15,18:38
Áno, je to zákonný postup katastra (konajú tak v zmysle zákona). Zmluva nesmie mať žiadnu chybu. Dokonca aj advokátom vracajú zmluvy, ak tam chybu nájdu. :-) Je potrebné, aby dodatok podpísali všetci účastníci, ak ste nesplnomocnili (všetci) jedného na opravy alebo zmeny zmluvy.
buchač
21.01.15,19:40
Ešte by bolo dobré aj vysvetliť Pesll , že kde sa chyba stala...

Mne sa nechce....;)
AmmiS
22.01.15,19:33
:-) No chyba sa stala tam, že je potrebné si vždy vytiahnuť z www.katasterportal.sk aktuálny LV a presne podľa neho nehnuteľnosť špecifikovať - presne ako je na LV uvedené. Začať, kde je nehnuteľnosť evidovaná (Okresný úrad mesto, odbor katastrálny) kde sa nehnuteľnosť nachádza (katastr. územie) na parcele registra C alebo E (podla LV) a ďalej špecifikovať nehnuteľnosť podľa textu LV. Ak je tam napísané dom s príst. tak to tam treba uviesť presne tak, ďalej presne parcelu, kde stavba stojí s parc. číslom, výmerou, súpis. čislom stavby a atd = "skopírovať" LV .
Škvrnka
23.11.15,17:15
Problémy, nepredstaviteľné, nastávajú, keď kataster vklad povolí a po rokoch zistite, že napr. nepreskúmal či má prevodca právo nakladať s nehnuteľnosťou.